Forum "Biblioteki w Szkole"
Promocja prenumeraty 2014

Dzisiaj jest czwartek 31 lip 2014, 13:25

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Sprawozdanie z godz.karcianej
Myślałam, że wystarczy na koniec semestru zdać dziennik , w którym wpisałam program, tematykę, listę uczestników i rozliczenie godzin, ale nie ! Jeszcze mam napisać sprawozdanie z realizacji tej darmowej godziny.Czy Wy też?

Tytuł:

Nic mi o tym nie wiadomo. Ale nie zdziwiłabym sie, gdyby nagle ktoś zadbał byśmy sie nie nudzili...

Tytuł:

My też, są do pobrania druki jakieś. W nich wyliczenia czasu, u mnie cała szopka. Każdy musi wiedzieć, czy ma godziny dydaktyczne czy opiekuńcze, dydaktyczne rozliczane po 45 min. Jedno- to co to są dydaktyczne a opiekuńcze, bo niektorzy mają wątpliwości, np. pedagog: godzina zabawy z dzieckiem zaniedbanym-co to za godzina? Drugie- czy my, jako bibliotekarze, realizując program kółka np. komputerowego, mamy dydaktyczne. Jak wiecie- przy naszych etatach jest masa dywagacji co czym jest.

Tytuł:

Dla wszystkich godzina karciana powinna być liczona jako zegarowa. Przynajmniej u nas nauczyciele tak mają. Co do sprawozdania, jeszcze nic nie wiem, ale pewnie dyrekcja zarządzi na radę podsumowującą półrocze :roll:

Tytuł:

U nas są dzienniki zajęć :), dyr każdemu dał i przykazał systematycznie prowadzić :), na koniec semestru będzie rozliczał, o sprawozdaniach nie ma mowy - na razie.

Tytuł:

Mi powiedziano, że mam wpisywać tematykę zajęć do dziennika bibliotecznego, żeby nie tworzyć zbędnej papierologii. Mam więc nadzieję, że żadnych sprawozdań nie będzie. Na koniec grudnia spisywano u nas tylko liczbę zrealizowanych godzin do sprawozdania na życzenie ko.
xsandre chyba nie masz racji , (istotnie na poczatku mówiono o godz. zegarowej), ale gdzieś w listopadzie (czytałam na stronie ZNP), że ministerstwo wydało wykładnię do atr. 42 KN , w której wyjaśniono, że dydaktyczne to 45 min. , a opiekuńcze 1 godz. Inna sprawa to co uznać za dydaktyczną a co za opiekuńczą?.

Tytuł:

Bogno, jak znam życie, znów będzie zamieszanie. Pewnie jest jak mówisz (jestem do tyłu :roll: ), ale nam dyrekcja nic nie mówiła o 45 minutach. Do dziś niektórzy nauczyciele nie mogą przeżyć, że to "aż" godzina zegarowa 8)

Tytuł: Re: Sprawozdanie z godz.karcianej
hej widze że nie tylko ja mam problem ze sprawozdaniem z tej dodatkowej godziny karcianej w naszej szkole musimy w kilku zdaniach wypisać podejmowane działania i efekty pracy.

Tytuł:
u mnie w szkole mam jeszcze zebrać podpisy młodzieży uczestniczącej w zajęciach......

Tytuł:

Sprawozdanie mamy zrobić, dokładnie. Wyliczając godziny odbyte jako 45 minutowe- jeśli były dydaktyczne.
Rozpisać, wyjaśnić cel i zrealizowane zadania.

Rozbawiła mnie sytuacja w pokoju nauczycielskim wczorajsza.
Dydaktycy się wściekli, że tyrali po 60 minut, jak "sekretarki" /hym..taak.. czyli jak my normalnie/.. uspokoili się, jak uzmysłowili sobie, że wyrobili więcej.

Przy okazji- powtarzam- godzina dydaktyka rzekoma taka sama jak nasza, jako że "Każda godzina ma 60 minut"- w naszym przypadku, w t.j. konkretnej sytuacji, czarno na białym uzmysławia fakt, że nie jesteśmy tak samo traktowani- tylko stwierdzam fakt- który ma znaczenie KOLOSALNE finansowe, przy wyliczaniu zapłaty za zastępstwa- jak je kto ma: 1/30 a 1/18 to ksieżycowo różne kwoty.

"Wyrobiłam" 22 godziny zegarowe, czyli 1320 minut /45-=ok 30 godzin.
Dydaktycznych. Czy to jest taka sama godzina?? :wink:

Tytuł:
Przy okazji chciałam zapytać, czy jeśli przepracuje się w półroczu więcej godzin karcianych niż wypada, to czy przechodzą na następny semestr czy nie. Moja dyr. twierdz, że nie .

Tytuł:

Anonymous pisze:
Przy okazji chciałam zapytać, czy jeśli przepracuje się w półroczu więcej godzin karcianych niż wypada, to czy przechodzą na następny semestr czy nie. Moja dyr. twierdz, że nie .

nie.. godziny są naliczane i rozliczane w okresie półrocznym

Tytuł:
Jacko mam ogromny problem. Dotyczy on poprzedniego pytania tzn. gdzie znajdę informację, że przepracowane "nadgodziny karciane" w I semestrze nie przechodzą na semestr II.
Drugie pytanie dot. zwolnien lekarskich. Jeśli nie było się cały tyzień na zwolnieniu a np. tylko 4 dni to tę godzinę nalezy odpracować?(nawet jeśli wypada podczas zwolnienia?).Co jeśli ma się 4-dniowy tydzień pracy (niepełny etat) i 4 dni zwolnienia?

Tytuł:

gosc pisze:
Jacko mam ogromny problem. Dotyczy on poprzedniego pytania tzn. gdzie znajdę informację, że przepracowane "nadgodziny karciane" w I semestrze nie przechodzą na semestr II.
Drugie pytanie dot. zwolnien lekarskich. Jeśli nie było się cały tyzień na zwolnieniu a np. tylko 4 dni to tę godzinę nalezy odpracować?(nawet jeśli wypada podczas zwolnienia?).Co jeśli ma się 4-dniowy tydzień pracy (niepełny etat) i 4 dni zwolnienia?

to jest zapisane w KN w art. 42 ust. 7a pkt 2
Cytuj:
art. 42 ust. 7a. Zajęcia i czynności realizowane w ramach czasu pracy nauczyciela:
1) ......
2) o których mowa w ust. 2 pkt 2, z wyłączeniem zajęć i czynności realizowanych w placówkach opiekuńczo-wychowawczych działających na podstawie ustawy wymienionej w pkt 1, realizowane w wymiarze określonym w ust. 2 w pkt 2 odpowiednio w lit. a i b, są rejestrowane i rozliczane w okresach półrocznych w dziennikach zajęć pozalekcyjnych.

skoro są rejestrowane i rozliczane w okresie półrocznym to nie mozna ich przenieść na nowy okres.

Odlicza się 1 godz. za każde 5 dni L-4 więc jak było to 4 dni L-4 nie można odliczyć i to bez względu czy akurat w dzień planowanych zajęć nauczyciel był na L-4.. Wynika to własnie z charakteru naliczania i rozliczania tych zajęć, gdzyż naliczamy na okres pół roku i w ciągu tego półroku należy je wypracować.

Jeśli chodzi o 4 dniowy tydzień pracy bo nauczyciel ma niepełny etat to jeszcze nie wszystko bo nauczyciela obowiązuje 5 dniowy tydzień pracy i dyrektor MOŻE nauczycielowi, który ma mniej godzin ustalić 4 dniowy tydzień pracy na podstawie art. 42c ust. 1. Ale to musi zostać ustalone na piśmie a nie tylko wynikac z mniemania nauczyciela, że jak nie ma lekcji np. we wtortek to jest to jego dzień wolny od pracy

Tytuł:

Różnie tę kwestie można interpretować. Uważam, że jednoznacznie nie wynika z tego, że nie można tych godzin przenieść. "Rejestrowane i rozliczane półrocznie" ja rozumiem tak, że dyrekcja ma obowiązek skontrolować realizację tej godziny raz na semestr, aby panować nad wypracowaniem przez wszystkich nauczycieli i z tym się zgodzę, bo nie będzie dyrektor sprawdzał co miesiąc. Nauczyciel bowiem w jednym miesiącu nie musi zrealizować ani jednej, a następnego wypracuje np. 10. A swoją drogą nikt nas nie poinformował ( była gdzieś w listopadzie wykładnia MEN co do tej godziny), że musimy sie zmieścić w półroczu. Zastanawiam sie co zrobi dyrektor jeśli ktoś nie wypracuje w pierwszym półroczu swoich godzin, to co przepada i w drugim półroczu ma czyste konto? czy tylko te ponad planowe nie przechodzą?

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]