Forum "Biblioteki w Szkole"
Zamów prenumeratę na 2018 r. u wydawcy do końca grudnia

Dzisiaj jest niedziela 25 lut 2018, 12:05

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 102 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: zróbmy coś w sprawie pensum bibliotekarza
Witam wszystkich bibliotekarzy! Kochani, już tyle słów padło na Forum w sprawie 30. godzin pracy bibliotekarza. Były to głównie żale, że dużo..., że zegarowe..., że nic nikt z tym nie robi. No cóż, kto ma stanąć na konkretnym stanowisku, jeśli my tylko narzekamy, a nie działamy?! Dlaczego liczymy na Związki czy Pana J. Wasilewskiego 9z pełnym szacunkiem). Może warto opracować (nawet na forum) pismo z naszym wspólnym stanowiskiem i przesłać do kompetentnych instytucji czy osób. Pismo to dokument, otrzyma pieczątkę i ktoś (adresat) musi się do niego ustosunkować. To już byłoby coś, a nie taka czcza pisanina na stronkach (nie obrażajcie się, Moi Mili, sama też pisałam pod inną nazwą). TRZEBA DZIAŁAĆ. Więc co myślicie Bibliotekareczki i Bibliotekarzyki?! MiŁego dnia

Tytuł:

Zrobić "coś" trzeba w wielu sprawach.Tylko kto bedzie słuchał anonimowych ludzi z jakiegoś forum?Chetnie się przyłaczę, coś napiszę i podpiszę.Tylko kto jeszcze się do tego dołaczy???

Tytuł:

JA!

Tytuł:

Książka-76 napisała:
Na forum to my możemy sobie ponarzekać, ale trzeba się w końcu za te wszystkie nieścisłości zabrać i coś z tym zrobić. Nikt nie zrobi tego za nas, bo nikomu nie zależy. Nadzieja tylko w sile naszej grupy zawodowej. Czas najwyższy zacząć walczyć o swoje
Kto za??
Jakieś propozycje?
Moje to:
- petycje do ministerstwa
- listy do kuratorium
- artykuły w prasie lokalnej.
Pozdro

Myślę podobnie, ale może trzyba zacząć od porady prawnika ds. oświaty? Ma ktoś takie znajomości?

Tytuł: Zróbmy coś w sprawiepensum bibliotekarz
Jestem za!!! I przy okazji nielegalne zastępstwa itp.!!!!

Tytuł:
zgadza się, pensum+zastępstwa........gdzie mam się podpisać? :wink:

Tytuł:
A ja w pedagogicznej pracuję 35 godzin (jestem "takim samym" nauczycielem bibliotekarzem jak Wy) i nie mogę się nadziwić i nacieszyć, jak mi dobrze po kilkunastu latach pracy w bibliotece publicznej po 40 godzin tygodniowo (i oczywiście 26 dni urlopu, a nie , jak teraz - 35). Zaznaczę, że w obu pracach robię prawie dokładnie to samo.

Tytuł:

Publiczna i pedagogiczna - zgoda, prawie to samo. Co innego szkolna, bo tu jest się także (chcąc czy nie) nauczycielem. Nie jest tak, że przychodzi czytelnik, załatwia sprawę i wychodzi.Mamy pod opieką uczniów i za nich odpowiadamy. Czasem mamy ich przez 30 godzin w tygodniu. A oprócz tego całą bibliotekę na głowie. Najczęściej za to wszystko odpowiada 1 bibliotekarz. I dlatego uważamy, że powinni nam zmniejszyć te tygodniowe 30 godzin. Jest to niesprawiedliwe w porównaniu z pensum nauczyciela.

Tytuł:

Chociaż z drugiej strony - miałam okazję przenieść się do publicznej - i nie zrobiłam tego :)

Tytuł: pensum nauczyciela bibliotekarza
Myślę, że powinniśmy napisać petycję do naszej nowej Pani minister, która wydaje się być osobą madrą i kompetentną. Wdług mnie wysłanie infoermacji do kuratorium mija się z celem, gdyż te sprawy wymagają podstawowych, jasnych uregulowań prawnych adekwatnych do współczesnych czasów. Zorganizujmy się wszyscy nauczyciele bibliotekarze na tym forum. Wspólnie jako grupa zawodowa napiszmy petycję i wyślijmy drogą elektroniczną. trzeba wykorzystać korzystną zmianę polityczną. Co wy na to? :oops:
--------------------------------------------------------------------------------

"Najpilniejsze wydaje się opracowanie dokumentu, który by formułował funkcje i zadania bibliotek szkolnych, a także wyrażał podstawowe obowiązki nauczycieli-bibliotekarzy w podziale na pracę organizacyjno - techniczną i pedagogiczną oraz obowiązki nauczycieli i dyrekcji względem biblioteki.[9] Wobec braku norm zatrudniania nauczycieli-bibliotekarzy w Polsce celowe byłoby zapisanie również standardów z tego zakresu. Takie zalecenia mogłyby się w dużym stopniu przyczynić do poprawy jakości pracy w bibliotekach szkolnych, a samym bibliotekarzom dałyby podstawę i potwierdzenie ich działań zmierzających do polepszania warunków lokalowych, budżetowych, kadrowych i wyposażenia ich placówek."

Bogumiła Staniów
Instytut Bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego
Problemy standaryzacji w bibliotekarstwie szkolnym

Tytuł: Zróbmy coś

Czy już wszyscy zwątpili w TNBSP?
Mamy zebrane najpilniejsze sprawy, poparte badaniami i konsultacjami w oddziałach. Na najbliższym spotkaniu RG 24 listopada zamierzamy uzgodnić nasze stanowisko i przekazać je odpowiednim władzom.
Będzie tez ono opublikowane na stronie RG.
Tak przy okazji, to, że nie omawiamy każdego posunięcia w Internecie, nie znaczy wcale, że nic się nie dzieje. Może przydałby się rzecznik prasowy... Tak, jak przydałoby się biuro, biurko i etatowa sekretarka. Jak na razie jesteśmy towarzystwem społecznym. Każda z nas pracuje w swojej szkole, w swoim mieście, w swoim oddziale. Mimo to, nadal oferujemy swoje szczere chęci. Mamy takie same problemy i też zaglądamy na to forum. Pokonujemy niedogodności i odległości używając wszelkich cudownych komunikatorów. Zainteresowani członkowie potrafią do nas dotrzeć, a są nawet tacy, którzy oferują swą pomoc :)

Tytuł: ensum nauczyciela bibliotekarza
Czasem zwykły dzień w naszej pracy każe nam zwątpić w to , że kogokolwiek interesuje to, że szkolna bibliotekarka jest niesprawiedliwie traktowana. Cieszę się , że Towarzystwo w tej kwestii ma zamiar zabrać publiczny głos. Rzeczywiście mało mamy na ten temat informacji i dlatego często słychać na tym forum głosy zniecierpliwienia. Ja ze swojej strony chętnie pomogę w tych zmaganiach, ponieważ nieobca mi jest praca bez wynagrodzenia :lol:

Tytuł:

Pisałam już do TNBSP maila w tej sprawie. Poprosiłam, aby z ramienia Towarzystwa zasięgnąć porady prawnej. Byłam po rozmowie z naczelnikiem wydziału edukacji w sprawie pensum i w przepisach pisze, że nauczyciele 18 a bibliotekarze 30 GODZIN. Nie ma słowa, że zegarowych. A przecież też jesteśmy nauczycielami. Czy to kolejne widzimisię dyrekcji i osób z nadzorów? Myślę, że ta kwestia jest nieuregulowana od wielu lat. No cóż, korzystniej jest mieć wyrobników tańszych i pracujących ponad dwukrotnie dłużej, niż przeciętny nauczyciel.
Nie dostałam jeszcze odpowiedzi na swą uwagę, ale pewnie trzeba poczekać. Ale zostawić tego tak nie można. Walczmy o swoje, RAZEM.

Tytuł: pensum bibliotekarza
Co tam słychać w naszych sprawach? Czy TNBS może udzielić jakejś odpowiedzi? Na waszych stronach nie znalazłam aktualnych tematów. :cry:

Tytuł:

czajola pisze:
........ że nauczyciele 18 a bibliotekarze 30 GODZIN. Nie ma słowa, że zegarowych....

dla każdego nauczyciela zatrudnionego w szkole godzina to 60 min bo jak na razie nie zmieniono jeszcze układu SI :-)
Czym innym jest lekcja, która trwa 45 min ale to jest dla ucznia bo nauczyciel pracuje 60 min a te "brakujące" 15 min to np. dyżury, sprawdzanie klasówek, rozmowa z rodzicami, itp, itd...

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 102 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]