Forum "Biblioteki w Szkole"
Zamów prenumeratę z rabatem teraz - fakturę opłacisz w styczniu

Dzisiaj jest niedziela 16 gru 2018, 13:21

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: NPRCz w ponadgimnazjalnej -co warto kupić

SAS106 pisze:

Dlaczego bez typowego fantasy?

Po prostu fantasy najłatwiej wybrać: uczniowie podają mnóstwo propozycji. Kupiłam już tego naprawdę dużo, teraz chciałabym coś innego, takiego co spodoba się nie tylko mnie, ale również uczniom.
SAS106 pisze:
U mnie od lat dopytują się o Wiedźmina, Niezgodną czy Grę o tron. Co jest złego w takiej literaturze?

Nie ma nic złego. Te książki też mam.

Tytuł: Re: NPRCz w ponadgimnazjalnej

Doraxyz pisze:
Myślę, że nic się nie stanie jak wpiszesz to co zrobiłaś po złożeniu wniosku. Straszne zamieszanie z tym programem. Koleżance w Azymucie powiedzieli, że nie można kupować lektur z Grega, ze względu na te dodatki, które kochają uczniowie. Księgarze z dużych hurtowni powoli buntują się przeciwko robieniu wycen. Niektóre "organy prowadzące" dokładnie sprawdzają listy tytułów. W Krakowie odrzucili w liceum jakieś podręczniki akademickie. Mnie się wydaje, że nie wolno kupować podreczników szkolnych, używanych na co dzień przez uczniów. Lepiej kupić podręcznik akademicki, który wykorzysta olimpijczyk i potrzebne lektury niż sezonowe powieścidła, które i tak można pożyczyć w bibliotece publicznej.

Azymut to wielka hurtownia książek i zajmuje się sprzedażą, jak dla mnie to dziwne, że rozmawiają na temat jakie lektury kupić do biblioteki szkolnej....Jakoś w to nie wierzę. I nie rozumiem o jakie wyceny chodzi? Nie dajmy się zwariować, jeżeli kupi się potrzebny podręcznik akademicki to świat się nie zawali, natomiast przeważać mają właśnie powieści różnego rodzaju, bo podręcznikami akademickimi nie zachęcimy młodzież do czytania.

Niektóre organy prowadzące ( w tym także mój) wymagają, aby przed zakupem porównać ceny w hurtowniach i kupić najtaniej. W tym celu bibliotekarz musi przygotować wycenę z co najmniej dwóch hurtowni czy księgarni. Niestety w praktyce pochłania to b. dużo czasu i zdarza się, że kierując się tylko ceną można się "nabrać" na różne kwiatki wydawnicze. W chwili obecnej hurtownie już nie chcą przygotowywać żadnych wycen, bo mają tak dużo zamówień, że ledwo wyrabiają się z ich realizacją. Wielu książek już zwyczajnie nie mają. Ja wybieram kilka hurtowni i wirtualnie kompletuję sobie zamówienie, mam konkretne tytuły książek wraz z cenami, porównuję oferty i wybieram najtaniej. Jeśli chodzi o podręcznik, nawet akademicki, to ja bym nie ryzykowała. W ubiegłym roku brałam udział w KNM i z zakupu jednej książki musiałam się tłumaczyć na piśmie w kuratorium.Chodziło o pomyłkowo zamówioną książeczkę do kolorowania. Wybroniłam się, ale stres był. Pozdrawiam

Tytuł: Re: NPRCz w ponadgimnazjalnej -co warto kupić

Basia pisze:
A może podajmy po kilka tytułów, które waszym zdaniem warto kupić (raczej bez typowego fantasy i bez krwawych kryminałów)?

Moje typy:
Błaszczyk E. Wejść tam nie można
Fitzpatrick B. Niebezpieczne kłamstwa
Morgenstern T. Moja walka o każdy metr
Bator J. Zamień chemię na jedzenie
Cho Ch. Sekrety urody Koreanek (już mam listę chętnych czytelniczek ;)
Schuhler P. Wyłącz zanim będzie za późno
Buzan T. Podręcznik szybkiego czytania i inne tegoż
Adamczyk W., Kiedy Bóg odwrócił wzrok
Boyne J., Chłopiec w pasiastej piżamie
Singer R., Adwokat

Może ktoś ma jakieś propozycje co do książek o tematyce fryzjerskiej - stylizacji fryzur i.t.p albo z kulturystyki które można zakupić.

Hupało J. Pokochaj swoje włosy

Charlotte Cho Elementarz pielęgnacji. Sekrety urody Koreanek

Piękny album z Arkad MODA jest więcej o strojach ale naprawdę przepiękny.

Podrzućcie, proszę kilka tytułów. Mam do wydania na szybko kilkaset złotych i znów brak mi pomysłów...

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]