Forum "Biblioteki w Szkole"
Zamów prenumeratę z rabatem teraz - fakturę opłacisz w styczniu

Dzisiaj jest wtorek 11 gru 2018, 02:40

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: A o CMS tu ktoś słyszał?

Cytuj:
Joomla! akurat jest dość skomplikowana, nie wykorzystujemy jej wszystkich możliwości na prostej stronie biblioteki szkolnej.

Ta Rania wcześniej to byłam ja :)
Nie powiedziałabym, że joomla jest taka skomplikowana, szczególnie wersja 1.5 - po instalacji i wstępnej konfiguracji można sobie już "hulać". Joomla bazuje na różnych dodatkowych rozszerzeniach, które wzbogacają system i go urozmaicają. Wiele stron pracuje na joomla, np. http://www.bibliotekasp21.yoyo.pl/, http://przekroj.pl/

A tu cały przegląd serwisów na joomla:
www.goldenline.pl/forum/199563/znane-serwisy-na-joomli

Tytuł:

Witam wszystkich, widzę, że wątek zamarł :-( Proponowałabym spróbować poczciwego Wordpressa. Myślę, że idealnie nadaje się do aktualnego informowania czytelników, co dzieje się w bibliotece i moim zdaniem panel administratora jest dużo łatwiejszy do "ogarnięcia" niż w Joomli.

Ciekawe, czy uda się ożywić wątek? :-)

Pozdrawiam,
Ola

Tytuł: Strona biblioteki III LO w Tarnowie
W Tarnowie ( woj. małopolskie ) istnieje jak na razie jedna szkoła z samodzielną stroną www oraz katalogiem udostępnianym on-line.

http://biblioteka.iii-lo.tarnow.pl/home/

Strona ta powstała dzięki uczniowi III LO im. Adama Mickiewicza w Tarnowie - Jakubowi Łabuzowi oraz nauczycielce-bibliotekarce Annie Jarmule w oparciu o zasady Architektury Informacji oraz potrzebę szerszego informowania o zbiorach i działalności biblioteki w obrębie środowiska szkolnego i nie tylko.

Strona w najbliższym czasie nadal ma w planie się rozwijać a w jej struktury wejdzie historia biblioteki ( III LO jest jedną z najstarszych szkół w Tarnowie ) oraz prezentacją ciekawych egzemplarzy z kolekcji zabytkowej. Ponadto zostaną dodane zdjęcia lokalu bibliotecznego.

Całość jest tworzona głownie z myślą o uczniach szkoły, ale i z myślą o tym by w przyszłości oni sami stali się współtwórcami strony na co pozwala prosty system zarządzania treścią na stronie w języku PHP.

Tytuł:

Stronka przyjazna użytkownikom :-) Widzę, w którym miejscu jestem i jak mam się dostać tam, gdzie chcę :-)

Tytuł: Re: Strona www biblioteki - jak to robić?

Ja polecam też Wordpress. Jest potężna społeczność i duże wsparcie prodyuktu. ;)

Wordpress zdecydowanie, można w łatwy sposób znaleźć informacje jak stworzyć taka stronę i jak ja ulepszyć!

Zarówna Joomla jak i Wordpress są dosyć proste w obsłudze i wystarczy poświęcić kilka dni aby stworzyć najprostszą stronę. Jeśli jednak chcesz aby ta strona wyglądała nieco lepiej niż przeciętnie to warto poszukać w internecie osób, które wykonują takie strony. Ceny można już znaleźć od 400zł więc nie jest to bardzo dużo, a będziemy mieli wykonane to profesjonalnie.

Polecałabym WordPress, bardzo prosty w obsłudze dla każdego, no i nie trzeba płacić ;)

Teraz chyba najłatwiej korzystać z portali blogowych ([url]blogger.com[/url], [url]bloog.pl[/url], [url]blog.pl[/url], [url]blox.pl[/url]). Gotowe, bezpłatne, ogólnodostępne i dość przyjazne w obsłudze narzędzia. Działają podobnie jak [url]wordpress.com[/url], ale nie wymagają instalacji na własnym serwerze. W Lubelskim oddziale TNBSP właśnie sobie warsztaty zorganizowaliśmy... :D

Wątek ciągnie się już latami i technologia też mocno poszła do przodu. Obecnie mozna juz robić naprawdę fajne stronki bez znajomości HTML-a. Wordpress stał się tak wszechstronny kombajnem w tym zakresie, że da się na nim zrobic niemal wszystko. Wystarczy tylko znaleźć odpowiedni szablon (najlepsze są niestety zazwyczaj płatne) i ewetualnie dobrać kilka wtyczek. Przy pierwszym kontakcie z Worpressem trzeba nabrać trochę wprawy, ale jest to i tak o niebo łatwoiejsze niż uczenie się języków programowania.

Możesz uruchomić Wordpress. Łatwo jest tworzyć kopie zapasowe i instalować wtyczki za pomocą Wordpress. Możesz przeczytać artykuły na temat Wordpress tutaj.

https://www.neyapilmali.com/kategori/wordpress/

Ja też jestem użytkownikiem Wordpressa i szczerze nie chcę pracować na innym. Niedawno ze względu na RODO trzeba było jeszcze wprowadzić certyfikat SSL na stronę. Poczytałem na necie i artykuł https://kasiaaleszczyk.pl/ssl-wordpressie-nawet-wiesz-proste/ uświadomił mi, że na WP wprowadzenie tego certyfikatu jest bajecznie proste. Domenę mam zarejestrowaną na na stronie https://www.cal.pl/certyfikatyssl i tam też wykupiłem certyfikat. Cena na prawdę w porządku dlatego szybciutko to załatwiłem ;)

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]