Forum "Biblioteki w Szkole"
Promocja prenumeraty 2015

Dzisiaj jest czwartek 02 paź 2014, 16:26

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Prośba o zwiększenie etatów w bibliotece
Witam serdecznie, może ktoś z Was składał już do dyrektora takie pisemko z prośbą o zatrudnienie kolejnej osoby do biblioteki (od września)?
Zainteresowanie komputerami w ICIM przerosło wszelkie oczekiwania, a duża ilość nawet przy wypożyczaniu "molowym" nie pozwala na ogarnięcie pozostałych, równie ważnych rzeczy w codziennej pracy.
Stąd moja prośba o pomoc w stworzeniu takiego pisemka, chętnie przeczytam wszystkie sugestie.

Tytuł:

To chyba nie leży w gestii dyrektora; problem jest szerszy, przecież nie chodzi o 1- 2 godziny z puli dyrektorskiej. Jeśli pisemko... to znacznie wyżej.

Tytuł:

Ale to "wyżej" to już Dyrektor musi składać. Najpierw trzeba przekonać szefa.

Tytuł:

Radziłabym zamiast pisemka rozmowę z dyrektorem i przedstawienie problemu. Przekonanie o tym, że przydałoby się kilka godzin dodatkowych. Jeżeli przekonasz dyrektora to juz on musi sprawę załatwiać z organem prowadzącym( finansującym). Chyba, że ma środki własne i z tych jest w stanie owe dodatkowe godziny finansować.

Tytuł:
To dyrektor poprosił o pismo - by mieć "podkładkę" :-) do rozmów "z górą"

Tytuł:
Anna M. pisze:
To dyrektor poprosił o pismo - by mieć "podkładkę" :-) do rozmów "z górą"

to dyrektor nie potrafi napisac zwyklego pisma o zwiekszenie godzin w bibliotece????????????????????????????????????????????????

Tytuł:

Cytuj:
to dyrektor nie potrafi napisac zwyklego pisma o zwiekszenie godzin w bibliotece????????????????????????????????????????????????

No wiesz... dyrektorzy bywają różni, a OP raczej są skłonne zredukowac etat niż dodać godzin.
Zastanawiam sie, czy ktoś oprocz nas - bibliotekarzy wie ile obowiązków nam doszło po wprowadzeniu ICIM? Ilu spośród nas zajmuje sie komputerami na "etacie" administratora = całkowicie społecznie i dobrowolnie? I jak musimy sie gimnastykowac, aby zdążyć z bieżącymi sprawami i jeszcze mieć czas na prace nadobowiązkowe (konkursy, wystawy itd) i bezpłatne zastępstwa... I to nierzadko przy jednoosobowej obsłudze dużej biblioteki.
Nie wiem kto w założeniu miał zajmować się ICIM od strony technicznej, ale sporo z nas ten obowiązek wzięło na swoje barki, choć znam szkoły, gdzie bibliotekarz faktycznie jest tylko opiekunem i nie interesuja go problemy, o ktorych piszemy na forum dot. ICIM.
Dodatkowe godziny na obsługę ICIM, możliwosc zatrudnienia drugiej osoby - to powinna być jakaś decyzja odgórna, o którą musimy się upomnieć. Nie wiem tylko, czy każdy na swoim podwórku, czy przydałaby sie jakaś akcja na szerszą skalę.
Niby mamy TNBSP, ktore ogłasza ogólnopolską konferencje na temat ICIM. Naiwna jestem?? A moze cos uda sie wywalczyć?
Pozdrawiam :)

Tytuł:
Fiori, jestem bardzo wdzięczna za Twoje ciepłe słowa. O tym samym myślimy, dyrektor jest bardzo przychylny całej sprawie - właśnie ze względu na pracę ICIM i dodatkowe obowiązki związane z administrowaniem. Ponieważ ICIM czynne jest do 18.00 uznał, że przyda mi się wsparcie i dlatego zasugerował aby złośyć wniosek o dodatkowy etat. Serdecznie Cię pozdrawiam :-)

Tytuł: Prośba o zwiekszenie etatów w bibliotece!!

Witam! Należy chwytać się dzisiaj wszystkiego, jeżeli ma to nam pomóc.
Fajnie,że wspiera cię dyrektor, bo mój nawet nie walczył o etaty! Trzymam kciuki. Pozdrawiam! :wink: Lena

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]