Forum "Biblioteki w Szkole"
http://forum.sukurs.edu.pl/

KARTA ZAPISU - weryfikacja danych
http://forum.sukurs.edu.pl/viewtopic.php?f=8&t=9038
Strona 1 z 1

Autor:  świetlica2012 [ poniedziałek 04 cze 2012, 20:23 ]
Tytuł:  KARTA ZAPISU - weryfikacja danych

Zgodnie z podstawą prawną do funkcjonowania świetlicy szkolnej (Ustawa z 7 września 1991r. o systemie oświaty (Dz. U. 2004 Nr 256, póz. 2572 ze zm.), organizuje się świetlicę "Dla uczniów, którzy muszą dłużej przebywać w szkole ze względu na czas pracy ich rodziców (prawnych opiekunów)...". W jaki sposób w Państwa szkole weryfikowane są dane dotyczące zatrudnienia rodziców/opiekunów prawnych? Czy jest to deklaracja rodziców, dane potwierdzone pieczatką zakładu pracy, czy też wymagane są zaświadczenia potwierdzające zatrudnienie (tak jak w przedszkolach)? Zdarza się, że rodzice/opiekunowie zapisują dziecko do świetlicy, mimo iż nie pracuje mama, ale potrzebuje mieć "czas dla siebie". Tymczasem dziecko ma zapewnioną opiekę, odrabione lekcje i zorganizowany czas. Jak i na jakiej podstawie weryfikować te dane? Z góry dziekuję za wszystkie wypowiedzi.

Autor:  Nika0377 [ wtorek 12 cze 2012, 00:11 ]
Tytuł:  Re: KARTA ZAPISU - weryfikacja danych

U nas w świetlicy od kilku lat wymagana jest pieczątka z zakładu pracy lub zaświadczenie ( kto jak woli). Sprawdzić prawdziwości tych danych nie możemy, bo nie mamy takich uprawnień jak chociażby policja:). Z doświadczenia wiem ( opowiadania dzieci co robią lub gdzie pracują rodzice lub częste przybieganie mamusi do szkoły w czasie przerw lekcyjnych, po to żeby podrzucić wałówkę lub soczek ),że niektóre matki mają "fikcyjne" pieczątki, bo np. tata albo przyjaciółka prowadzi własną firmę. W takim przypadku pozostaje tylko:
- rozmowa z taką mamą, w której można podjąć próbę uświadomienia jej, że przebywanie jej dziecka w hałasie i zatłoczonym zwykle małym pomieszczeniu przeznaczonym na świetlicę, nie jest dla niego zbyt korzystne
- i czekanie czy sama pójdzie po rozum do głowy...
no ale cóż w większości przypadków ( przynajmniej u nas) rozum takiej mamy podpowiada jej, że lepiej mieć czas na wizytę u fryzjera czy małe zakupowe szaleństwo niż poświęcić go własnemu dzieciaczkowi. Smutna prawda:(

Póki co już wkrótce wakacje, może część mam spędzi urlopy, wypocznie i od września przejmie opiekę nad dzieckiem wspomagając tym samym pracę świetlic szkolnych, czego wszystkim świetlicom życzę:)

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/