Forum "Biblioteki w Szkole"
Zamów prenumeratę na 2018 r. u wydawcy do końca grudnia

Dzisiaj jest czwartek 24 maja 2018, 21:48

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: godziny świetlicowe

zielonka pisze:
W naszej szkole dyrekcja zażądała w tym roku, żebyśmy odliczali przerwy, bo przecież wtedy się nie pracuje. Czyli żeby odpracować 1 godzinę 60-minutową, muszę do 45 minut godziny lekcyjnej dodać 15 minut z następnej lekcji. Oznacza to, że gdy zabrzmi dzwonek na przrerwę, dzieci muszą odłożyć kredki i wymaszerować ze świetlicy. A ja, zamiast o 15-ej, wychodzę z pracy o 16.15 na przykład.
Czy ktokolwiek z was zetknął się z podobnie porąbanym pomysłem? A może istnieje jakaś podstawa prawna uzasadniająca twórcze pomysły naszej dyrekcji?
Świetlica funkcjonuje od lat, dyrekcja też nie nowa, a w tym roku skrzy się od pomysłów.

a może - cytując wczorajszą wypowiedź jednego z polityków o innym: dyrekcja jest na proszkach?

Tytuł:

Witam W naszym gimnazjum godziny 60 minutowe są podzielone na 45 minutowe np.bibliotekarz pracujący na 1/2 etatu musi przepracować 20 godzin 45 minutowych.Przerwy nie są liczone do czasu pracy.Taka sama sytuacja jest ze świetlicą i pedagogiem.Godziny z K N (pracujemy 3 X 45 minut tygodniowo co daje 53 godziny a nie 40.Ciekawa jestem czy to jest zgodne z prawem?

Tytuł:

bogna3 pisze:
Ciekawa jestem czy przedmiotowcom też kazano odpracowywać przerwy, bo wówczas też nie wszyscy (bo niektórzy maja dyżury) pracują? PARANOJA
Witam W naszym gimnazjum godziny 60 minutowe są podzielone na 45 minutowe np.bibliotekarz pracujący na 1/2 etatu musi przepracować 20 godzin 45 minutowych.Przerwy nie są liczone do czasu pracy.Taka sama sytuacja jest ze świetlicą i pedagogiem.Godziny z K N (pracujemy 3 X 45 minut tygodniowo co daje 53 godziny a nie 40.Ciekawa jestem czy to jest zgodne z prawem?

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]