Forum "Biblioteki w Szkole"
Zamów prenumeratę na 2018 r. u wydawcy do końca grudnia

Dzisiaj jest wtorek 13 lis 2018, 23:10

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:

U mnie zaczęło się tak, że wcisnęli mi prowadzenie strony internetowej szkoły.Powoli się tego uczyłam, ale oczywiście umien niewielką część tej ogromnej wiedzy i umiejętności. Nie sposób tego umieć bez studiów - tak w sposób profesjonalny. Amatorska dłubanina - to metoda prób i błędów, mnóstwo czasu, wymiana doświadczeń z mądrzejszymi. W końcu stworzyłam stronkę dla mojej biblioteki, nie jest mistrzowska, ale mam z niej satysfakcję (bo moja).Żadnych kursów nie kończyła. Powodzenia!!! :wink:

Tytuł:
Chyba większość autorów witryn to amatorzy.
Sporo wskazówek jest tu: http://www.bibliotekawszkole.pl/inne/poradnik-www.php
Ja dotarłam do styli i dopiero od tego miejsca kurs okazał się zbyt skomplikowany

Tytuł:

U mnie zaczęło się ( 5-6 lat temu) od tego, że bardzo chciałam mieć stronę biblioteki, a nie miałam zielonego pojęcia. Czytałam proste poradniki i proste programy do obsługi( nie znałam html). Potem odkryłam, że mam FrontPage w wer. ang. Kupiłam poradnik i metodą prób i błędów zrobiłam pierwsza stronę( zajęła mi całe 2 tyg. ferii zimowych) ale jaka satysfakcja :) ). Od tego czasu chyba 2 razy zmieniałam trochę image. Od 3 lat jestem opiekunem merytorycznym strony szkoły, dlatego też powstała nowa strona biblioteki tzn. tak aby współgrała ze stroną szkoły. Obie strony od strony technicznej robią uczniowie, to pasjonaci, którzy się na tym naprawdę znają, a ja mam przyjemność z nimi współpracować. Stara strona istnieje i aktualizuje ją sama, jednak oficjalnie podaje link do nowej.
Przy tworzeniu strony jest dużo pracy poza samym technicznym tworzeniem strony. Koncepcja graficzna, materiały, grafika. Polecam podobnie jak Gość wskazówki Biblioteki w szkole. Powodzenia

Tytuł:

Na studiach podyplomowych pokazali mi tylko podstawy języka html (dokładnie to kazali zapoznać się z kursem internetowym http://www.kurshtml.boo.pl/) i sprawdzali zadane ćwiczenia. Całą resztę doczytałam sama i ciągle się uczę. Trochę czasu upłynie zanim strona mojej biblioteki będzie wyglądała profesjonalnie. Osobiście preferuję tworzenie stronek bezpośrednio w kodzie html. Nie jestem ekspertem, ale w razie potrzeby służę pomocą. Pozdrawiam

Tytuł: Strona www biblioteki - jak to robicie?

Dzięki za rady i linki. Wczytam się i popróbuję coś działać. Mam nadzieję, że nie taki dziabeł starszny... Ten HTML mnie przeraża!

Tytuł:

Stronę mojej biblioteki robił początkowo mój mąż. Ja wprowadzałam nowe teksty, nanosiłam poprawki, najpierw b. proste, potem coraz trudniejsze, aż doszłam do pełnej samodzielności. Cały czas pracowałam w HTML, a niedawno na kursie poznałam program Dreamweaver. Tworzenie strony w tym programie jest niemalże banalne, chociaż do dopracowania szczegółów przydaje się też HTML

A czy znacie program "Joomla" (mam nadzieję że dobrze napisałam)?

Tytuł:

Wątek został przeniesiony z Forum Ogólnego

Tytuł:
HTML to podstawa bez jego znajomości nic się praktycznie nie zdziała. Programy typu WYSIWYG (ang. What You See Is What You Get co znaczy dosłownie To Co Widzisz Jest Tym Co Otrzymasz) są na dłuższą metę do niczego. Jeśli zależy wam na prostej stronie to wystarczy nauczyć się HTML ściągnąć gotowy szablon (pełno ich na internecie) i wpisywać swoje dane. Na ale jeśli zależy wam na stronce z logowaniem, sondami, forum i innymi bajerami to trzeba nauczyć się języka programowania php (sam znam tylko podstawy) lub skorzystać z php-fusion (lub lepszego extreme fusion).

Tytuł:

Można pisać z kimś. U mnie w szkole teraz tworzona jest strona szkoły i przy okazji również tworzę podstronę biblioteki.
Jest sporo pracy ale też jest satysfakcja, zwłaszcza gdy "weszło się w paradę" informatykowi.

Tytuł:
myszka pisze:
........
Jest sporo pracy ale też jest satysfakcja, zwłaszcza gdy "weszło się w paradę" informatykowi.

a to dopiero jest satysfakcja :lol: :lol:

A robił ktoœ z Was we Front Page? Warto robić w tym programie?

Tytuł: Re: Strona www biblioteki - jak to robicie?
Iwona pisze:
A robił ktoœ z Was we Front Page? Warto robić w tym programie?

Ja nie przepadam za tym programem - program ten - jak zresztą każdy - ma swoje zalety i wady.

Podstawową zaletą wszystkich edytorów takich jak FrontPage jest "wizualny" tryb tworzenia stron oraz zarządzanie całymi kompleksami stron, których brakuje w edytorach tekstowych. No i oczywiście program ten zwalnia w jakiejś mierze z poznawania tajników języka HTML :wink:

Wada - generuje duzo niepotrzebnego kodu HTML czyli jednym słowem śmieci.

Pisząc sama mam kontrole nad tym co chce zmiescic na stronie i nam czysty kod bez smieci.

Wada - pisząc samej/samemu potrzebna jest znajomość języka HTML, a tu nie wszyscy mają czas na studiowanie tej materii :wink:

Pozdrowienia dla wszyskich Webmasterów i Webmasterek

Tytuł: A o CMS tu ktoś słyszał?
Anonymous pisze:
HTML to podstawa bez jego znajomości nic się praktycznie nie zdziała. Programy typu WYSIWYG (ang. What You See Is What You Get co znaczy dosłownie To Co Widzisz Jest Tym Co Otrzymasz) są na dłuższą metę do niczego. Jeśli zależy wam na prostej stronie to wystarczy nauczyć się HTML ściągnąć gotowy szablon (pełno ich na internecie) i wpisywać swoje dane. Na ale jeśli zależy wam na stronce z logowaniem, sondami, forum i innymi bajerami to trzeba nauczyć się języka programowania php (sam znam tylko podstawy) lub skorzystać z php-fusion (lub lepszego extreme fusion).

Z pewnością HTML się przydaje. Warto jednak się zapoznać z systemami zarządzania treścią, np. Joomla! http://www.joomla.pl. Plecam, sama korzystam. Instalacja i konfiguracja jest intuicyjna, a jeśli ktoś już wcześniej "robił" stronę, korzystał z FTP, programów graficznych, itp. - bez trudu da sobie radę. Nie mówię, że tu nie ma HTML, CSS, itp. - są, ale jesli ktoś nie chce, nie musi w nich "grzebać"

Tytuł: Re: A o CMS tu ktoś słyszał?

[quote="Rania"]
Z pewnością HTML się przydaje. Warto jednak się zapoznać z systemami zarządzania treścią, np. Joomla!
Na pewno warto zainteresować się tymi systemami. Joomla! akurat jest dość skomplikowana, nie wykorzystujemy jej wszystkich możliwości na prostej stronie biblioteki szkolnej. Tutaj lepiej nada się WordPress - możemy tworzyć strony statyczne i wpisy blogowe, jest też bardzo dużo dodatków, tzw. wtyczek i mnóstwo darmowych szablonów graficznych po polsku, np. perfecta.pro/wp-pl.

Tworzenie nowej podstrony jest bardzo proste, jak w Wordzie. Strona naszej biblioteki http://www.biblioteka.mrat.pl

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]