Forum "Biblioteki w Szkole"
Zamów prenumeratę na 2018 r. u wydawcy do końca grudnia

Dzisiaj jest poniedziałek 28 maja 2018, 11:49

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Promocja strony biblioteki
W jaki sposób promujecie strony waszych bibliotek :?:

Ja mam link do swojej zamieszczony na stronie szkoly, ustawioną jako stronę startową na komputerach, wywieszoną informacje w bibliotece (napisaną naprawdę duzymi literami :wink:) a i tak mam wrażenie że tylko niektórzy uczniowie wiedzą o jej istnieniu.

A jak jest u was :?:

Tytuł:

Staram się na witrynie biblioteki zamieszczać teksty pytań z ilustracjami do konkursów czytelniczych. Wtedy niejako zmuszam czytelników do zerknięcia na naszą witrynkę ;)

Tytuł:
Cześć
Moja biblioteka ma strone od 2 lat.
Zamieszczam na stronie informacje o konkursach, zdjęcia z imprez szkolnych i bibliotecznych, umieścilam też dział co po gimnazjum z linkami szkół ponadgimnazjalnych, w czytelni wywiesiłam kartkę z linkiem strony napisany dużymi literami i tez mam podobne odczucie jak Elka , że uczniowie nie wiedzą o istnieniu strony biblioteki.

Np. dziś na zajęciach jak pokazywałam zdjecia z konkursu jedna dziewczyna ze ździwieniem powiedział
"To my mamy stronę"

Tytuł:

Wyraziłam się nie precyzyjnie. ;)

Przygotowuję pytania do konkursu. Drukuję je i powielam na ksero, ale w ramach pytań, jest często zadanie wymagające rozpoznania jakiś ilustracji (portretów pisarzy, obrazów, folosów z filmów) - a te ilustracje są opublikowane tylko i wyłącznie na witrynie.

Np. na stronie internetowej: http://www.bibliofilur.republika.pl/Wys ... tropem.htm - jest blankiet w formie pliku Word, który czytelnik dostaje do ręki, a na witrynie
są ilustracje NIEZBĘDNE, by konkurs rozwiązać.

Tytuł:

Ja od tego roku zamieszczam pytania z konkursu "Zagadka miesiąca" tylko na stronie biblioteki i jak ktoś chce wziąć udział w konkursie i odpowiedziec na pytania musi je tam odnaleźć. Oczywiście tylko część uczniów odwiedza tę stronę, ale juz i tak znacznie więcej niż w ubiegłym roku :lol:

Tytuł:

Ja rozmawiam z nauczycielami. Często oni sami nie wiedzą, że strona istnieje. Proszę też o poinformowanie uczniów, jakaś część zapamięta i wejdzie później na stronę.

--
Prawdę mówiąc, to rozmawiałem. Czas, kiedy pracowałem w szkole, to dość zamierzchłe czasy...

Tytuł:
Jednym ze sposobów promocji strony www biblioteki może być udział w konkursie "Rozczytana Szkoła". W skrócie konkurs polega na tym, że w specjalnym serwisie publikujemy pytania dla uczniów i jako źródło odpowiedzi podajemy adres strony internetowej, gdzie można wyszukać potrzebne informacje - może to być właśnie strona biblioteki. Uczniowie rejestrują się w konkursie, odpowiadają, zdobywają punkty i nagrody. Szerszy opis na http://www.mrat.pl/biblioteka/czy-nasza-szkola-bedzie-rozczytana.htm.

Tytuł: promocja
Moja strona biblioteki umieszczona jest na stronie szkolnej ale jest wejscie rónież z adresu www.zsbiblio.pl
Adres strony podany jest również w gazetce szkolnej "Plotka", umieszczam go równiez w prasie lokalnej wraz z wysłanymi artykułami o działalności biblioteki.

Tytuł:

U mnie też adres strony biblioteki znajduje się na stronie szkoły, w zakładce BIBLIOTEKA, ale podejrzewam, że zaglądają tam głównie uczniowie często odwiedzający bibliotekę, nie tylko po to, by wypożyczyć książkę, ale by spędzić u nas czas. Mam też wywieszony ten adres w bibliotece przy wejściu, więc kto chętny, może spisać albo zapamiętać :) A kiedy organizujemy jakieś konkursy lub inne wydarzenia, mówimy uczniom, że zdjęcia mogą zobaczyć na stronie biblioteki, więc z ciekawości szukają :)

Tytuł: Re: Promocja strony biblioteki

Od jakiegoś czasu ten temat bardzo mnie zajmuje :-) Podzielcie się proszę, czy i jak informujecie o niej swoich czytelników. Czy na stronach Waszych bibliotek mogą znaleźć informacje np. na temat książek, które pomogą w zmaganiu z lękiem, szkolnym dręczycielem, brakiem akceptacji w klasie?

Od jakiegoś czasu ten temat bardzo mnie zajmuje :-) Podzielcie się proszę, czy i jak informujecie o niej swoich czytelników. Czy na stronach Waszych bibliotek mogą znaleźć informacje np. na temat książek, które pomogą w zmaganiu z lękiem, szkolnym dręczycielem, brakiem akceptacji w klasie?

Gdzie sami zdobywaliście taką wiedzę?

Witam wszystkich,
ja mam również problem z promocją biblioteki. Dawniej na stronie szkoły była zakładka biblioteka szkolna i tam umieszczałyśmy z koleżanką informacje. Ale przez dwa czy trzy lata nie uaktualniałyśmy informacji i pani dyrektor zlikwidowała nam zakładkę - biblioteka. Obecnie po połączeniu szkół i stworzeniu nowej strony szkoły nie ma miejsca na bibliotekę. Informacje o działaniach, które podejmujemy w bibliotece znajdują się na stronie szkoły ale jako ogólne wydarzenia. Dlatego większość informacji umieszczam na facebooku szkoły lub w gazetce szkolnej.

U mnie jest osobna zakładka, ale oprócz tego założyłam za pozwoleniem dyrektora FP biblioteki, bo uczniowie częściej zaglądają na Facebooka niż na stronę szkoły :)

Zastanów się nad reklamą w internecie, na początek najlepsze będzie pozycjonowanie i adwords.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]