Forum "Biblioteki w Szkole"
Zamów prenumeratę na 2018 r. u wydawcy do końca grudnia

Dzisiaj jest sobota 17 lis 2018, 23:45

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: SERWIS OPROGRAMOWANIA - WAŻNE!

Dotyczy wszystkie pracownie ICIM objete opieka serwisowa przez firme Wasko S.A.
Poproszono mnie, bym w imieniu firmy Wasko poinformowal wszystkich zainteresowanych, ze po doklodnaym przeanalizowaniu naszej umowy z MEN dotyczacej serwisowania komputerow w pracowniach, nie znaleziono zadnych punktow dotyczacych SERWISOWANIA OPROGRAMOWANIA zainstalowanego na komputerach.
Tym samym, wg umowy, firma Wasko nie ma obowiazku nieodplatnego serwisowania systemow operacyjnych i ich dodatkowych skladnikow.
Nieodplatny serwis bedzie kontynuowany do konca maja biezacego roku. Od 1 czerwca seriws bedzie odplatny (czas pracy serwisanta + koszty dojazdu na miejsce).
Uprzedze z gory pytania, ktore prawdopodobnie beda chcieli Panstwo zadac w zwiazku z powyzszym.
- Co zrobic, gdy po 31 maja wystapia problemy z oprogramowaniem a dyrektor nie da pieniedzy na przyjazd serwisanta?
- Sformatowac dysk na komputerze i zainstalowac windows na nowo, bez stosowanych zabezpieczen. Moze to zrobic np. szkolny informatyk, standaryzujac wszystkie komputery na wzor podobnych, znajdujacych sie w pracowni informatycznej.
Zelacane jest jednak, by kazdy z komputerow posiadal skladniki systemu wymagane przez MEN, tj. Opiekuna Ucznia, Encykllopedie Multimedialne, Slowniki i program do nagrywania plytek CD/DVD.
- Skad wziac windows do instalacji systemu na nowo?
- Nie jestem pewien czy plytka z oryginalnym systemem wchodzi w sklad pakietu oprogramowania pracowni ICIM. Jesli nie - mozna wziac dowolna plytke z WINDOWS XP i podczas instalowania wprowadzic numer seryjny znajdujacy sie na naklejce umieszczonej na gorze obudowy jednostki centralnej. Po zainstalowaniu wymagana jest jedynie aktywacja systemu.
W razie watpliwosci prosze pisac, postaram sie odpowiedziec na zadane pytania. Poniewaz od maja nie jestem juz pracownikiem firmy Wasko, zrobie to zupelnie dobrowolnie i najrzetelniej jak sie da :-)

Tytuł: niemozliwa aktywacja WIndows Vista
Witam! Mam problem z kompem, na którym po zalogowaniu pojawia się informacja o konieczności aktywacji Windowsa Vista - wykonałam aktywację dwukrotnie, raz samodzielnie, a drugi raz połączyłam się z Mic rosoftem(krok1-wpis klucza; krok 2 - podałam identyfikator instalacji; krok 3 - wpisałam potwierdzenie w formie 6-cyfrowych ciągów) i niestety za każdym razem po ponownym uruchomieniu ponawia się żądanie o aktywację. Dodam, że właśnie ten komputer dostarczony był do nas czysty-bez wgranego oprogramowania- pan instalator zdenerwowany instalował system ze swojej płyty - wszystko działało poprawnie, aż do poniedziałku, kiedy wróciłam po feriach i ...zonk :?
Mam pytanie, czy mogę i czy powinnam samodzielnie na nowo zainstalować Windowsa z płyty??

Tytuł: Odp. Aktywacja ICIM
Możliwe, że dysk jest chroniony przez IPAT i jest czyszczony przy każdym restarcie. oto sposób na to:
1) Po włączeniu komutera (jeszcze jak pisze NTT SYSTEM) wcisnąć F3 i przyciskać ciągle aż się pojawi ekran konfiguracyjny IPATa (może wymagać hasła).
2) Przejść do opcji Agent, wcisnąć Enter i wybrać Disable.
3) Jeszcze raz wcisnąć Enter, potem F10 i znowu Enter.
4) Zresetować komputer na ostro po wyjściu z BIOSu.
Potem powinno działać. IPAT to sprzętowy antywirus zapobiegający również przed modyfikacją plików systemowych. Za każdym razem przywraca sobie stan dysku sprzed modyfikacji, dlatego aktywacja systemu jest anulowana. Po przeprowadzeniu wszystkich czynności proszę jeszcze raz włączyć IPAT (zamiast Disable wybrać Enable).

Tytuł: obraz systemu
Czy jest możliwość pobrania "czystego" obrazu systemu WindowsXP (np. Ghost) już skonfigurowanego, tzn ze wszystkimi kontami i ich uprawnieniami (czytelnik01a, czytelnik02a, itd...)?
Taki obraz ułatwiłby wyjście z sytuacji np. wymiany uszkodzonego dysku.
Z góry dziękuję.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]