Forum "Biblioteki w Szkole"
Zamów prenumeratę na 2018 r. u wydawcy do końca grudnia

Dzisiaj jest niedziela 27 maja 2018, 03:30

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Kontrole ICIM

Dostałam z kuratorium w Katowicach informację, że będą kontrole ICIM (kontrola prawidłowej realizacji projektu). Mam ICIM z edycji 2006. Czy była juz u kogos przeprowadzona taka kontrola?
Na dodatek po gwarancji wszystko sie własnie zaczęło psuć :evil:

Tytuł:

Ja też już po gwarancji, ale jakoś chodzi wszystko. Kontrolę kiedyś przechodziłam, z lubelskiego kuratorium. Ale powinno się odbywać chyba podobnie. Generalnie chodzi im nie o samo działanie sprzętu, ale o jego wykorzystanie. Czy wszystko się zgadza z warunkami projektu. Czy stoi w MCI, jak korzystają z niego uczniowie i takie tam...

Tytuł:
Właśnie się dowiedziałam, że czeka nas kontrola. Pracownia z 2006. Jeden komp nie działa, na drugim nie ma eksplorera a administratora szkolnych komp nie mogę sie doprosić o naprawę. Jak by tego było mało to nie bardzo mogę się wykazać wykorzystaniem, Pierwsze 2 lata było jeszcze jako tako, prowadziłam zeszyt odwiedzin. Ale teraz pies z kulawą nogą... Warszawa, każde dziecko ma w domu sprzęt często o wiele lepiej wyposazony niż te stare graty, 2 pracownie komputerowe. Czasem wpadną na szybko coś sprawdzic i do tego wystarcza jeden komputer w głównej czytelni. Z icim czasem skorzysta nauczyciel. Czym ja sie mam wykazać. Na dokładkę jak zaczęłam przeglądać dokumenty i płytki to wpadłam w popłoch. W szafie z multimediami brakuje mi słownika i encyklopedii multimedialnej zostały tylko książeczki od nich. Nigdy nikomu te nośniki nie były potrzebne, tak że nawet nie wiem czego szukam bo nie pamiętam jak wyglądały, czy były opakowane w karton czy tylko w pudełku plastikowym. Jutro jeszcze raz "na spokojnie" sprawdzę wszystkie szafki ale czarno to widzę. Czy ktoś z edycji 2006 może mi podpowiedzieć jak wyglądały opakowania tych programów?

Tytuł:

Gwarancja obejmuje 5 lat, więc nie wiem co będą kontrolowali u Ciebie, kiedy u mnie sprawdzali ICIM generalnie patrzyli na sprzęt czy wszystko jest w komplecie i czy jest w bibliotece czy jest oprogramowanie, głośniki, słuchawki, czy jest regulamin korzystania, ogólnie bardzo szybko, bez ceregieli.

Tytuł:

No właśnie też się dziwię, bo zgodnie z regułami projektu termin upłynął w 2011. Chyba że instalacja przesunięta była. Może chodzi im o sprawdzenie, co się dzieje ze sprzętem po upływie tych 5 lat? Czy dalej funkcjonuje w Bibliotece, czy gdzieś się rozpełzł...

Tytuł:
chodzi głównie o papiery. Sprzęt ich mało interesował (u mnie bo jak sami przyznali 5 lat minęło w nowszej pracowni sprawdzali sam sprzęt). Ponoć papiery mogą sprawdzać do 13 roku. Przyczepili się, że opis procedury testowej jest kopią a nie oryginałem. Nie wiem jak zdobędę oryginał po tylu latach. Kazali zabezpieczyć folią naklejki na sprzęcie, wydrukować tablicę informacyjną. Co jeszcze to dowiem się od dyra i wam napiszę może się komuś przyda.Głównie chodzi im o licencje w razie jakiejś kontroli policji.

Tytuł:
oczywiście nie sam sprzęt - pomyłka. Sprawdzali i sprzęt i papiery.

Tytuł: Re: Kontrole ICIM

Witam!
Ja za to mam wielki problem. Siedzę jak na bombie...Sprzęt do ICIM mam od 5 lat.Nie wiem po co właściwie, bo od początku nie był podłączony do internetu, nie miał programu antywirusowego (przez co bardzo szybko złapał różne bakterie). Jak skończył się tusz w drukarce, to 1 raz miałam dokupiony.Chodziłam do dyra i wydeptywałam koleiny, mówiąc o kontrolach itd, W ubiegłym roku, z bezsilności napisałam pismo do dyrektora z prośbą o naprawę komputerów i ich uruchomienie. Podpisali mi to pismo wszyscy nauczyciele w naszej szkole i czekałam na reakcję na RP. jakież było moje zdziwienie gdy się jej nie doczekałam. Tak jakby tego pisma w ogóle nie było. Zapytałam więc o sprzęt i dowiedziałam się że nie ma pieniędzy...(5lat) W tym roku podczas pierwszej RP dyro powiadomił mnie, że Udało mu sie załatwić informatyka na umowę-zlecenie. Do dziś go na oczy nie widziałam. Co ja mam zrobić?! I po co się starać o sprzęt, poco jak można pracować jak za króla Ćwieczka? :oops: :twisted:

Tytuł: Re: Kontrole ICIM

pia pisze:
Dostałam z kuratorium w Katowicach informację, że będą kontrole ICIM (kontrola prawidłowej realizacji projektu). Mam ICIM z edycji 2006. Czy była juz u kogos przeprowadzona taka kontrola?
Na dodatek po gwarancji wszystko sie własnie zaczęło psuć :evil:

Gwarancja obejmuje 5 lat, więc

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]