Forum "Biblioteki w Szkole"
Zamów prenumeratę z rabatem teraz - fakturę opłacisz w styczniu

Dzisiaj jest środa 21 lis 2018, 22:21

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Przeglądarka w ICIM
Witam!
Przeglądam od czasu do czasu tematy forum, ale nie znalazłam nic na temat, z którym chcę się zwrócić o pomoc.
Mam ICIM z 2006 i praktycznie żadnej pomocy zawodowego informatyka, bo na nic nie ma pieniędzy. Chciałabym na koncie "czytelnik" zainstalować nową przeglądarkę, bo wciąż korzystamy ze starego explorera. Zalecam korzystanie z konta "czytelnik" moim uczniom, bo po wylogowaniu wszelkie wprowadzone przez nich zmiany znikają, a gimnazjaliści mają naprawdę różne dziwne pomysły. Nie wiem jak to zrobić. Przeglądarka zainstalowana na koncie administratora jest widoczna tylko na kontach "Bibliotekarz". Bardzo proszę o pomoc.

Tytuł: Re: Przeglądarka w ICIM

eelka pisze:
Witam!
Mam ICIM z 2006 i praktycznie żadnej pomocy zawodowego informatyka, bo na nic nie ma pieniędzy.

U mnie jest tak samo. Na początku wszystko robiłam sama, bo wydawało mi się, że nalezy to do moich obowiązków, zresztą na ICIM miały byc kiedys dodatkowe pieniądze, czy godziny, o które ZNP miał "walczyc", hehe. Teraz widzę, ze moja nadgorliwość była błędem.
Pokazując, że radzimy sobie z tym całym ICIM utwierdzamy nasze władze (od dyrektora po ministra) w przekonaniu, że jestesmy ludźmi do wszystkiego i żadna pomoc nie jest nam potrzebna. Mało tego, skoro tak świetnie nam idzie, to można nam jeszcze coś dowalić - KN-ki, świetlice, dyzury na przerwach itd itp. ewentualnie poobcinac nam etaty, czy zrobić z bibliotek swietlice środowiskowe dla społeczeństwa czynne całą dobe.
Moja rada? Nie rób nic! Do zadań opiekuna ICIM nalezy opieka nad uczniami i pomoc w korzystaniu z komputera, a nie grzebanie w ustawieniach i marnowanie czasu na walkę z tym całym pokopanym systemem, na dodatek społecznie. To jest fucha dla informatyka (nie mylić z nauczycielem). Jak władze nie widzą potrzeby, aby komus takiemu zapłacić, to nie będzie nowej przeglądarki i juz.
Wiem, ze nie takiej odpowiedzi się spodziewałas, ale ostatnie informacje (vide wątek o samorządach na forum ogólnym) tak mnie nastroiły do pracy.
Przepraszam :oops:

Tytuł:

Kurczę, Fiori, ależ ty masz rację! Te słowa człowiek /czyli my/ powinien sobie powiesić nad biurkiem w pracy.
Owszem, byliśmy durni od pierwszych dni istnienia centrów w szkoła, na które miano dac dodatkowe etaty/godziny i fundusze.
Nie ma etatów/godzin- gorzej, etaty w bibliotekach są obcinane, mimo posiadania centrów, że nie rozwinę wątku likwidacji bibliotek szkolnych.

Popieram nie reperowanie centrów. Mimo, że sama wielokrotnie to robiłam. Dopada mnie jakieś chroniczne zmęczenie już walką z wiatrakami, staraniem się godzić prowadzenie biblioteki bez ani jednej godziny administracyjnej przy 1 etacie /znalazłam już własne błędy w rachunkach!-przy otwartej non stop bibl. i ciągłej obecności czytelników nie da się prowadzić rachunków/ i pomoc/reperacje w centrum.
Wszystko- z GOŁYM etatem, z motywacyjnym w średniej granicy.
Ja też MAM DOŚĆ. Popieram Fiori, acz... trzeba się nauczyć bojkotu

Tytuł: Przeglądarka w ICIM
Dzięki za rady :D Od pewnego czasu stosuję to, o czym piszecie, bo inaczej się nie da, tym bardziej, że mam tylko pół etatu. A przeglądarkę chciałam zaktualizować po prostu dla dzieci. Dzisiaj w rozmowie z inną "półetatową" koleżanką dowiedziałam się, że ona też robi część rzeczy po terminie, bo nie zamierza robić większości roboty w domu. A wszystko i tak się jakoś kręci. Pozdrowienia

Tytuł:

Ok. Gdyby tak bojkot ci przeszedł, to z poziomu administratora da się wszystko zrobić 8) I pobieranie aktualizacji i pobieranie innych przeglądarek... 8)

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]