Forum "Biblioteki w Szkole"
Zamów prenumeratę na 2018 r. u wydawcy do końca grudnia

Dzisiaj jest sobota 21 lip 2018, 17:17

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Ostrzeżenie dla opiekunów ICIM
Pragnę ostrzec opiekunów ICIM przed pomysłowością uczniów, którzy wykorzystują serwery proxy oraz stronę www.antycenzor.pl do wchodzenia na dowolnie przez siebie wybrane strony. Sam wprowadziłem czasowe ograniczenie w dostępie do komputerów dla uczniów, którzy wchodzą przez Internet na serwery proxy natomiast w/w stronę zablokowałem. Dlatego tak ważne jest uruchomienie w przeglądarce i śledzenie stron przeglądanych przez uczniów, ponieważ z pewnością są też inne strony, które umożliwiają takie tricki.

Tytuł:
A jak Ci się udało zablokować antycenzora?? Ja próbowałam wielokrotnie i nic z tego. Inne strony dają się blokować , ta - nie.

Tytuł:
Chyba, że masz program inny, niż "Opiekun ucznia w internecie"?

Tytuł:
czy mając opiekuna nie zablokuje antycenzora

Tytuł:
Nie da się, niestety

Tytuł: Re: Ostrzeżenie dla opiekunów ICIM

Długo mnie tu nie było, ale powiem "Da się". Opiekun Ucznia zablokuje prawie każdą stronę, którą chcemy zablokować. Uruchamiamy Opiekuna, logujemy się, wybieramy kolejno: Opcje, Ustawienia programu, Strony użytkownika, Strony zabronione. Wrzucamy tutaj adres niewygodnej strony, klikamy OK, zamykamy program. Jeżeli mamy więcej takich niewygodnych stron, po wprowadzeniu ich do Opiekuna ucznia można wejść, po zalogowaniu przez konto Administratora, do C/Program Files/ Opiekun /DB i z folderu DB kopiujemy na pendriva dwa pliki: allow.mem i deny.mem. Z pendrivem przechodzimy do następnego komputera, uruchamiamy konto administratora, powtarzamy wędrówkę do folderu DB i kopiujemy oba pliki do tego folderu. Stare pliki podmieniamy na zasadzie zamień- nie dadzą się wcześniej usunąć. Po tej operacji otwieramy Opiekuna Ucznia i do zabronionych stron dopisujemy koniecznie jeszcze jedną o dowolnej treści, np. www.aaa, klikamy dodaj i OK. Można nabrać wprawy, metoda jest wygodniejsza od ręcznego wklikiwania kilkudziesięciu stron zabronionych w każdym komputerze. Jeśli ktoś posiada jeszcze drugą pracownię ICIM musi pamiętać, że tak utworzona szczepionka NIE ZADZIAŁA w innej pracowni- tam trzeba ją opracować na nowo na dowolnym komputerze. Pomyłka spowoduje paraliż Internetu w tej drugiej pracowni. Równie ważne jest pamiętanie o dopisywaniu dowolnej strony do zabronionych zaraz po przerzuceniu wspomnianych wyżej dwóch plików do folderu DB- po otwarciu Opiekuna Ucznia. Zmiany, jeśli wszystko działa prawidłowo, zapisujemy na stałe przez kartę przywracania.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]