Forum "Biblioteki w Szkole"
Zamów prenumeratę na 2018 r. u wydawcy do końca grudnia

Dzisiaj jest piątek 20 lip 2018, 02:55

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Reinstalacja systemu
Witam. Pracuje w pewnym gimnazjum w którym funkcjonuje ICIM. Dostałem polecenie doprowadzenia komputerów z ICIM do stanu użytkowalnośći. Sprowadzało się to głównie do usunięcia wirusów, trojanów, itp. . Jednakże z jenym komputerem jest problem, gdyż jakiś uczeń próbował zainstalować na nim "swojego" Windowsa (prawdopodobnie przerwał w połowie) blokując tym samym uruchamianie systemu i powodując uruchomienie instalatora z błędem po włączeniu komputera. Próbowałem naprawić komputer z płytki win xp, jednak bez stutku. Co prawda windows ruszył, ale programy nie chcą się włanczać, instalować, nie działa tryb awaryjny, tak więc chodzi mi po głowie format. I teraz pytanie... Czy mogę go zrobić na tym komputerze bez żadnych konsekwencji dla szkoły? Komputery były oddane w 2006r., tak więc są już dawno po okresie gwarancijym. Chodzi mi oczywiście o instalację orginalnego orpogramowanie dołączonego do zestawu. Jeśli tak to co z kontami użytkowników? czy można utworzyć na nim np. dwa konta (bibliotekarz01c, czytelnik01c)? reszta kont jest zbędna, bo i tak nie używana przez nikogo.. Ogólnie chodzi mi o to, czy po okresie gwarancyjnym można sformatować komputer i skonfigurować go wg. własnych upodobań? Zmienić uprawnienia, itp... no i jeszcze jedna sprawa, jakiś uczeń zna hasło administratora... nie wiem skąd, ale ktoś musi znać bo instaluje nowe rzeczy bez mojej wiedzy... można je zmienić na własne? troche tego się uzbierało, ale wszystko sprowadza się do jednego... tak więc mam nadzieje, że uzyskam szybką odpowiedz ;) aaaa i co trzeba wpisywać podczas ewentualnej instalacji systemu w "Nazwisko:", "Organizacja"? z góry dzięki za odpowiedz

Tytuł:

Sprawdź, czy na dysku D umieszczono obraz dysku. Jeśli tak, to z tego obrazu można przywrócić wszystkie programy, bez żmudnego instalowania Windowsa. Potrzebny będzie program Norton Ghost. Powodzenia

Tytuł:

Jeżeli nie masz obrazu dysku, to pozostaje reinstalacja systemu. Po okresie zastrzeżonym w dokumentach możesz zrobić to bez obawy. Możesz wprowadzić własne ustawienia i konta. U mnie wszystkie komputery są już po reinstalce. Mam nowe konta i wprowadziłam w rejestrze odpowiednie ograniczenia. Po skonfigurowaniu komputera warto zrobić obraz dysku, oszczędza to potem dużo czasu.
Przy każdej instalacji wpisujesz od nowa hasło administratora. Powinno być w miarę trudne - nie używaj tego standardowego. Przy instalacji w polu "Organizacja" wpisuję nazwę szkoły.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]