Forum "Biblioteki w Szkole"
Zamów prenumeratę z rabatem teraz - fakturę opłacisz w styczniu

Dzisiaj jest czwartek 13 gru 2018, 10:59

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Co zrobic?
Proszę o pomoc. nie ma mpojęcia jak wybrnąć z niekorzystej sytuacji, jaka zaistniała w mojej szkole. Otóz szkolnej bibliotece przydzielono kiedyś 4 komputery do ICIM (w tym ogólnopolskim rzucie). Wtedy w bibliotece pracowała pani przed emeryturą i nie interesowały ja takie nowinki, więc komputery wtsawiono do salki, gdzie w ogóle nie były uzywane. Objełam stanowisko bibliotekarza i upomniałąm się o nie i tu zaczynają się schody. dostała je, ale np. z innymi monitorami- starymi, bo informatyk wziął sobie te nowe do sali komputerowej. Nie dali mi tez drukarki, bo przejeły ja panie sekretarki. Upominałam się, ale mnie zbywa zarówno informatyk, jako i dyrekcja. A wiadomo, jak duzo my drukujemy w bibliotece. Mavie jakiś pomysł jak dypolomatycznie odzyskac te dobra? Głównie zalezy mi na drukarce.

Tytuł:

Może jakąś kontrolą postraszyć? Wymagają stanowczo, aby sprzęt był stosowany zgodnie z przeznaczeniem. Dowiedz się, czy w sąsiednich szkołach nie sprawdzają... Potrafią nawet brakujących naklejek się przyczepić, a co dopiero sprzętu.

Tytuł:
Hmmm ... Faktycznie kontrole są skrupulatne. A co do przedstawionej sytuacji ... no cóż ... Ja bym nie popuściła i upominała się do końca ... przecież placówka jest zobligowana do utrzymania IGIM jako integralnej całości - a jak tu mówić o integralnej całości gdy każdy sobie podmienił/pozabierał do swojej pracowni to co mu pasowało. To niezgodne z założeniami przydzielania sprzętu ICIM. Poczytaj dokładnie na temat zasad i warunków otrzymania ICIM do biblioteki i tego dsię trzymaj w rozmowach z dyrekcją - przede wszystkim z nią bo jeśli dyrekcja wreszcie dostrzeże niezgodność z prawem to informatyk i sekretarka nie będą mogli się już sprzeciwiać szefowi. Nie odpuszczaj! Powodzenia
Eda

Tytuł:
Ja mam ICIM już piąty rok i kończy się ten pięcioletni obowiązek nie ruszania sprzętu. Już mi zakomunikowano że zostaną mi odebrane komputery bo brakuje w pracowni komputerowej. Jak w takim przypadku obronić swoje komputery z których uczniowie bardzo często korzystają. Jednak argumenty są takie że na lekcje bardziej są potrzebne (?). I nawet kontrolą nie mogę "postraszyć" :cry:

Tytuł:

Mogę "pocieszyć" że sprzęt pięcioletni pewnie szybko "padnie" bo producent zakłada, że bez wymiany kilku elementów mających taki właśnie termin trwałości zaczną psuć się elementy tzw płyty głównej :?
Dyrektor ma niestety zawsze zawsze zawsze rację :oops:

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]