Forum "Biblioteki w Szkole"
Zamów prenumeratę z rabatem teraz - fakturę opłacisz w styczniu

Dzisiaj jest sobota 23 lut 2019, 05:19

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Licencja na połączenia do SBS
Chciałabym się dowiedzieć czy pracownicy instalujący centra przekawzywali dyskietki z numerami na licencje połączenia do SBS. Mój informatyk czegoś takiego nie ma i przyszedł z tym do mnie. Ja nie pamiętam bym coś takiego otrzymała ale pytam. Jestem z woj. śląskiego więc to chyba pana firma była u nas. Pozdrawiam Ela

Tytuł:

Witam.
Komputery instalowali przedstawiciele firmy Koncept.
Prosze zapoznac sie z protokolem odbioru ICIM. Wg. kopii egzemplara posiadanego przeze mnie, w tabeli Licencje dostepowe do serwera posiadanego przez szkole (...), w kolumnie licencje jest napisane nie dotyczy. Stad wniosek, iz przedstawiciele Konceptu nie mieli obowiazku zostawienia nosnikow z licencjami dla SBS.

Tytuł:
Nie dostałam na dyskietce, tylko zapisany na kartce papieru, pytaj osobę, która odbierała ICIM, numery mam równiez w protokole odbioru. Jeśli szkoła we wniosku nie wskazała rodzaju serwera, to mogła nie otrzymac licencji dostępowych.
Dorota
woj. śląskie

Tytuł: ICIM a SBS
Witam wszystkich
Po ostatnim zebranu w Poznaniu jestem zbulwersowany.
Mam ICIM- teraz dostajemy kolejmą ICIM.
Pirwsza biblioteka nie była podłączana do SBS przez monterów (i dobrze). W papierach teraz odkryłem licencję na SBS2000 - nigdy takiego nie mieliśmy i nie zgłaszaliśmy. Posiadamy w szkole SBS 2003. Druga biblioteka ma być integrowana do SBS (nie wiem po co) skoro jest na Vista a pirwasza na XP i do tego całkiem inne licencje na SBS.
Może ktoś widział dokument gdzie jest zapiś, że biblioteka musi być integrowana z SBS a nie tylko z internetem?

Tytuł:

Nie przypominam sobie, żeby taki przepis istniał, chyba, że coś się zmieniło teraz. Odbierałam ICIM w tamtym roku i nie dostaliśmy licencji do SBS, ponieważ w składanym wniosku nie wskazaliśmy rodzaju serwera. Jak podajesz, to wtedy dostajesz licencję - tak przynajmniej twierdził pan podczas instalacji pracowni. Dzwoniłam jeszcze potem w tej sprawie do firmy i mówili to samo.
A jeśli już masz licencje to czy musisz z nich koniecznie korzystać?? Chyba nie. Wydaje mi się to logiczne ale może się mylę.

Trochę z innej beczki: w mojej szkole problem miał informatyk, który miał Pracownię na XP i dostali drugą z Vistą. I rób co chcesz... Przeinstalował i wszystko działa pod XP. Nie wiem jak inne szkoły sobie z tym radzą.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]