Forum "Biblioteki w Szkole"
Zamów prenumeratę na 2018 r. u wydawcy do końca grudnia

Dzisiaj jest poniedziałek 16 lip 2018, 02:54

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: przedłużenie licencji Opiekun Ucznia
30 list 2008 wygasła mi licencja użytkowania Opiekuna Ucznia, dziś już nie mogłam uruchomić internetu, gdyż opiekun był nieważny. Pojawiła się informacja, że muszę prolongować ważność i że na 4 komputery roczna licencja wynosi 59 zł. Czy tak jest z każdym Opiekunem Ucznia? Proszę o pomoc i wyjaśnienie

Tytuł:
Witam
Możesz przedłużyć Opiekuna ucznia na 12 bądź 24 miesiące.
Są trzy sposoby: wypełnienie formularza ze strony www, telefonicznie bądź mailem. Ja już po raz drugi przedłużałam wysyłając maila na adres: biuro@opiekun. pl. Przyszła faktura do zapłaty. Znajdował się na niej klucz umożliwiający przedłużenie licencji.
Szczegółowe inf. są na stronie http://www.opiekunucznia.pl/renew.php

Tytuł:
dziekuje bardzo:):)

Tytuł:
A tak na marginesie
Trzeba poinformować dyrekcję, że to konieczne i nie ma odwołania

Tytuł:
tak, tak Pan Dyrektor przestrzega wszelkich przepisów i nie robi tutaj problemów:)

Tytuł:
A mój pan dyrektor stwierdził, że nie ma pieniędzy na przedłużenie licencji (też mi wygasła) i polecił informatyczkom usunięcie Opiekuna Ucznia. Nie dało się go usunąć, więc mam udostępniać uczniom internet na koncie nauczyciela, wtedy dostęp do internetu nie jest zablokowany, ale nie ma też blokad na żadne strony. I tak robię, cóż mi zostało. Dodam jeszcze, że mam za sobą batalię z dyrektorem pt. "mam wątpliwości czy to jest zgodne z przepisami", i już więcej tego nie powtórzę :?

Tytuł:

Pierwsze słyszę, że nie można usunąć Opiekuna Ucznia... Widać każda pracownia rządzi się swoimi prawami... Jeżeli dyrektor nie ma pieniędzy na licencję, to możesz podinstalować sobie Benjamina (http://beniamin.pl/opis_programu/ Jest darmowy

Tytuł:

Ja miałam problem z Opiekunem Ucznia (coś sie pętliło i nie było połączenia z Internetem). Musiałam go odinstalować i zainstalować od nowa. Nie miałam problemów z usunięciem. Życzę powodzenia :D

Tytuł:
No nie wiem. Nasze informatyczki nie potrafiły go usunąć (Opiekuna Ucznia).

Nie wiem czy można instalować dwa różne programy tego typu na tych samych komputerach, gdybym mimo, że ten Opiekun nadal jest, chciała zainstalować jeszcze Benajmina.

Czy ten Benjamin aby na pewno jest całkowicie bezpłatny i przez cały czas? Czy to nie tak jak z niektórymi pakietami telwizji cyfrowej czy internetu, że jes za darmo pierwszy rok, a później się okazuje, że jednak trzeba płacić?

Tytuł:

ania83 pisze:
Nasze informatyczki nie potrafiły go usunąć (Opiekuna Ucznia).

Podobnie jak koleżanki, nie miałam żadnego problemu z usuwaniem i ponownym instalowaniem "Opiekuna".
Możliwe, że Twoje informatyczki nie zatwierdziły zmian na Windows Disc Protection - wtedy żadne zmiany ( w tym usunięcie "Opiekuna") nie zapisuja się na komputerze.
Nie wiem jaka masz wersję ICIM, w mojej (2006) był taki "ułatwiający zycie" programik. Sprawdź, może to jest przyczyna, czasem się o tym zapomina ;)

Tytuł:
Benjamin jest na pewno bezpłatny

Tytuł:

W trakcie odinstalowania programu (po restarcie) ponownie się pojawia a jego odinstalowanie wcale nie jest takie bezproblemowe - przynajmniej w wersji z 2007.
Swoją drogą to ciekawe że program po wygaśnięciu licencji blokuje całkowicie dostęp do internetui do tego kłopotliwe jest jego usunięcie nawet z poziomu admina.
Znam kilka pracowni w których dla świętego spokoju zakupiono licencje na kolejne miesiące - mimo, że są przecież inne skuteczniejsze programy.

Tytuł: Przedłużenie licencji
Najłatwiej uzyskać drogą internetową. Najkorzystniejsza jest opcja na 2 lata. Warto w uwagach zastrzec, że zależy nam na szybkim odblokowaniu Opiekuna, wówczas klucz jest przesyłany na pocztę internetową szkoły, faktura wędruje drogą tradycyjną. Beniamin jest dziurawy jak sito i nie zapewnia należytej ochrony komputera (opinia za Komputer Światem). Oczywiście warto po aktualizacji licencji zapisać zmiany, w przeciwnym razie po zadziałaniu karty przywracania czeka nas żmudna powtórka z rozrywki (wklepywanie kodu, aktualizacja).l

Tytuł:

Powiedzcie, proszę, gdzie ja mam zatwierdzić zmiany po aktualizacji Opiekuna?
Walczymy z informatykiem już miesiąc i nic z tego. Licencja zakupiona, klucz wklepany, a i tak przy każdym uruchomieniu komputera pojawia się komunikat, że licencja wygasła. Więc pewnie nie jest to nigdzie zapisane. A ja nie mam pojęcia, w którym miejscu zatwierdza się te zmiany :(
Mam ICIM z 2007 roku i Vistę.

Tytuł: opiekun
no właśnie u mnie tez sie pojawia ten problem licencja przedłużona od listopada a jest marzec i ja ciągle nie mam internetu bo musiałabym go przedłuzać codziennie. po wyłączeniu resetuje go. Pomocy! :oops:

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]