Forum "Biblioteki w Szkole"
Zamów prenumeratę z rabatem teraz - fakturę opłacisz w styczniu

Dzisiaj jest czwartek 21 lut 2019, 02:07

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Podpięcie ICIM do projektu UniKonto 1.0

Mój problem dotyczy tego, że u nas w szkole narodził się projekt UniKonto (obecnie w wersji 1.0) zakładający unifikację kont użytkowników na wszystkich komputerach.

Czy pracownię ICIM można podpiąć do tego projektu? (chodzi o przyłączenie komputerów do domeny serwera Active Directory)

Tytuł:

ICIM musi być przez 5 lat jako odrębna jednostka, więc zgoda musi chyba być kogoś z kuratorium na dołączenie do twojego programu, bo co i rusz "latają" z ministerialnymi kontrolami. Po 5 latach "róbta co chceta"

Tytuł: Podłączenie komputerów do domeny
Ważne jest aby komputery stały w bibliotece lub w pomieszczeniu należącym do biblioteki, natomiast jak najbardziej komputery te można podpiąć do domeny serwera (SBS) np.

Jest to jak najbardziej wskazane. W ten sposób uczniowie na tym zyskują ponieważ mogą korzystać z tych samych kont użytkownika co na lekcjach z informatyki.

Tytuł:
Mój dyrektor informatyk właśnie przeinstalował wszystko na komputerach w ICIM tzn. zamist logowania na konta czytelnik i bibliotekarz uczniowie logują się na swoje konta serwerowe z pracowni internetowej. Niestety ja nie mogę zalogować się wcale ani jako administrator ani bibliotekarz. Mam pytanie czy mógł tak postąpić?

Tytuł:

Pytanie mam o konfigurację komputera. Jaki to rejon Polski? Jeśli Podkarpacie - twoim loginem będzie BIBLIOTEKA#\bibliotekarz01 (w miejsce # wstawiamy numer komputera). Oczywiście w niektórych konfiguracjach IPAT będzie cały czas cofał zmiany, jeśli z serwera nie utworzymy pakietu dystrybucji.

PS. UniKonto już w wersji 2.0 PB8. Testowym środowiskiem jest komputer numer 4. W IPAT'cie jest ustawiony jako komputer wzorcowy. Oprogramowanie servera to Windows SBS 2003 - kolekcja MEN Wiosna 2004. Doinstalowano całą jedną pracownię 10 komputerów + 10 CAL + IPAT Server - Console, tak więc łącznie system obsługuje już 2 pracownie komputerowe. Z biblioteką na razie próbujemy - okazało się najpierw, że IPAT został źle zainstalowany (klient w wersji Local, brak niezbędnej usługi OSAgent.exe), później, że obrazy dysków nie mogą znajdować się na partycji D:, ale muszą być tylko na serwerze (niezgodność), potem, że SNWD, jeszcze inaczej, że "Relacje zaufania między tą stacją roboczą a domeną podstawową nie powiodły się", czyli klasyczny błąd włączania do domeny komputerów spod znaku IPAT. Ale już wyszliśmy z tego cało, teraz ostatnie testy i już jutro wielka próba "być albo nie być".

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]