Forum "Biblioteki w Szkole"
Zamów prenumeratę na 2018 r. u wydawcy do końca grudnia

Dzisiaj jest piątek 22 cze 2018, 01:33

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:

Teoretycznie można tyle, że te kompy są głównie dla ucznia i nauczyciela, który chce z nich skorzystać więc instalując na nim program do obsługi biblioteki ograniczasz to prawo.

Tytuł:
Dzięki :D

Tytuł: Czy jest jakiś przedział czasowy od otrzymania ICIM do kontr
Być może się mylę, ale czytałam gdzieś, że kontrole mogą się pojawić do 3 lat od otrzymania ICIM (sprzęt komputerowy jak wiadomo szybko się starzeje). Czy wiecie coś na ten temat?

Tytuł:

Wydaje mi sie ze do pięciu lat - z tego co pamiętam :)

Tytuł: po kontroli
W międzyczasie była właśnie u mnie kontrola (woj. podkarpackie), ale interesowały pana kontrolera inne sprawy niż te o których tutaj wspomniano (m. in. ilość gniazd internetowych, ilość płyt z programami a samego sprzętu wcale nie dotykał). Chyba masz rację poprzedniczko, ten program wygasa zdaje się w 2011 r. Pozdrawiam. :P

Tytuł: kontrola ICIM
Czytam o problemach Państwa na temat kontroli w ICIM i nasunęła mi się pewna refleksja. W Jarocinie zlikwidowano biblioteki szkolne, w tym ICIM. Komputery przeniesiono do klas(nieliczni korzystają, bo nie znają hasła dostępu), drukarka schowana ("aby uczniowie nie popsuli"), przeszkolonego nauczyciela bibliotekarza zwolniono z pracy, jest fikcyjna 1/30 etatu - opiekun ksiegozbioru w szafce. Była kontrola. I co? A no nic, można widocznie tak. Prawo pisane to szumne hasła. Myślę, że brak narzędzi egzekwowania powoduje samowładzę i samowolę. Konkludując - może nie warto przejmować się ICIM i kontrolami ?!? Pozdrawiam

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]