Forum "Biblioteki w Szkole"
Zamów prenumeratę na 2018 r. u wydawcy do końca grudnia

Dzisiaj jest sobota 23 cze 2018, 15:56

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: kontrole?

Czy ktos mial juz kontrole u siebie w bibliotece, bo podobno chodza po szkolach? Może juz wiecie na co zwracaja uwagę? Nie wiem czy w innych miastach tez ale w Katowicach maja byc. A może jest cos na co można sie przygotowac i o co pytają?
z góry dzieki za odpowiedź :D

Tytuł:

Ja, co prawda, nie mialem jeszcze u siebie kontroli i prawdopodobnie miec nie bede 8) ale postaram sie pomoc.
Najczestrzymi szczegolami, do ktorych przyczepiaja sie osoby kontrolujace ICIM jest brak naklejek informujacych o sfinansowaniu projektu z funduszow Unii oraz nieprawidlowe numery seryjne (tzw. klucze produktu) w windows. Numery te ma kazdy komputer w gornej czesci obudowy.
Jesli numer seryjny zapisany w systemie nie zgadza sie z tym na naklejce - trzeba go zmienic.
Sluzy do tego m.in. program winxp key changer (lub keychanger), ktorego wersaj jest platna. Ja w pracy uzywam wlasnie tego programu.
Po zmianie klucza na wlasciwy, wymagana jest ponowna aktywacja windows.
Poza w/w sprawami, kontroloerzy moga miec zastrzezenia do braku informacji o producencie na urzadzeniach peryferyjnych, m.in. na sluchawkach. Czasami tak sie niestety zdarza.
Jesli ktos ma jeszcze jakies uzyteczne informacje, o ktorych tutaj nie wspomnialem, to prosze o dopisanie :)

Tytuł: kontrole icim
Witam i odpowiadam na zadane pytanie, u mnie była kontrola z kuratorium, sprawdzali prawidłowość naklejenia nalepek, całą dokumentację i poprawność zainstalowanych programów. Ważne było także czy Opiekun Ucznia jest zainstalowany i czy jest aktualizacja.ważne było dla wizytatora rozmieszczenie stolików , czy odpowiednia odległość, jednakowe meble, zwrócił także uwagę na prawidłowe podłączenie. Uwagi umieścił na protokole, które należało w ciągu miesiąca poprawić.Agata

Tytuł:

a czy moglabys podac kiedy była ta kontrola i w jakim mieście?
z góry dziekuje :D

Tytuł: Odp: kontrole
1)Pytanie: U nas nie ma opiekuna ucznia tylko cenzor. Czy do nas się też przyczepią ??
2)Porada: w razie reinstalacji systemu musi minąć 3 miesiące od daty poprzedniej aktywacji. W przeciwnym razie Microsoft odrzuci aktywację.
3)Porada: w celu zmiany klucza produktu wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszki w ikonę Komputer w menu Start, wybrać Właściwości (otworzy się Właściwości systemu), w sekcji Aktywacja systemu Windows kliknąć Zmień klucz produktu (pojawi się Kontrola konta użytkownika, potwierdź poświadczenia), wpisać nowy klucz i zatwierdzić OK (aktywacja sama się zrobi, o ile komputer jest podpięty do neta) i żadnej filozofii z programami!

Tytuł:
U mnie ( lubuskie) była kontrola z kuratorium w listopadzie 2006r., uprzedzono o tym telefonicznie dyrekcję szkoły. Oprócz w/w sprawdzał dysk ( jeden) , przegrał na pendrive. Ineresował się szkoleniem OCM i w wyniku tego wysłano mnie na kurs ( 480zł). Właściwie to była rozmowa z dyrekcją szkoły i administratorem.

Tytuł:

U mnie była kontrola kuratoryjna dziś.( przedstawiciel kuratorium - informatyk i przedstawiciel firmy instalującej sprzęt). Sprawdzano dokumentację, zgodność dostarczonych urządzeń z dokumentacją i miejscem przeznaczenia) nośniki, sprawdzano dysk ( zgrywano na pendrive), zainteresowano się regulaminem korzystania z ICIM, zeszytem odwiedzin i kursem opiekuna. Sporządzono protokół i to wszystko.

Tytuł:

U mnie kontroli nie było, ale z tego, co tu czytam rozmowa dotyczyć będzie raczej administratora sieci oraz dyrekcji szkoły, a nie bibliotekarza jako takiego.Nasza działka to: udostępnianie, regulamin, lokal odpowiednio przystosowany, statystyka odwiedzin itp.No i stosowny kurs rzecz jasna.

Tytuł: ICIM
Witam
Ja wielokrotnie miałam związek z kontrolowanymi ICIM. Najczęstszymi pytaniami są:
- deklaracja przystąpienia do projektu
- informacja o przyznaniu pracowni,
- wszystkie zobowiązania (czyli to co Państwo wysyłaliście do kuratoriów, zgłoszenie na kurs OCM, potwierdzenie kwalifikacji bibliotekarza, potwierdzony dostęp do internetu i wykonana lub sprawdzona instalacja elektryczna z uprawnieniami elektryka)
- informacja o spotkaniu z firmą,
- świadectwo ukończenia kursu bibliotekarz
- informacja od firmy o terminie montażu sprzętu
- protokół odbioru sprzętu
- procedura testowa
- oświadczenie o przyjęciu darowizny
- potwierdzenie danych teleadresowych szkoły.
- licencje
- gwarancje
Wydaje mi się, że wszystkie dokumenty wypisałam.
Co się tyczy sprzętu to powinien znajdować się w bibliotece lub w czytelni szkolnej.
Powinny być do wglądu kontrolującego wszystkie nośniki, książeczki, kable, słuchawki , mikrofony, które były dostarczone razem ze sprzętem do szkoły. Wszystko powinno się zgadzać z tym co znajduje się w protokole odbioru sprzętu.
Kontrolujący sprawdzają poprawność wykonania instalacji LAN przez firmę

Sprawdzane jest także, czy nie została zmieniona specyfikacja Windowsa.

Pozdrawiam życzę udanych kontroli

Tytuł:

26 maja do szkoly przyszla taka inf:
temat: kontrole sprzetu komputerowego z EFS
W związku z planowaną kontrola Komisji Europejskiej dot. wykorzystania sprzetu z udziałem srodków EFS, Wydział kształcenia Wychowania I Opieki Kuratorium Oświaty W Katowicach informuje ze szkoły i placówki które otrzymały sprzet komputerowy w ramach projekktu Men od 2004.
Czy ktoś wie cos wiecej. Bo oprócz tego ze to zdanie jest jakies nieskładane to co beda kontrolowac sprzet czy wykorzystanie sprzetu bo sa to dwie osobne sprawy wg mnie?

Tytuł:
Ja również dostałam informację o kontroli ICIM znajdującego się w szkole.
W związku z tym mam pytanie. Czy ktoś nie wie co zrobić gdy brakuje naklejki z logo EFS na komputerze - została oderwana przez ucznia. Jak ją zastąpic. Gdzie można kupić takie nalepki? Czy nie można wydrukować logo EFS z Internetu i przykleić na komputer?

Tytuł:

Juz wiem ze do maila była dołaczona inna dokumentacja. co znalezy zgromadzic w teczce, jakie dokumenty. Tylko zastanawiam sie po co sprawdzac dokumentcje. Przeciez gdyby byla niepełna lub zła to nie dostalibysmy tych komputerów :?
A nalepki mozna skopiować ze strony www.efs.gov.pl/Promocja+EFS/Promocja+logo+EFS.htm
tak mam podane w pismie.

Tytuł:
Witam
Podczas kontroli z kuratorium okazało się, że klucz windowsa z nalepki umieszczonej na komputerze nie pokrywa się się z kluczem wprowadzonym przy instalcji windowsa. W związku z tym mam 2 pytania:
- czy ktoś używał do zmiany klucza programu Windows XP Product Key Modifier (czy jest on bezpieczny);
- jak sprawdzić numer klucza windowsa wprowadzony przy instalacji.
Z góry dziękuję za odpowiedź!

Tytuł: kontrola
Wysłany: Sro Mar 11, 2009 13:19 pm Temat postu: centrum multimediale kontrola

--------------------------------------------------------------------------------

Mam pytanko.
Nie posiadam zeszytu odwiedzin. Początkowo takowy miałam,ale po czasie zrezygnowałam,gdyż nie wszyscy uczniowie sie wpisywali,a ja nie była wstanie tego ani sprawdzić ani wyegzekwować (jeden etat w biblioitece).
Nie wiem co teraz zrobicć. Mam mieć kontrole w II kwartale.
Pozdrawiam

Tytuł:
Mam jeszcze jedno pytanko.Czy ktoś wie, czy można na w/w komputerach zainsalować program biblioteczny?
Dzięki i jeszcze raz pozdrawiam

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]