Forum "Biblioteki w Szkole"
http://forum.sukurs.edu.pl/

Propozycja współpracy z IFLA
http://forum.sukurs.edu.pl/viewtopic.php?f=5&t=7297
Strona 1 z 1

Autor:  bomila [ piątek 17 lut 2012, 01:39 ]
Tytuł:  Propozycja współpracy z IFLA

Znalazłam w internecie taką propozycję. Może warto, aby nowe władze TNBSP się zainteresowały...

"...przysłała Lilianna Nalewajska działająca w Komitecie Stałym Sekcji Informacji Naukowej (Standing Committee of the Reference and Information Services Section) IFLA.

Pracuję w Oddziale Udostępniania i Informacji Naukowej w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie i od roku 2011 należę do Komitetu Stałego (Standing Committee) Sekcji Informacji Naukowej (The Reference and Information Services Section) IFLA w kadencji 2011-2016. Sekcja ta zajmuje się wszelkimi aspektami informacji naukowej we wszystkich rodzajach bibliotek. Prace sekcji skupiają się na funkcjonowaniu informacji w środowisku elektronicznym i związanych z tym zmianach w zarządzaniu i posługiwaniu się informacją, nad przyszłością pracy centrów informacyjnych w bibliotekach i zagadnieniami jakości obsługi użytkowników. Za pośrednictwem strony internetowej EBIB chciałabym przybliżyć Państwu prace Sekcji Informacji Naukowej IFLA, a jednocześnie zaprosić do współpracy.

Przed tegorocznym głównym kongresem IFLA, który odbędzie się w sierpniu w Helsinkach, zaplanowane zostało na początek kwietnia spotkanie Komitetu. Będzie to pierwsze spotkanie, w którym będą uczestniczyć nowi członkowie. Omówione zostaną plany przyszłych działań Komitetu.

Moje uczestnictwo w pracach Komitetu IFLA ma na celu reprezentowanie wszystkich polskich bibliotek. Dlatego też zwracam się do Państwa z propozycją i prośbą o sugestie zagadnień, które będę mogła poruszyć na spotkaniu Komitetu. Chciałabym też poznać Państwa oczekiwania dotyczące mojego członkostwa i prac w Sekcji. Mam nadzieję, że zachęcę Państwa do aktywnego współuczestniczenia w pracach IFLA oraz na stworzenie forum, na którym będziemy dzielić się pomysłami i komentarzami.

Wszelkie propozycje, sugestie, uwagi proszę przesyłać na adres: IFLA.BUW@uw.edu.pl . W temacie proszę podać: RISS2012.

Z pozdrowieniami
Lilianna Nalewajska

JGS
8.02.2012"


Albo może ktoś indywidualnie...

Autor:  madan [ poniedziałek 20 lut 2012, 12:18 ]
Tytuł: 

Też zwróciłam uwagę na tę wiadomość, ciekawa oferta współpracy. Bardzo dziękuję za wskazanie. Mimo starań zawsze można coś przeoczyć. Zapewniam, że będziemy bardzo wdzięczni za każdą podobną informację.

Autor:  bomila [ poniedziałek 20 lut 2012, 23:16 ]
Tytuł: 

Dlatego zamieściłam. Czasem ktoś wcześniej trafi i dobrze do odpowiednich ludzi przekazać... Dziewczyna dziwi się, że zainteresowanych współpracą brak. Do piątku nikt się do niej nie odezwał. A szkoda nie wykorzystać okazji!

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/