Forum "Biblioteki w Szkole"
http://forum.sukurs.edu.pl/

Likwidacja bibliotek szkolnych!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
http://forum.sukurs.edu.pl/viewtopic.php?f=5&t=3027
Strona 1 z 1

Autor:  Mari [ piątek 10 lip 2009, 19:25 ]
Tytuł:  Likwidacja bibliotek szkolnych!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Na stronie znp jest napisane:

Nowelizują ustawę o bibliotekach!!!!

14 lipca br. Komisja Nadzwyczajna „Przyjazne Państwo” będzie, m.in., rozpatrywała projekt nowelizacji ustawy o bibliotekach. Nowelizacja zakłada likwidację bibliotek szkolnych poprzez przyłączenie ich do bibliotek publicznych. Przyjęcie nowelizacji będzie miało poważne konsekwencje dla uczniów, ale także dla nauczycieli bibliotekarzy.
Przedstawiciele Zarządu Głównego ZNP wezmą udział w posiedzeniu Komisji i będą próbowali przekonać posłów, że jest to pomysł szkodliwy.
ZG ZNP liczy na pomoc i wsparcie, dlatego prosi o przesyłanie na adres Komisji (knpp@sejm.gov.pl) stanowisk i opinii w sprawie zagrożeń wynikających z tego pomysłu.

Co możemy zrobić? Co zrobi TNBSP ?

Autor:  madan [ sobota 11 lip 2009, 22:29 ]
Tytuł: 

Możemy trzymać rękę na pulsie, analizować, protestować, zgłaszać swoje uwagi, bratać się z każdym, komu jest z nami po drodze, uświadamiać, przekonywać, naprzykrzać się i znów tłumaczyć; wskazywać przypadki działań niezgodnych z prawem, żądać wyjaśnienia, naprawienia, wyciągnięcia konsekwencji, pociągnięcia do odpowiedzialności; podsuwać inne rozwiązania, proponować standardy, bronić naszych bibliotek, uczniów i siebie.
Tym m.in. zajmuje się TNBSP. Właśnie czytamy, piszemy i zbieramy uwagi. Uzyskaliśmy zaproszenie do sejmu. We wtorek będę brała udział w posiedzeniu komisji Przyjazne Państwo. Liczę na duchowe wsparcie forumowiczów :)

Autor:  Pani w okularach [ niedziela 01 maja 2016, 16:05 ]
Tytuł:  Re: Likwidacja bibliotek szkolnych!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Głupota, bo teraz kto zaprowadzi dzieci do biblioteki i pokaże co i jak? Nie będą już czytać w ogóle. To się nazywa zabijanie kultury!

Autor:  mts [ wtorek 31 maja 2016, 21:31 ]
Tytuł:  Re: Likwidacja bibliotek szkolnych!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dokładnie denerwuje mnie to podejście do kultury i nauki - ok stawiać trzeba na e-edukacje. Jednak moim zdaniem jednokierunkowość w tym temacie to zabójstwo. Cała podwalina naszej europejskiej cywilizacji mieści się w książkach, które w ogóle próżno szukać w internecie i tych wielkomiejskich "bibliotekach". Co natomiast z dziećmi i młodzieżą w małych miejscowościach i wsiach? Poronione pomysły ma ta władza, wbrew opinii "prawicowa". Taaa.

Autor:  madan [ piątek 19 sie 2016, 14:20 ]
Tytuł:  Re: Likwidacja bibliotek szkolnych!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zlikwidować nie pozwolimy. Zreformować pomożemy. O sytuacji prawnej poinformujemy. W razie potrzeby będziemy interweniować. Po to jesteśmy. Trzymajmy się razem.

Autor:  madzi [ czwartek 29 wrz 2016, 13:51 ]
Tytuł:  Re: Likwidacja bibliotek szkolnych!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mam prośbę, spójrzcie czasem na daty...

Autor:  renialaura [ czwartek 01 gru 2016, 14:35 ]
Tytuł:  Re: Likwidacja bibliotek szkolnych!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nie pozwolę na to! Może zorganizujemy jakąś pikietę?

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/