Forum "Biblioteki w Szkole"
Zamów prenumeratę na 2018 r. u wydawcy do końca grudnia

Dzisiaj jest poniedziałek 24 wrz 2018, 11:59

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: co słychać...

Zainteresowanych naszymi działaniami odsyłam na naszą stronę
Chcielibyśmy poznać jak wygląda przydział etatów bibliotecznych w waszych szkołach.
Czy jest np. wydzielona część etatu na ICIM?
W styczniu prześlemy ankietę do szkół.

Pozdrawiam i życzę zdrowych, radosnych i w pełni rodzinnych
Świąt Narodzenia Pańskiego

http://tnbsp.szcz.w.interia.pl

Tytuł:
Trele-morele....Nic nie słychać.Część linków na stronie nieaktywna, szkoleń dla bibliotekarzy żadnych.Ogólnie w całym województwie nędza, : brak metodyków, poobcinane etaty,biblioteki ze starymi księgozbiorami jak za króla ćwieczka.ZADNYCH SENSOWNYCH KURSÓW w CEN, na uniwerku szczecińskim, żadnych projektów unijnych skierowanych dla bibliotekarzy.Gdańsk miał z tych funduszy np. biblioterapię, a u nas NIC.Popracujcie nad stroną .....Już widzę jakie fatalne będą wyniki tej ankiety.

Tytuł:
oj Gościu - marudzisz!!
bo szkolenia są - wprawdzie 2 razy w roku
ale jakoś nikt zapotrzebowania na częstrze na spotkaniu ostatnim nie zgłaszał.
a stronę sprawdzłam - tylko galeria szwankuje!!!
a ty co robisz dla środowiska poza krytykowaniem?

Tytuł:
czego strony się czepiasz? akurat znam kobietkę która nią administruje - nie jest informatykiem i robi to zupełnie społecznie!
a podstawowe funkcje -jako źródło informacji -stronka spełnia.

Tytuł:
Nieaktywny link do CEN.Brak wyszczególnionych nawet tych dwóch szkoleń.Nieaktywna strona TNBS w Koszalinie.Brak informacji , czy zaproszeń na kursy dla całej wschodniej części województwa.Nie trzeba listownie, wystarczy na e-maile szkół.A ja nie jestem stowarzyszeniem, a prywatną osobą.A staram się np.zoorganizować kurs biblioterapii.Towarzystwo nie mogłoby porozumieć się z Biblioteką Pedagogiczną?????Zainteresowanie kursami jest dość duże.Przynajmniej na naszym tereni (byłe koszalińskie).Na uniwerku też coś powinno być.Chyba towarzystwu łateiej się tym zainteresować i coś sensownego wymyśleć.Nie jesteście związkiem zawodowym,więc jeśli już nie bronicie praw pracowników, to przynajmniej jakieś doszkalanie?Spotkania przy herbatce to akurat nie to czego potrzebują bibliotekarze.

Tytuł:

Dzięki za wszelkie uwagi.
Krytyka - byle celowa i uzasadniona też mile widziana.
Link do TNBSP Koszalin działa -ale tylko z zakładki Inne Oddziały (nie z "przydatnych linków" ) - przegapiłam jak aktualizowałam.
A co do biblioterapii - próbowaliśmy zorganizować takowe szkolenia, ale nie ma fachowca z uprawnieniami, który by mógł poprowadzić takie szkolenie. A nie stać nas na zaproszenie kogoś spoza Szczecina, np. z Wrocławia. Rozmawialiśmy na ten temat z dziewczynami z Pedagogicznej - może im się uda zorganizować takie szkolenie w ramach ZCDN?

Pozdrawiam

Tytuł:
Takie szkolenia organizuje PBW w Gdańsku, a dokładnie p. Woźniak Lipińska.Robiła także projekt z funduszy unijnych i kurs był za darmo.Trwał 60 godzin.Bajkoterapię organizuje też Centrum Szkoleniowe FRDL w Szczecinie :oops: Niestety, znalazłam ich stronę po terminie zgłoszeń.Działa tam Zakład Doskonalenia Nauczycieli, o którym pierwszy raz słyszę.Rozmawiałam z panią , która tam pracuje.Myślę, że gdyby ktoś z naszego Towarzystwa z nimi porozmawiał i miał pomysł na projekt, dałoby się coś zorganizować.Podałam namiary na Gdańsk i Wrocław mają mysleć.Tym bardziej, że zainteresowanie bajkoterapią było bardzo duże.Pierwsze kroki poczynione tylko trzeba chcieć koło tego pochodzić.Na biblioterapię się piszę i to obydwoma rękoma.Piszę się na profesjonalny kurs tworzenia stron internetowych dla bibliotek (tu specjaliści są na miejscu).W joomli, albo czymś podobnym.Sorry za ostry ton, ale na prowincji mamy marne szanse coś zdziałać.
W razie potrzeby proszę o kontakt

Malkontent (nie mogę się ostatnio zalogować)

Tytuł: bajkoterapia

O bajkoterapii słyszałam, ale skierowana była raczej do nauczycieli nauczania zintegrowanego - kol. ze szkoły chodziły.
Biblioterapia to trochę coś innego...
Co do kursów tworzenia stron - organizuje je ZCDN - w joomli właśnie. Polecam - skorzystałam w zeszłym roku. O ile wiem, to także TWP.

W ostatnim tygodniu kwietnia zapraszam na spotkanie do Zespołu Szkół Ogrodniczych w Zdrojach. Dokładna data i godzina, oraz tematyka spotkania dostępna będzie na naszej stronie.

Tytuł:
Witam serdecznie,
ja "z innej beczki". Mam pytanie czy w szczecińskich szkołach istnieją pełnoetatowe biblioteki z prawdziwego zdarzenia? Dostałam informację, że trudno tu o pracę w bibliotece szkolnej, bo nauczyciele zrobili podyplomówki i "łatają" swoje etaty biblioteką. Jestem zainteresowana pracą w szkole, albowiem postanowiłam powrócić "z wygnania" do rodzinnego miasta. Mam niemałe doświadczenie, ogromny dorobek, wiele pomysłów tylko brakuje mi wiedzy na temat "co piszczy w Szczecinie". Bardzo proszę o każdą informację na forum lub meilem: zamarela@tlen.pl

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]