Forum "Biblioteki w Szkole"
http://forum.sukurs.edu.pl/

List prezesa POlskiego Związku Bibliotek w sprawie bibliotek
http://forum.sukurs.edu.pl/viewtopic.php?f=24&t=7111
Strona 1 z 1

Autor:  bozbor [ środa 08 lut 2012, 23:29 ]
Tytuł:  List prezesa POlskiego Związku Bibliotek w sprawie bibliotek

Z inicjatywy prezesa Polskiego Związku Bibliotek w ostatnich dniach do wielu bibliotek publicznych trafił ten list, mający w założeniu zbadać opinię środowiska na temat dalszego losu naszych, pedagogicznych, bibliotek.
Dziękujemy bratniemu związkowi bibliotekarzy za troskę o nasze dalsze funkcjonowanie. Mamy nadzieję, że nasze koleżanki i koledzy z bibliotek publicznych również uważają, iż we współczesnym świecie edukacji ustawicznej jest miejsce i potrzeba funkcjonowania wielu różnych bibliotek.
Jednocześnie informujemy, że Konferencja Dyrektorów Bibliotek Pedagogicznych cały czas monitoruje sytuację naszych bibliotek, mając stałe wsparcie SBP. Poza oficjalnymi wystąpieniami do Ministra Edukacji Narodowej w najbliższym czasie będziemy przygotowywać naszą propozycję zmian w rozporządzeniu o działaniu bibliotek pedagogicznych, nad którym aktualnie rozpoczęto prace w MEN. Nasza propozycja będzie w marcu przedstawiona na serwisie do konsultacji.

Pełny tekst listu dostępny w serwisie Elektroniczna Biblioteka Pedagogiczna SBP pod adresem http://e-pedagogiczna.edu.pl/upload/file/dokumenty/Badanie_opinii_bibliotekarzy.pdf

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/