Forum "Biblioteki w Szkole"
Zamów prenumeratę na 2018 r. u wydawcy do końca grudnia

Dzisiaj jest czwartek 19 lip 2018, 09:50

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Jaką książkę polecasz?

Wiem, ze jest mnóstwo forów, na których są zamieszczone recenzje książek. Moje typy niekoniecznie dla uczniów, tylko dla koleżanek po fachu:
"Historyk"Elizabeth Kostova- książka o potomkach Draculi, super jak dla mnie, mroczna, ciekawa, troche historii, bibliotekarze w roli wampirów gdzieniegdzie
"Pachnidło"Suskin Patrick- obrzydliwa, fascynująca, mankamentem jest brak dialogów, ale ogólnie super
"Cień wiatru"Zafon Carlos Luiz- tajemnicza, romantyczna, owiana mgłą, piękna książka o miłości , gniewie, zdradzie
Te trzy naprawde polecam:)

Tytuł:

Dzięki, zaraz będę szukać tej o wampirach.
Pozdrawiam
Obrazek

Tytuł: Książka, którą polecam

A ja polecam coś z polskiej półki:Małgorzaty Kalicińskiej "Dom nad rozlewiskiem".To historia bardzo współczesna, której główna bohaterka
( kobieta w wieku raczej dojrzałym ) traci pracę w agencji reklamowej, a praca ta była dotąd dla niej wszystkim. Psychiczny wstrząs i przełom w życiu. Ratując się przed deprechą wyjeżdża na urokliwą mazurską prowincję, gdzie odnajduje rodzinę i prawidłową optykę widzenia spraw ważnych i ważniejszych.Odnajduje samą siebie. Jest oczywiście miłość, świetny język i inteligentne poczucie humoru.Acha, a w tę o-powieść o "samym życiu" wplecione fantastyczne przepisy kulinarne, z których każdy może skorzystać.Pycha!Pewien recenzent napisał o niej ( o książce, nie o diecie) tak:"Kiedy będziesz ją czytać, spadnie ci ciśnienie, puls zacznie znowu bić spokojnie"...I o to chodzi, czyż nie?!

Tytuł: Re: Książka, którą polecam
Książniczka pisze:
:"Kiedy będziesz ją czytać, spadnie ci ciśnienie, puls zacznie znowu bić spokojnie"...I o to chodzi, czyż nie?!

Chyba, że lubi się horrory :)

Tytuł: Książka, którą polecasz

Chyba, że tak. Ja osobiście nie przepadam za literaturą tego typu. Poza tym pracę mam już zbyt podnoszącą ciśnienie - gimnazjum w tzw. złej dzielnicy baaardzo dużego miasta - więc odpoczywać wolę zdecydowanie mniej stresowo i cenię literaturę pozwalającą na zachowanie równowagi mojemu organizmowi, o który muszę przecież dbać...

Tytuł:

Dzisiaj dodaję "Marley i ja". Książka dla wszystkich, którzy kochaja zwierzęta i dobry humor, więc chyba dla każdego. Tak w skrócie o ludziach, ich przyjacielu labradorze, jego psotach i miłości obopólnej. Zachęcam gorąco :) :)

Tytuł:
Polecam "Trylogię Rzymską" Mika Waltari, książka która w ostatnim czasie zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Pod jej wpływem na pół roku podniósł mi się znacznie stopień optymizmu i nadziei :D Akcja rozpoczyna się w momencie śmierci Jezusa i toczy się w tamtych okolicach i Rzymie. Niesamowita!

Tytuł:

Przeczytałam "Marlej i ja" - świetna, z dużą dozą humoru. Właściciele oraz miłośnicy (bo czasem nie idzie to w parze) psów i innych zwiarząt będą zadowoleni. Czyta się szybko, z przyjemnością i zaciekawieniem. POLECAM!
W wakacje przeczytałam też Waltari "Egipcjanin Sinuhe", jedną z kilku, pozostałe jeszcze przede mną. Bardzo ciekawa powieść, wiele realiów życia w Egipcie. Wciągnęła mnie szybko, od pierwszych stron.
Dla zmęczonych bibliotekarek polecam literaturę Terakowskiej, najbardziej ujęła mnie "Tam, gdzie spadają anioły". Czarowna książka.
Jeśli trafiliście, Mili Forumowicze, na inne książki warte polecenia, to bardzo chętnie pójdę za Waszymi radami. Bo zcasem jak nie mam co czytać, biorę się za Chmielewską. Zazwyczaj nie wracam do książek już przeczytanych, ale chyba sięgnę po "Tato" W. Whortona, to w jego dorobku najlepsza książka, oczywiście moim skromnym zdaniem.

Tytuł:
Dołączę do tego jeszcze Cornelia Funke: Atramentowe serce. Cudowna - o introligatorze, który w "wyczytał" z książki postaci.
Jest już drugi tom tej trylogii "Atramentowa krew".

Tytuł:
Polecam dwa tytuly, moze nienajnowsze, ale super:
- Michael Cunningham "Godziny" - niezwykle ciekawa fabula, przeplatajace sie biografie 3 roznych kobiet, z zaskakujaca puenta.
- Jacek Dehnel "Lala" - piekna proza, piekny jezyk, ciekawa historia i humor.

Osobiscie uwazam "Dom nad rozlewiskiem" za wyjatkowy gniot, nie rozumiem rynkowego sukcesu tej ksiazki. Nuuuuda ... nic sie nie dzieje, jak by powiedziano w "Rejsie".

Tytuł: Ksiązki, które polecam

Kiedy w latach osiemdziesiątych czytalam "Szok przyszłości" Tofflera, obiecałam sobie, że opisywane przemiany mnie na pewno nie dotkną, potrafię sobie z nimi poradzić.
Raczej przestałam czytać literaturę piękną, wychodząc z założenia, że wszystko już było... tematy, atmosfera, wątki.
Dzieje się trudna współczesność, tempo przemian jest tak duże, że nasze domowe księgozbiory stały się również przestarzałe.
Aby zrozumieć świat i zmiany w nim zachodzące czytam Tofflera ("Trzecia fala"), Druckera i Fukuyamę. Toffler doczekał się kontynuacji myśli A.Barda w świetnej i dającej do myślenia książce - 'Netokracja"
Polecam - może ktoś znajdzie w tej książce zalążki nowych zjawisk, które sam odczuwa , a jeszcze nie potrafi sam je zdefiniować.
Rozumieć świat - t o połowa sukcesu w walce o harmonię wewnętrzną. :lol:
Serdecznie pozdrawiam Halszka

Tytuł:

Zakochana jestem w powieściach P. Coelho, ale rozsądnie.
Znaczy to, że są tytuły, które mi nie pasują: Alchemik, Piąta góra i Pielgrzym. Trudno mi było przejść Zahira, i to spowodowało, że przyjrzałam się swej miłości krytycznie. Odłożyłam Go na jakiś czas, ale teraz trafiła do mnie Czarownica z Portobello. Mogę ją określić tak - Inna. Daje do myślenia. Wymaga od czytelnika zastanowienia się nad swym życiem, postępowaniem. Oczywiście problem miłości rozbierany jest na czynniki pierwsze, ale dodaje sił, dobrze nastraja, dobrze się też czyta.
Niektórzy twierdzą, że nic w życiu człowieka nie dzieje się bez przyczyny. Być może w moim życiu jest moment "zapotrzebowania" na taką powieść. Polecam - Czarownica z Portobello, Paulo Coelho
Dużo czytam, wiele mi się podoba, ale, żeby nie zanudzać, kolejną pozycję godną polecenia podam ... kiedyś.
Pozdrawiam cieplutko.

Tytuł:

Doris Lessing - Piąte dziecko; Podróż Bena.
Autorka - noblistka 2007 - a książki dające do myślenia. Jednocześnie dobrze "się czytają".

Tytuł:
A ja ostatnio przeczytałam "Jedz,módl się i kochaj". Książka, w której nie ma dialogów, ale jest tak napisana, że się w ogóle tego nie zauważa. Znalazłam w niej przede wszystkim spokój, którego brakuje mi w życiu. Podziwiam odwagę i determinacje bohaterki w dążeniu do uzyskania spokoju, satysfakcji, równowagi duchowej. Jest tam wiele myśli, które nie tyle są sentencjami, co w prosty sposób wskazuja to, co w życiu jest najważniejsze. Warto przeczytać. Polecam dankat

Tytuł:

Witam
Polecam książkę Audrey Niffenegger :"Żona podróżnika w czasie"
Łączy ona w sobie wszystkie elementy, które lubię - niezwyczajnych ludzi,magię, niebanalną historię miłosną.Jeśli jeszcze dodam, że bohaterem książki jest bibliotekarz...

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]