Forum "Biblioteki w Szkole"
Zamów prenumeratę na 2018 r. u wydawcy do końca grudnia

Dzisiaj jest piątek 20 kwie 2018, 18:22

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: rózne "półki" to problem
tez mam ten przykład za soba... gdy mężczyzna nie chce podążać z kobietą, z róznych zreszta względów, raczej nie kończy się to dobrze... chyba ze on ma sensowne zaintersowania, a ona jest w stanie to zaaprobować... dwójka pasjonatów ma wieksze szanse niz ludzie bez własnego zycia wewnętrznego - nawet gdy ich zainteresowania są różne ... łączy ich własnie to, że mają cos w sobie... i tego zycze Poli i jej facetowi...:)

Tytuł:
Zapomnieliscie jeszcze o przypadku, ze mężczyzna przyjmuje nazwisko kobiety. Też tak bywa.

Tytuł: Re: związek z facetem gorzej wyksztalconym
Pola z Opola pisze:
Jakie jest wasze zdanie o szansach na trwały związek z facetem gorzej wyksztalconym. Spotykam sie od roku z facetem, ktory ma wyksztalcenie zawodowe, kocham go, ostatnio on coś mówi o małżeństwie, ale nie wiem, czy się zdecydować. On ma zawodówkę, jest kierowcą ciężarówki. Ja nie jestem jakąś zwariowana intelektualistką, ale lubię książkę, kino, teatr. Jego ulubione rozrywki to wyskoczenie na piwo lub bilard. W dodatku ma dziwnych kolegów.

Będziesz się męczyć. Taki związek nic dobrego nie wróży dla Ciebie.Nie radzę. Zauroczenie minie, a potem same problemy
Nie-Analfabetka

Tytuł:
Dziękuję wszystkim za wypowiedzi. U mnie na razie sprawa ślubu jest nieaktualna, bo kandydat wyjechal na kilka miesiecy do pracy. Po powrocie się zobaczy.

Tytuł:
Pola rozumię Twoje rozterki. Mam podobną sytuacje. ( a raczej miałam) od 15 lat jestem w małżeństwie z mężczyzną po zawodówce. Jest dobrym człowiekiem, ale ma całkiem inne podejście do świata niż ja i przez to trochę inne wartości. Mam córkę i powiedziałam sobie że kiedyś (choć będzie to bardzo tridne) pokażę jej różnice które są bardzo istotne w taki związku. Mój mąż mimo iż nie jest materialistą, uważa że nie ma sensu robić kutrsów, studiów podyplomowych bo nie ma z tego więcej pieniędzy, a wręcz przeciwnie ubywają. Moje osiągnięcia np. dyplom od dzieciaków za najlepszego nauczyciela roku - wyśmiał "To taka dziecinada", a dla mnie to był naprawdę sukces. Wiem, że nie robi tego ze złego serca, ale to często boli i naprawdę trudno taki osobom wytłumaczyć nasz punkt widzenia. To nie tylko moje dośwoadczenie, mam dwie koleżanki, które nawet wstydzą się gdzieś wyjść np na zabawę szkolną ze swoimi mężami bo po drugim kielisszku wypadałoby się skryć pod stół. Jedna z koleżanek namówiła (po wielkich bijach) męża na średnią szkołe i wiesz troszkę się zmiania to podejście męża do niej. Ja (mimo, iż kocham swojego męża) nie zdobyłabym się ponownie taki krok.
Tobie jednak życzę wszystkiego najlepszego i jeśli się zdecydujesz na małżeństwo z tym panem też będzie dobrze, ale będziesz musiała włożyć wiele pracy w jego "wychowanie". Powodzenia

Problem chyba nie polega na braku wykształcenia a raczej na podejściu do życia i różnicach intelektualnych. Brak wykształcenia może wynikac z różnych przyczyn. Ja wiem z doświadczenia, że ważniejsza jest równość intelektualna. Moje małżeństwo rozpadło się z nie z tego tego powodu, że mąż miał zawodówkę, ale że nie rozumiał, po co mi kolejne kursy i szkolenia skoro mam pracę. A od czytania książek psują się oczy, makulatura zbiera kurz i tylko zajmuje miejsce. Brak zainteresowań, pasji i zadowolenie z siebie, to bardziej niekorzystnie wpływało na nasze małżeństwo, niż braki w wykształceniu. Możńa miec tylko podstawówkę a chcieć się rozwijać. W końcu miłośc przestaje wystarczać, gdy pojawiają się różnice nie tylko w pomysłach na spędzanie wolnego czasu, ale też w podejściu do wychowania dzieci. To, że facet czasami wyskoczy na piwo i bilard, nie oznacza, że nie jest odpowiednim kandydatem. Pod warunkiem, że nie ograniczy się wyłącznie do tego. Następnym razem może iść z Tobą do teatru i też dobrze się bawić.

Też jestem tego zdania, różnice intelektualne mogą zmienić początkową fazę zakochania w koszmar życia z człowiekiem którego niewiele interesuje poza piwem i kumplami.

Ciekawostka historyczna: to z tego właśnie powodu Lucy Maud Montgomery odrzuciła swoją miłość.

uczucie jest bardzo ważne, ale jeżeli partner jest skończonym idiotą to uczucie niestety niezakiełkuje

Wykształcenie nie jest ważne w doborze partnera, jeśli odpowiada Ci jego poziom inteligencji. To, że ktoś nie ma skończonej szkoły, nie oznacza wcale, że jest głupi!

ja bym w to nie poszła - po jakimś czasie jak znikną motylki zobaczysz że z takim człowiekiem masz niewiele wspólnego albo ciężko Wam się dogadać. Może nie na poziomie dojrzałego człowieka, ale miałam już taką przygodę i źle to wspominam...

Moim zdaniem nie jest to problemem, ja też jestem z mężczyzną gorzej wykształconym i nie jest to dla nas problemem. Wiedziałam o tym już kiedy się poznawaliśmy na portalu kochaj.pl ale jakoś nigdy nie stanowiło to dla mnie większej przeszkody.

nie rozumiem dlaczego związek z takim facetem miałbybyć jakąs ujmą

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]