Forum "Biblioteki w Szkole"
Zamów prenumeratę na 2018 r. u wydawcy do końca grudnia

Dzisiaj jest niedziela 23 wrz 2018, 14:43

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Kiermasz używanych podręczników
Dyrekcja zleciła mi przeprowadzenie kiermaszu użwanych podręczników. Nie chcę mieć do czynienia z pieniążkami , robiłam kiedys taki kiermasz i przez całe wakacje nachodzili mnie w domu ci, którzy nie zdążyli rozliczyć się do końca kiermaszu. Może macie doświadczenie jak to " sprytnie" zorganizować ? Będę wdzięczna.

Tytuł:

Ja na szczęście nigdy nie miałam takiego problemu , ale może aby ustrzec się od procesji w okresie wakacyjnym daj takie ogłoszenie , ze : od …… sierpnia do ….. września w godz. Od 8.00 do 11.00 w budynku szkoły odbywać się będzie kiermasz podręczników używanych( podaj taki termin od którego musicie przychodzić już do szkoły) .

Albo zaproponuj swojej dyrekcji inna formę sprzedaży używanych podręczników- we współpracy z księgarnia- popatrz na stronę: http://www.info.bydgoszcz.pl/wydarz.php?i=56501&n=17
Myślę ,ze to będzie najlepsza forma sprzedazy tych książek

Tytuł: Kiermasz podręczników

Ja na szczęście też nigdy nie musiałam się w to bawić - liczenie pieniędzy to moja wyjątkowo słaba strona ( nigdy mi sie nie zgadzają i zawsze dokładam ze swoich !). Koleżanki, które u mnie organizują takie kiermasze robią to w następujący sposób: wyznaczają dzień i godziny przedsięwzięcia,otwierają salę i nadzorują przebieg kiermaszu, a cała reszta ( czyli wymiana książek i zapłata za nie ) należy wyłącznie do zainetersowanych uczniów. Polecam.

Tytuł:

Tuniu poszperalam w Internecie i wcale sie nie zdziwilam , ze Twoja dyrekcja zlecila Ci zorganizowania wysprzedazy starych podrecznikow szkolnych , gdy natknelam sie na stronke : http://paweljagiello.pl/2007/04/02/ksia ... mieszanie/ gdzie zapisano ze : ( pozwole sobie zacytowac tylko te zdania) :"...Na razie po staremu

System wejdzie w życie najwcześniej w roku szkolnym 2007/2008. Minister Roman Giertych wysłał do kuratorów oświaty list, w którym zachęca dyrektorów szkół do organizowania kiermaszów książek używanych. Zaapelował również o informowanie rodziców, gdzie można najtaniej kupić książki...." . Tyle tylko , ze tam sie mowi ogolnie o nauczycielach , bez jakiegokolwiek wyznaczania zadania dla nauczyciela bibliotekarza, a ze akuratnie Ty zostalas wyrozniona:-))) to juz po prostu zwykly pech :-(((

Mysle , ze na kiermasz powinnas wyznaczyc tylko te dni , w ktorych musisz pojawic sie juz w szkole pod koniec sierpnia. Przez sprzedaz uzywanych podrecznikow nie psuj sobie wakacji . Pod koniec roku szkolnego wskaz termin kiermaszu z data sierpniowa.

Tytuł: Re: Kiermasz używanych podręczników
Dziekuję za porady. Chyba zdecyduję się na wspólpracę z księgarnią.Jak dobrze jest móc się poradzić koleżanek po fachu.

Tytuł:
ja prowadze kiermasz tzn. nadzoruje, podreczniki sprzedaja sami uczniowie.
Przewaznie kiermasz odbywa sie w czwartek przed zakończeniem roku szkolnego z wiadomych powodów.
1. robie plakaty i wywieszam w szkole
2. informacje (plakaty) przekazuje do szkoły podstawowej dla uczniwów klas 6.
3. ustawiam stoliki
4. robie zdjęcia do kroniki :wink:
5. sprzątam :wink:

Polecam taka formę kiermaszu gdyz nie mam do czynienia z cudzymi pieniędzmi.

Tytuł:

Ja podobnie jak gość powyżej :D
Kiermasz odbywa się w dwóch terminach - jeden w czerwcu przed końcem roku szkolnego i na samym początku we wrześniu.
Wywieszamy listy obowiązujących podręczników na drzwiach wejściowych szkoły z informacją o kiermaszu.
Uczniowie są informowani o kiermaszu , robię też plakaty.
W tym roku usprawnię to jeszcze - dam znać Samorządowi Szkolnemu i powiadomię pobliskie szkoły podstawowe ( bo tego nie było). Uczniowie sami kupują i sprzedają - ja się nie wtrącam.
ps. Nie sprzątam :wink:

na tego bęc....

Tytuł:
To znowu ja Gość
dobry pomysł z tym drugim terminem kiermaszu we wrześniu
(pomysle o tym później we wrześniu :wink: )
zapomniałam jeszcze że wychowawcy klas 6 dostają listy obowiązujących podręczników.

Listy podręczników dostarczam także naszu lokalnemu księgarzowi :wink:

Tytuł:

W mojej szkole również dyrekcja zleciła mi zorganizowanie kiermaszu używanych podręczników (podobno jest to zarządzenie ministerstwa). Zrobię to w ostatnim tygodniu nauki szkolnej i drugi termin ma być we wrześniu. Mam zamiar ogłosić to we wszystkich klasach, tak aby uczniowie przygotowali podręczniki (wymazać podkreślenia, posklejać kartki itp). Organizacyjnie chcę zrobić to tak jakbym przyjmowała w komis podręczniki, myślę że to ułatwi mi rozliczenie się. Podręczniki wciągnę na listę (formularz przygotuję wcześniej), nadam numerki książkom oraz ustalę cenę z właścicielem i w momencie sprzedaży odhaczę na liscie która pozycja poszła. W taki sposób będzie chyba łatwo i bez zamętu. Zarówno "Utarg" z całego kiermaszu jak i podział kasy do wlaścicieli książki ustalę na podstawie tejże listy. Do pomocy będą osoby z koła bibliotecznego.
Mam nadzieję, że w praktyce też będzie to w miarę proste.

Tytuł:

Ja też robię kiermasz. Zorganizowałam to w ten sposób, że moja funkcja polega na nadzorowaniu. Zrobiłam plakaty, ogłosiłam w klasach, kto ma ochotę przygotuje swoje książki, ewentualnie przyniesię pieniądze na zakup. Handel " z ręki do ręki" będzie się odbywać w bibliotece przez dwa dni, w czasie dwóch godzin południowych. Nie będę mieć do czynienia ani z pieniędzmi, ani z książkami, które z pewnością zostałyby do "powakacji".

Tytuł:

Dziwię się, koleżanki, że na ogół nie chcecie nic zarobić. :wink: Przecież to doskonała okazja, żeby wykombinować trochę pieniędzy na nowe zakupy. Jeżeli będę miała takie polecenie (i pozwolenie), zorganizuję nie kiermasz, lecz skup i sprzedaż używanych podręczników. Kłopot będzie na pewno, ale myślę, że warto spróbować.

Tytuł:

Kaju, nie mam zamiaru tego prowadzić z zyskiem dla siebie, bo nie chcę mieć skarbówki na głowie. Akurat ta akcja jest nagłosniona na stronie szkoły. Pozyskuję pieniadze na zakup książek w inny sposób, nie tak głośny. Powiem Ci tylko, że zakupy do biblioteki w 80 % są pokrywane właśnie z zarobionych przeze mnie pieniędzy. Niestety, mam dyrektora, który nie nadaje się na kierownika placówki i ma gdzieś zakupy książek. Jest od dwóch lat i od tego czasu nie przeznaczył z budżetu ani grosza. Lektury kupuję z tego co dostanę od RR (oczywiście wcześniej sama to załatwiam z przewodniczącym).

Tytuł:

KaJu jak to w praktyce wygląda? Ten skup podręczników? I ile to pracy? :wink:
Ja jednak robię jak zwykle - plakaty, chodzę po klasach i przypominam. fakt, zawsze jest więcej sprzedających niż kupujących. W tym roku wywiesiliśmy juz listy podręczników na drzwiach wejściowych i jest tam też info o kiermaszu dla rodziców uczniów z podstawówek - zobaczymy czy będzie więcej chętnych.

na tego bęc....

Tytuł:

Megi, ja wcale nie napisałam, że już to robiłam ... :wink: Mam pewne doświadczenia, podobnie jak Książka, tylko że nie całkiem takie.

Tytuł:

Mysle , ze najlepszym wyjsciem dla Was drogie kolezanki bedzie wspolpraca z ksiegarniami . Oni maja wprawe w sprzedazy szkolnych podrecznikow i chetnie wspolpracuja ze szkolami .

U nas sprzedaza szkolnych podrecznikow zajmuje sie kolezanka pedagog i czesto mowi , ze jest to dla niej bardzo uciazliwe niestety . Ciagla wedrowka ludu :-)))), rozliczenie z pieniedzmi , a co najgorsze dla Niej - jak sama mowi , to sama swiadomosc , ze nie kazdego ucznia stac nawet na te uzywane podreczniki i czesto gesto doklada z wlasnej kieszeni , gdy widzi jak niektorzy uczniowie sa biedni :( Taka jest prawda i bardzo czesto takie sa realia w wiekszosci polskich domach

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]