Forum "Biblioteki w Szkole"
Zamów prenumeratę na 2018 r. u wydawcy do końca grudnia

Dzisiaj jest poniedziałek 21 maja 2018, 01:09

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Awans zawodowy a ciąża
Jestem nauczycielem kontraktowym i powinnam w tym roku zacząć staż na nauczyciela mianowanego. Zastanawia mnie co w przypadku kiedy w ciągu tych trzech lat zajdę w ciążę... Czy wtedy jak będę na zwolnieniu + wychowawczym dłużej niż pół roku to staż będę musiała zaczynać od nowa?
Proszę o pomoc!! ;)

Tytuł:
Ja w trakcie robienia dyplomowanego miałam przerwę ze względu na dziecko. Pierwszego grudnia poszłam na chorobowe koniec poród przerwa do końca roku szkolnego . Staż mi się przedłużył o te miesiące. Niestety egzamin dopiero w czerwcu. Przerwa nie może być niecały rok ciągły.

Tytuł: Re: Awans zawodowy a ciąża

Nie możemy traktowac ciąży jako przeszkody w naszym życiu zawodowym, aczkolwiek nie zawsze się tak da... Przede mną 4 poronienia i naprawdę jest ciezko, postanowiłam całkowiecie pocwiecic sie dla mojego przyszłego dziecka i wykonac badania genetyczne http://www.gyncentrum.pl/poradnia-genetyczna Mam nadzieje, że te badania odpowiedza na pytania, dlaczego nie potrafię donosic ciazy, trzymajcie kciuki.

Przerwa nie może być dłuższa niż 1,5 roku. W innym wypadku zaczynasz staż od nowa.

Z ustawy ,,karta nauczyciela" - awans zawodowy

5. W przypadku nieobecności nauczyciela w pracy z powodu pozostawania w stanie nieczynnym, czasowej niezdolności do pracy wskutek choroby, zwolnienia z obowiązku świadczenia pracy lub urlopu innego niż urlop wypoczynkowy i urlopy, o których mowa w ust. 5a, trwającej nieprzerwanie dłużej niż miesiąc, staż ulega przedłużeniu o czas trwania tej nieobecności. W przypadku nieobecności dłuższej niż rok nauczyciel jest obowiązany do ponownego odbycia stażu w pełnym wymiarze.

5a. W przypadku nieobecności nauczyciela w pracy z powodu urlopu macierzyńskiego, urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego, dodatkowego urlopu macierzyńskiego, dodatkowego urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego, urlopu rodzicielskiego lub urlopu ojcowskiego, staż ulega przedłużeniu o czas trwania tej nieobecności. W przypadku gdy łączny czas nieprzerwanej nieobecności w pracy z przyczyn, o których mowa w zdaniu pierwszym oraz w ust. 5, jest dłuższy niż rok i 6 miesięcy, nauczyciel jest obowiązany do ponownego odbycia stażu w pełnym wymiarze.

Witam. Dołączam się do pytania, z tym że moja sytuacja jest taka. We wrześniu rozpoczęłam staż na nauczyciela kontraktowego, okazało się jednak, że jestem w ciąży. Termin mam na końcówkę kwietnia. Na zwolnienie zamierzam iść po feriach, czyli 29 styczia . Co w tym przypadku? Staż również ulegnie przedłużeniu o te miesiące (czyli 4)? Proszę o pomoc.

Jeżeli nieobecność w pracy nieprzerwanie będzie trwała do 18 miesięcy wówczas masz prawo do kontynuacji stażu. W opisanej sytuacji 4 m-ce zwolnienia i 1 rok urlopu płatnego macierzyńskiego to przedłużenie o 16 miesięcy. Ciekawy watek jest tu http://oskko.edu.pl/forum/watek.php?w=59681

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]