Forum "Biblioteki w Szkole"
Zamów prenumeratę na 2018 r. u wydawcy do końca grudnia

Dzisiaj jest niedziela 25 lut 2018, 07:44

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Podwyzki
Jak to w koncu jest- dostaniemy te podwyzki od wrzesnia tego roku czy tez nie ?

No i zasadnicze pytanie- jestesmy dalej nauczycielami bibliotekarzami w pelni tego slowa znaczeniu , z prawami do wszystkich przywilejow jak dawniej czy tez nie ?????

Tytuł:

TAK i TAK

Tytuł:
Kto może być pewien, jeszcze wszystko może się wydarzyć. Każdy, kto może niech ewakuuje się z tych zakurzonych półek, książek rocznie obmacanych przez setki uczniów, grożących dożywotnią grzybicą.

Tytuł:
A wysokie te podwyżki??? :)
Gościu - :roll: :twisted:

Tytuł:

Dla dyplomowanych - 196 zł, dla stażystów - 143 zł.
http://natablicy.pl/podwyzki-dla-nauczy ... 9341000000

Tytuł:

Kurczę, pracuję już długo, ale.. żeby grzybica z ksiązek..?? hym, tak..
Moje/nie moje/ szkolne ksiązki sa odkurzane, co rok. Może i przybrudzone.
Mimo wszelkich minusów pracy w bibliotece, z permanentnym brakiem wiedzy o jej istocie ze strony dydaktyków, często i dyrekcji /jak wielu dyr wie, że prowadzimy uproszczona księgowosć?/ , często traktowaniem nas gorzej- to oczywiste fakty, to jednak... W "MOJEJ" BIBLIOTECE SA TŁUMY, codziennie. Aż do bólu uszu moich.

Od września planuję olbrzymie zmiany, bo mam wreszcie gdzie. Grzyby??
Spokojnie. :)
A podwyżki są dawno podpisane i przekazane do realizacji, z tym, że NALEŻY PAMIĘTAĆ, JAK DUŻA JEST INFLACJA.

ORAZ O TYM, ŻE ONE NIC NIE ZMIENIAJĄ OGÓLNIE, NADAL JESTEŚMY W TABELACH WYNAGRODZEŃ ZAWODOWO NA 3 POZYCJI OD KOŃCA.

Tytuł:
Cieszy mnie, że obiecana podwyżka (choć mikroskopijna w stosunku do potrzeb) prawie jak w kieszeni!
Ale po wypowiedzi anonimowego gościa pierwszy raz pomyślałam, jak niehigieniczna jest praca bibliotekarza. Te brudne łapska niektórych czytelników, to czytanie niewiadomo gdzie, różne choroby w domach uczniów!!!
Ale cóż, MIŁEGO ROKU SZKOLNEGO 2011/2012!

Tytuł:

Ze strony MEN:

Podwyżki dla nauczycieli

Nauczyciele to jedyna grupa zawodowa w sferze budżetowej, która otrzyma w tym roku podwyżki. Obejmą one ponad 600 tys. nauczycieli. Ich wynagrodzenie od 1 września wzrośnie po raz kolejny o 7 procent. Wysokość średnich wynagrodzeń nauczycieli w poszczególnych grupach awansu zawodowego będzie wynosiła:

- dla nauczyciela stażysty: 2 618 zł (1546 zł w roku 2007 – wzrost o 69%)
- dla nauczyciela kontraktowego: 2 906 zł (1933 zł w roku 2007 – wzrost o 50%)
- dla nauczyciela mianowanego: 3 770 zł (2706 zł w roku 2007 – wzrost o 39%)
- dla nauczyciela dyplomowanego: 4 817 zł (3479 zł w roku 2007 – wzrost o 38%)

:shock: :shock: Skąd oni te kwoty biorą? Jestem n-lem dyplomowanym i w życiu takiego brutto nie miałam :lol:

ZAPRASZAM: http://www.sp37.bytom.pl/index.php/wwsb

Tytuł:

@Kate,
mnie się wydaje, że jest to miesięczny przychód/dochód, czyli pierwsza/trzecia rubryka w PIT-37 podzielona przez 12. Zatem z kwotami, których na oczy nie widzimy (podatek, a co najważniejsze, składki na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne). Dziennikarze podając takie wysokości naszych zarobków powinni to zaznaczać. Oczywiście skoro to średnia, to znaczy, że połowa nauczycieli ma pensję poniżej tej kwoty, a połowa powyżej. :/

Tytuł:

Kate pisze:
Ze strony MEN:

Podwyżki dla nauczycieli

Nauczyciele to jedyna grupa zawodowa w sferze budżetowej, która otrzyma w tym roku podwyżki. Obejmą one ponad 600 tys. nauczycieli. Ich wynagrodzenie od 1 września wzrośnie po raz kolejny o 7 procent. Wysokość średnich wynagrodzeń nauczycieli w poszczególnych grupach awansu zawodowego będzie wynosiła:

- dla nauczyciela stażysty: 2 618 zł (1546 zł w roku 2007 – wzrost o 69%)
- dla nauczyciela kontraktowego: 2 906 zł (1933 zł w roku 2007 – wzrost o 50%)
- dla nauczyciela mianowanego: 3 770 zł (2706 zł w roku 2007 – wzrost o 39%)
- dla nauczyciela dyplomowanego: 4 817 zł (3479 zł w roku 2007 – wzrost o 38%)

:shock: :shock: Skąd oni te kwoty biorą? Jestem n-lem dyplomowanym i w życiu takiego brutto nie miałam :lol:

Ja podobnie ja Ty Kate jestem w szoku, bo dostałam dzis nowy angaż i juz próbowałam liczyc na wszystkie strony, za nic nie wychodzi mi taka kwota ani do tej podobna. Może mnie ktoś mądrzejszy oświeci?

Tytuł:

Ja zajrzałam właśnie na konto bankowe, mam mniej o 30 zł niż 1 sierpnia, zbulwersowana dzwonię do koleżanki- gdzie ta podwyżka?? Okazuje się, że nie ma jeszcze motywacyjnego. Zatem musi być kokosowa netto...

Już kiedyś pisałam o płący "ŚREDNIEJ" NAUCZYCIELSKIEJ.
To celowe określenie polityków, prasy nieprzychylnej nam /ZAPRASZAM DO PRACY W SZKOLE WSZYSTKICH DZIENNIKARZY, ZWŁASZCZA TELEWIZYJNYCH!- kiedyś p. DOwbor K. stwierdziła, że JEDEN JEJ KREM DO TWARZY KOSZTUJE WIĘCEJ NIŻ MIESIĘCZNA PENSJA NAUCZYCIELA/

Średnia to zliczone razem w 1 worek i podzielone na wszystkich nauczycieli:
- pensje
- odprawy emerytalne
- dodatki wiejskie
- dodatki specjalne /np. szkoły specjalne, nauczyciele z Warszawy- mają inne stawki/
-nagrody jubileuszowe
- dodatki funkcyjne
... itp. jak coś pominęłam.
A że np. :
dodatki wiejskie ma niewielu
odprawy ma się raz w zyciu
funkcyjne mają dyrektorzy
... to prasy ani polityków NIE interesuje. Ich interesuje szum medialny, zaistnienie w mediach, czy specjalne, celowe podkreslanie naszych kokosów /2400 dyplomowany, czyli ja, po 28 l/ , w kontekście budżetu, by wywrzeć medialnie presje na społeczeństwo- nauczycielom nie nalezy się wiecej, mają kokosy,.

Emerytki z ministerstw /cytowałam na Forum i dałam lin do art z ich wypowiedziami/ były zmartwione emeryturami w wysokości 5500 zł i coś koło tego.

Dobrze, ze mamy "coś" więcej, jednak wciąż to jest 3 pozycja od dołu w płacach budżetówki. Ponieważ KRZYK ogromny rząd czyni przy naszych podwyżkach- 100- 190 zł BRUTTO, milcząc i podnosząc płace swoim urzędnikom o kilka setek na etat

Tytuł:
W Fakcie napisali ,że nauczyciel mianowany zarabia jakoś 3700 brutto, a ja jako mianowany mam 2550 brutto. Potem ludzie gadają,że tyle zarabiamy, mamy wakcje i się obijamy.

Tytuł:

JA pisze:
W Fakcie napisali ,że nauczyciel mianowany zarabia jakoś 3700 brutto, a ja jako mianowany mam 2550 brutto. Potem ludzie gadają,że tyle zarabiamy, mamy wakcje i się obijamy.

Oj, przecież o to własnie chodzi. Nie możemy miec poparcia w społeczeństwie, w razie ewentualnych protestów, bo to nie na rekę. Na budżetówce oszczędza się najskuteczniej.

Tytuł:

a tak jest w EUROPIE:
http://samorzad.pap.pl/palio/html.run?_ ... =269331540
ach....
:cry:
uczyłam się w liceum niemieckiego - może jako nauczyciela dyplomowanego przyjmą mnie w Hamburgu
:roll: :lol: :mrgreen:

Tytuł:

Straszny jest ten jad w komentarzach internautów.
Typowo polskie, niestety, co byście nie mówili. Pomijając irytujące mnie wiecznie zadowolenie Amerykanów, Europejczycy są inaczej nastawieni. U nas zbyt wolno zmienia się mentalność społeczeństwa. Banalne - zazdroszczenie, m.in. nauczycielom- "nierobom" / i inne epitety/.

A wystarczy prosto- SKOŃCZYĆ ODPOWIEDNIE WYKSZTAŁCENIE I ZATRUDNIĆ SIĘ W SZKOLE Z KOKOSOWYMI PODWYŻKAMI 4600 BRUTTO, CZY NETTO /CZY COKOLWIEK- WSZYSTKO KŁAMLIWE/.
U nas jak zwykle- masa gadania bez działania. Przyjdź jeden i drugi człowieku, sama pomogę ci się odnaleźć. Potem juz tylko spijać śmietankę szkolnego bytu: wakacji, ferii wiecznych, 18 godzinek po 45 minutek.

Jestem rozgoryczona medialnym kłamstwem na temat naszych PODWYZEK, jak i uposażeń. Zwłaszcza po wczorajszych informacjach, gdzie nawet nie było określenia: śREDNIO".
Dziś do szkoły przyszło wiele koleżaństwa z brzydkimi słowami /niecenzuralnymi/ na ustach, byli zaczepiani przez sąsiadów, przez rodziców uczniów, znajomych- jak duzo zarabiają! "telewizor" podał PRAWDĘ.
Gdzie mogę wysłać prawdę o moich zarobkach??? Wczoraj odebrałam bez motywacyjnego: 1456 zł / + 420+ 525- pożyczki, trzeba dodać/= 2401 zł dokładnie. To z wysługą. Innych dodatków nie mam. Dyplomowany.

Mnie zaczepiło 2 obcych ludzi, sprzedawczyni w sklepie- zszokowana ile zarabiamy, potem dozorca. On mówi, że ma 1500 netto. A ja...??? "4600"
Czy nie może trafić człowieka....???

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]