Forum "Biblioteki w Szkole"
Zamów prenumeratę z rabatem teraz - fakturę opłacisz w styczniu

Dzisiaj jest środa 20 lut 2019, 09:51

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: PRACA Z PROGRAMEM LIBRUS

Moja dyrekcja kupiła do biblioteki nowy program komp. LIBRUS, zaprzepaszczając przy okazji moją 5-letnią pracę w programie SOWA. Słowem wprowadzanie całego księgozbioru zaczynam od nowa! :cry:

Jestem po wstępnym zapoznaniu się z działaniem programu i wyszło mi, że każda książka, którą wprowadzę otrzyma nowy, komputerowy numer inwentarzowy. Te numery nie będą się zgadzały z numerami z ksiąg papierowych, bo nie jestem w stanie dotrzeć do książki z nr 1 czy nawet jakimś dalszym.
Moja biblioteka ma ponad 50 lat i księgozbiór ( ponad 20 tys. wol. )sięgający 1947 roku. Wiele książek przepadło bez wieści, moje poprzedniczki nie interesowały się za bardzo ani ubytkowaniem, ani skontrum, w tych najstarszych księgach jest wiele błędów.
sOWA dawała możliwość wpisywania już istniejących numerów, więc po prostu brałam książki z półki i wprowadzałam je z ich obowiązującymi numerami.
Moje pytanie brzmi:
Czy mogę ponadawać książkom te nowe numery z komputera tworząc w ten sposób jakby zupełnie nowy " zestaw" nr inwentarzowych nie licząc się z tymi starymi? I jeśli tak to co zrobić z księgami papierowymi?

Tytuł:

Spróbuj skontaktować się z producentem programu i zapytać czy mogą przenieść bazę danych z SOWY do LIBRUSA. Niektóre firmy robią konwersję do innego formatu , więc oni może też będą w stanie.
Warto się dowiedzieć, nie wyobrażam sobie wyrzucić 5 lat pracy do kosza. Współczuję. :?

Tytuł:
O koszt konwersji należało pytać przed pochopnym zakupem tego tzw. programu. Teraz konwersja będzie kosztowała więcej niż program. Przekonwertować można wszystko, ale nie zawsze się opłaca napisanie konwertera. Przyporządkowanie nr inwentarzowych jakiś nowych numerów uważam za poronione - jak się nie da wprowadzać "normalnie" proponuję reklamować.

Tytuł:

Oj wiem , że z MOLA do Sowy tez nie mozna było przenieść danych - tak miałam w poprzedniej bibliotece

Tytuł:
Przekonwertować można wszystko, ale nie zawsze się opłaca napisanie konwertera!

Tytuł: Re: PRACA Z PROGRAMEM LIBRUS

AniaR. pisze:
Moja dyrekcja kupiła do biblioteki nowy program komp. LIBRUS, zaprzepaszczając przy okazji moją 5-letnią pracę w programie SOWA. Słowem wprowadzanie całego księgozbioru zaczynam od nowa! :cry:

To bardzo nieodpowiedzialne ze strony dyrektora, ale widocznie nie ma co robić z kasą. Spróbuj wytłumaczyć dyrektorowi jak wygląda Twoja praca ile rekordów już wprowadziłaś i jakie będą koszty ewentualnej konwersji. Dlaczego ta Sowa nie może zostać? Jakie dyrektor ma argumenty przeciw Twojej 5- letniej ciężkiej pracy.

Tytuł:

Witam!! Ja wprowadzam książki do Librusa. Nie jest to może jakiś cudowny program i ma braki ale ostatecznie jak się nie ma czegoś innego. Numer inwentarzowy nadajesz każdej książce taki jak masz w księgach. Jest tamn opcja wpisz numer katalogowy. Nie trzeba więc zmieniać.

Tytuł: LIBRUS

Dziękuję za pomocne wskazówki i wyrazy współczucia. Już wiem jak z tym wszystkim ruszyć. Niestety nie mam wyjścia i zaczynam wszystko od nowa, bo moja dyrekcja twierdzi, że zamiana sowy na librusa będzie bardzo korzystna. Fakt, że miałm starą wesję sowy, ale porozmawiam jeszcze o tej konwersji- widzę jakieś światełko w tunelu :wink:

Tytuł:

Czy ktoś z Was, pracujących z programem Librus ma już udostępniony katalog w Internecie? Chciałabym zobaczyć jak to wygląda. Pozdrawiam

Tytuł:

Z tego co dowiedziałam się dzwoniąc do firmy Librus na razie program nie działa w sieci. Nie można nawet zainstalować samego katalogu na innych kimputerach aby był dostępny dla uczniów w bibliotece. Podobno firma pracuje nad tym

Tytuł:

Ale jest taka funkcja w programie- wygeneruj stronę www- zrobiłam to i utworzył się index strony oraz katalogi, więc myślałam, że wystarczy to wrzucić na stronę biblioteki. Na razie tego nie robiłam, bo zauważyłam dużo błędów przy wcześniejszych wpisach, więc chciałabym je poprawić. Mam jeszcze pytanko, czy wpisując książki dokonujecie opisów katalogowych? Wcześniej tego u mnie nikt nie robił i zastanawiam się czy jest sens, skoro nie będę drukowała kart:)Miłego dnia :D

Tytuł:
Oj nasi nieświadomi dyrektorzy. Na chwilę obecną tylko dwa programy warte są polecenia dla szkół. Oba posiadają te ministerialne dopuszczenia, są najpopularnijsze. MOL I PROGMAN i tego chyba najlepiej się trzymać. Różnica to ceny.

Tytuł:
Oj mój nieświadomy kolego !!!! Zgodnie z nową ustawą od jakiegoś czasu ministerstwo przestało zalecać środki dydaktyczne które powinny być wdrażane do szkół więc dzięki temu szkoły wybierają lepsze produkty a nie te co trzeba .

Tytuł:

Oj, dyrektorze naprawdę jesteś nieświadomy. Moja szkoła ma stały kontakt z Librusem (dziennik elektroniczny), ale na szczęście nie konkurują z Molem jezeli chodzi o program biblioteczny co uczciwie przyznali.
Dlatego współczuję koleżance, która musi respektować nietrafiony pomysł swojego dyrektora.

Tytuł: Librus to strata czasu
Witajcie

Zdecydowanie popieram. LIBRUS to wielka strata czasu. Ja sama pracuję na demo innego programu wspomnianego tutaj. Jestem zadowolona. Moja dyrekcja kupiła na siłę tego Librusa bo jej naopowiadali głupot, a ja muszę się z tym użerać. Wybrałam inną opcję i jestem zadowolona.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]