Forum "Biblioteki w Szkole"
Nowy Molnet+ nowoczesna biblioteka w chmurze

Dzisiaj jest czwartek 27 lis 2014, 08:27

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: godziny pracy
Czy Dyrektor może kaza nauczycielowi pracowa 40 godzin tyg. skoro bibliotekarz zatrudniony jest na 1 etat. Jak twierdzi dyr. bibliotekarz pracuje 30 godz. z uczniem a pozostałe 10 inne prace. Czy to jest legalne? proszę o jakieś ustawy. Dyr. twierdzi że każdy nauczyciel racuje 40 godz. tylko pozostali np. sprawdzają w domu klasówki a bibliotekarz nie zabierze biblioteki do domu także musi siedzie w szkole 40 godz.. Prose o odp?

Tytuł:

Wtedy bibliotekarz nie chodzi na rady pedagogiczne poza godzinami pracy, albo ma wypłacane nadgodziny, nie czyta literatury fachowej i pięknej dla dzieci lub młodzieży (żeby być na czasie), chyba, że w godzinach pracy, żadnych popołudniowych zebrań np zespołu międzyprzedmiotowego, żadnej opieki po godz. 16.00, za kurs w weekend - dni wolne.

Tytuł:
Nie jestem specjalistką,ale w Karcie N-la roz.5.Warunki pracy i wynagrodzenia, art.42 w tabeli jest czarno na białym.Czy inni nauczyciele np. pedagog logopeda, ze świetlicy też otrzymali takie polecenie.Ja zażądałabym polecenia na piśmie, a potem walczyła w sądzie o zapłatę za nadgodziny.Te 10 godz. ja wykorzystuję chociażby na zakupy w księgarni, czytanie fachowych czasopism i książek, uczestniczenie w różnych radach, kursach,szkoleniach, wycieczkach z dziećmi itp.Życzę cierpliwości i zmiany dyrekcji.

Tytuł:

błędne rozumienie. obowiązuje nas 30 godzinny czas pracy dydaktycznej. Pozostałe czynności w ramach 40 godzin wymienione są w KN.

inni nauczyciele tj. pedagog, świetlica pracują normalnie (nie 40 godz.) Badas piszesz: Pozostałe czynności w ramach 40 godzin wymienione są w KN. Możesz poda ktory to rozdz. i art. Dzięki

Tytuł:

KN

Art. 42.

1. Czas pracy nauczyciela zatrudnionego w pełnym wymiarze zajęć nie może przekraczać 40 godzin na tydzień.

2. W ramach czasu pracy, o którym mowa w ust. 1, oraz ustalonego wynagrodzenia nauczyciel obowiązany jest realizować:

1) zajęcia dydaktyczne, wychowawcze i opiekuńcze, prowadzone bezpośrednio z uczniami lub wychowankami albo na ich rzecz, w wymiarze określonym w ust. 3 lub ustalonym na podstawie ust. 4a albo ust. 7;

2) inne czynności i zajęcia wynikające z zadań statutowych szkoły, ze szczególnym uwzględnieniem zajęć opiekuńczych i wychowawczych wynikających z potrzeb i zainteresowań uczniów;

3) zajęcia i czynności związane z przygotowaniem się do zajęć, samokształceniem i doskonaleniem zawodowym.

Tytuł:
Badas, co rozumiez przez praca dydaktyczna- lekcje- ja nie prowadzę lekcji(tylko na zastępstwach-bezpłatnych).To może wszyscy pracownicy szkół niech pracują od 8 do 16 i z głowy.Płacą mi za 30 godz. pracy i tyle jestem w szkole.

Tytuł:

Io! Płacą Ci (i nam wszystkim) za 40 godzin pracy, w związku z tym nie płacą dodatkowo za np. rady pedagogiczne, kursy, szkolenia, przygotowywanie w domu konkursów, wystaw... A ponieważ Twoje pensum n-la bibliotekarza wynosi 30 godzin tygodniowo - tyle czasu pracujesz w bibiotece.

Tytuł:

Dla mnie praca dydaktyczna to bezpośrednia praca z uczniem, wcale nie koniecznie podczas lekcji. To przygotowanie do konkursów, matur, olimpiad, wycieczki itp. itd... :D

Tytuł:

A ja mam pytanie czy ten dyrektor też 40 godzin "wisi" w szkole? bo też chyba powinien jak tak interpretujemy przepisy?
:oops:

Tytuł:

Skąd oni się biorą??? Tacy dyrektorzy.

Tytuł:

Skoro dzisiejsi dyrektorzy , którzy byli wcześniej nauczycielami mają takie pomysły to strach pomyśleć co będzie jak wygra konkurs człowiek nie związany dotąd ze szkoła czy oświatą, a podobno już ten zapis jest "klepnięty"

Tytuł:

Wiadomo, że są i konferencje i konkursy, wyjazdy z dziećmi... czasem zostaję w pracy "po godzinach" w ramach tego 40h tygodnia pracy (teraz będę na feriach - półkolonie w pierwszym tygodniu), ale nikt ode mnie nie oczekuje, że będę te 40h w szkole.
PS: Mój dyrektor w szkole jest od 7:30 do 15:00 codziennie chyba, że akurat ma jakieś spotkanie w kuratorium czy naradę.

Tytuł:

Pensum bibliotekarza to 30 godzin. I tyle. Tyle ma być w szkole. Dokładnie.
Nie ma mowy o zmuszeniu do pracy ani godziny wiecej- jest problem nawet z tym, jak nauczyciel chce sam pracować po godzinach. Bo dyrekcja odpowiada za czas pracy taki, jaki jest w pensum.

to pozazdrości tylko dyrektorow. Ja mam pracowac 40 godz. tj. 30 godz. z dziemi a 10 godz. na inne rzeczy ale w szkole, co za tym idzie uczniowie siedzą sobie w bibliotece np. przy komp. po tych 30 godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]