Forum "Biblioteki w Szkole"
Zamów prenumeratę z rabatem teraz - fakturę opłacisz w styczniu

Dzisiaj jest środa 21 lis 2018, 10:11

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: eBiblio Librusa

kno_da pisze:
Anula2010
Czy we wrześniu wprowadzono jakieś modyfikacje w e-Biblio o których była mowa wyżej? Masz jakieś nowe spostrzeżenia? Może ktoś inny pracuje już na tym programie i mógłby się podzielić uwagami? Pozdrawiam czwartkowo:)

Witajcie,
Nie wiem dlaczego, ale nie widziałam tego posta...

Wszystkiego jeszcze pewnie nie odkryłam, ale zmieniło się i to sporo!

Z najważniejszych rzeczy, to tak jak obiecali jeszcze przed wrześniem dodali:
- możliwość podliczania dowolnych/wszystkich księgozbiorów za dowolny okres (screen poniżej)
- kompletny dziennik bibliotekarza (screen poniżej)
- rewelacyjne zarządzanie limitami w księgozbiorach i numeracją. Można ustawić jak chcę numerować księgozbiór, czy chce korzystać z uproszczonej numeracji, na jaki okres będą wypożyczane pozycję z danego księgozbioru itp. - bardzo mi to pomogło przy podręcznikach!

To co było już wcześniej w eBiblio, ale nie ma tego nigdzie indziej i najbardziej mi pomaga to:
- Hybrydowy Katalog Centralny - ostatnio przerabialiśmy wszyscy podręczniki, a przy okazji miałam dużą dostawę nowości i okazało się, że połowy nie było w Bibliotece Narodowej!
Tymczasem eBiblio łączy się z innymi bibliotekami i okazywało się, że inne szkoły dodały to przede mną, a ja ściągałam gotowe opisy! Skanuje tylko ISBN, zaznaczam do którego księgozbioru dodaję np. 100 szt. i tyle - TO JEST SUPER OSZCZĘDNOŚĆ CZASU :)
- listy lektur i podręczników - ja, nauczyciele i uczniowie mają to w jednym miejscu
- etykiety, które sama drukuję na zwykłej drukarce - w końcu nie muszę zamawiać!
- OPAC, który widzę że przynosi efekty - uczniowie tam zaglądają, nawet z nudów i przychodzą do mnie po książki. Dodatkowo mogę włączyć lub wyłączyć dostępność OPACu dla uczniów, co czasem jest cenne przy dostawach itp.

Na szybko to tyle...
Generalnie, jak pisałam wcześniej, pracowałam na różnych programach i eBiblio SZCZERZE POLECAM! :wink:

Załączniki:
Komentarz: dziennik bibliotekarza
2.JPG
2.JPG [ 179.82 KiB | Przeglądany 394 razy ]
Komentarz: stan i wartość zbiorów
1.JPG
1.JPG [ 109.58 KiB | Przeglądany 394 razy ]

A z czytnikami kodów współpracuje bez problemu? Ktoś wie, ile kosztuje roczna licencja dla szkoły powyżej 700 uczniów?

sylv pisze:
A z czytnikami kodów współpracuje bez problemu? Ktoś wie, ile kosztuje roczna licencja dla szkoły powyżej 700 uczniów?

Tak, bez problemu.
Nawet z czytnikiem w telefonie to testowałam i też działa ;)

Nasza szkoła ma ok.500 uczniów i płaci niecałe 500zł rocznie, pierwsza oplata byla troche większa.
Zadzwoń do Librusa, myślę że powiedzą jak to w Waszym wypadku wychodzi.

Pozdrawiam!

Czy ktoś wie jak ubytkować w ebiblio? Nie mogę znaleźć tam informacji jak to robić?

gosiar pisze:
Czy ktoś wie jak ubytkować w ebiblio? Nie mogę znaleźć tam informacji jak to robić?

Trzeba dane pozycje dodać do koszyka, a nastepnie w koszyku hurtem ubytkować.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]