Forum "Biblioteki w Szkole"
http://forum.sukurs.edu.pl/

"Nowoczesna biblioteka 3.0"
http://forum.sukurs.edu.pl/viewtopic.php?f=1&t=15614
Strona 1 z 1

Autor:  Basia [ poniedziałek 16 kwie 2018, 16:09 ]
Tytuł:  "Nowoczesna biblioteka 3.0"

Czy ktoś z was korzystał z oferty na bezpłatny numer czasopisma "Nowoczesna biblioteka 3.0"?

Autor:  Pola z Opola [ czwartek 19 kwie 2018, 00:43 ]
Tytuł:  Re: "Nowoczesna biblioteka 3.0"

Rzadzę uważać z zamawianiem bezpłatnego numeru tego czasopisma. Formuła zamówienia jest taka, że zamówieie numeru bezpłatnego jest jednoznaczne z zamówieniem prenumeraty półrocznej, której koszt jest bardzo wysoki - 35,50 za jeden numer + 9,90 koszty przesyłki, czyli łacznie jeden numer 20-stronicowej broszury kosztuje 44,40 zł. + jeszcze VAT

Autor:  Basia [ czwartek 19 kwie 2018, 13:00 ]
Tytuł:  Re: "Nowoczesna biblioteka 3.0"

No właśnie, uważajcie.
Firma uznaje milczenie za zamówienie! Zamówić może ktokolwiek przez telefon.
W ciągu 14 dni trzeba koniecznie wysłać rezygnację dopominając się potwierdzenia, bo jakoś nie wszystkie maile docierają do adresata...

Autor:  Wszystko dla Szkoły [ wtorek 12 lut 2019, 17:41 ]
Tytuł:  Re: "Nowoczesna biblioteka 3.0"

Dziś dostaliśmy od czytelniczki informację, że do jej szkoły przyszła faktura z błędnymi danymi z żądaniem zapłaty za prenumeratę. Wcześniej przyszedł numer czasopisma z informacją, że brak rezygnacji w ciągu 14 dni oznacza zgodę na zakup. Jednak ani pani ani nikt z jej szkoły nie zamawiał niczego w Wydawnictwie Wiedza i Praktyka. Wydawnictwo powołuje się na rozmowę telefoniczną, którą rzekomo ma nagraną, ale nie chce jej udostępnić.

Czy do innych szkół także dotarły numery lub faktury bez zamówienia "bezpłatnego" numeru? Wcześniej dostaliśmy podobną informację mailem. Oczywiście nie mamy z tym czasopismem nic wspólnego, ale chcielibyśmy przyjrzeć się sprawie, bo to, co to wydawnictwo wyprawia, skutkuje także brakiem zaufania do innych wydawców. Szczególnie, że Wydawnictwo Wiedza i Praktyka publikuje wiele materiałów na temat prawa oświatowego, a jeżeli te informacje się potwierdzą, będzie to znaczyć, że działają niezgodnie z prawem. Nie mówiąc już o kwestiach etycznych.

Autor:  Beata8 [ wtorek 12 lut 2019, 22:58 ]
Tytuł:  Re: "Nowoczesna biblioteka 3.0"

Też miałam rozmowę telefoniczna w sprawie zamówienia prenumeraty. Bardzo namawiającą. Odmówiłam, informując, że mamy sprawdzoną prenumeratę "Biblioteki w szkole" z autorami, których znamy od lat i którzy są autorytetami w bibliotekarstwie szkolnym :wink: :) No i ta cena!
Nawet nie zamawiałam numeru bezpłatnego, kto by to odesłał?

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/