Forum "Biblioteki w Szkole"
Zamów prenumeratę na 2018 r. u wydawcy do końca grudnia

Dzisiaj jest środa 17 paź 2018, 21:18

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: skontrum w wakacje

Drodzy Bibliotekarze!
Dyrektor szkoły, w której pracuję zarządził (po 4 latach) skontrum. Powołał do komisji wyłącznie bibliotekarzy, nie ma nikogo spoza biblioteki. Ogłosił termin - koniec czerwca, po zakończeniu roku. Gdy zaczęliśmy stawiać opór tej dacie, ponieważ wiąże się to z przeciągnięciem prac na okres wakacji (a mamy jeszcze kilkanaście tysięcy podręczników z dotacji do ogarnięcia w czerwcu), dyrektor szkoły zaproponował nowy termin - 20 sierpnia! Czy dyrektor ma prawo wezwać bibliotekarzy do pracy nad skontrum w czasie trwania wakacji?? Zapowiedział, że nie zgodzi się na zamknięcie biblioteki, np. we wrześniu, by wykonać skontrum.
Bardzo proszę o podpowiedzi jak zachować się w takiej sytuacji.

Tytuł: Re: skontrum w wakacje

Skontrum- jeśli zgodnie z prawem dyrektor sobie życzy, to w żadnym wypadku n.bibliotekarze nie mają prawa być w komisji skontrum- są kontrolowani, a nie kontrolujący sami siebie. Zatem- komisja MUSI składac się z dydaktyków.
Termin- zgodnie z prawem dyrektor ma możliwość zabrania 7 dni z wakacji na ściśle okreslone czynności, jak przygotowanie do nowego roku szk., egzaminy poprawkowe.

Inną kwestią jest wyegzekwowanie prawa od dyrekcji, zależy jak bardzo jesteście zdeterminowani, dyrektor postępuje niewłaściwie. Są organy nadrzędne nad dyrektorem. Pytanie: czy chcecie: nie dać siebie zdeptać, liczyć się ze złośliwością ze strony dyrekcji, jeśli postanowicie walczyć o swoje prawa ?

Tytuł: Re: skontrum w wakacje

Tydzień za zrobienie scontrum to za mało. Więc walczyłam bym o dwa tygodnie.
U mnie w komisji są panie z obsługi - nie dydaktycy. Faktycznie mi pomagają ale protokoły to juz wiadomo pisze ja sama. I całą dokumentację też.

A termin - dyrektor świnia - nic więcej. Wiedząc jak wygląda sprawa z podrecznikami proponować takie terminy???? Musiałyście nieźle mu podpaść;) wiem niektórym władza na za dużo pozwala.
U mnie jest zawsze w listopadzie - tak żeby do końca roku się wyrobić.

pozdrawiam

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]