Forum "Biblioteki w Szkole"
Zamów prenumeratę z rabatem teraz - fakturę opłacisz w styczniu

Dzisiaj jest czwartek 21 lut 2019, 18:30

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Mol - źle ilczy wartość nabytków

Dzień dobry Wszystkim
pytanie do użytkowników Mola Optivum. Czy zdarzyła Wam się taka sytuacja jak w temacie? Nie wiem co robić. Pracuję od 12 lat na molu i zauważyłam następujący problem. Wprowadzam zakupione książki, wpisuję ceny zgodne z fakturą i podkusiło mnie sprawdzić wartość wprowadzonych woluminów. I tu kłopot okazało się że mol przekłamał wartość niby o 9 groszy ale Wiecie że w księgowości musi się wszystko zgadzać. Sprawdzałam z 10 razy, czy ceny są poprawne, czy dobry zakres numerów inwentarzowych, Wszystko się zgadza poza ogólną kwotą zarówno w wydruku nabytków jak i w wydruku wartości księgozbioru. Miał ktoś taki problem?. Zdarzało się to wcześniej ale tłumaczyłam sobie naiwnie tak jak moje poprzedniczki, że pewnie księgarz coś pomylił i do jednej z pozycji dodawałam te grosze brakujące grosze. Ale tym razem byłam uparta, posiłkowałam się Excelem wyliczyłam vat samodzielnie i faktura jest ok. Nie mam pojęcia co z tym robić? Boję się o ogólną wartość księgozbioru. Pomóżcie. :(

Tytuł: Re: Mol - źle ilczy wartość nabytków

Sprawdź fakturę: zsumuj ceny wszystkich książek (jeżeli jest kilka jednakowych, to każdą oddzielnie) i sprawdź, czy otrzymany wynik zgadza się z końcową kwotą na fakturze

Tytuł: Re: Mol - źle ilczy wartość nabytków

Na fakturze VAT liczony "poziomo" nie zawsze zgadza się potem z sumarycznym ("pionowo") - czasem stosowane są zaokrąglenia. Sprawdź, która faktura wprowadza Ci ten bałagan - MOL to umożliwia, jeśli określisz zakres liczenia od numeru - do numeru. Musi w którymś momencie pokazać, co szwankuje i wtedy dopiero analizuj tę konkretną fakturę.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]