Forum "Biblioteki w Szkole"
http://forum.sukurs.edu.pl/

Możliwa edycja?
http://forum.sukurs.edu.pl/viewtopic.php?f=1&t=15409
Strona 1 z 1

Autor:  Patryk8 [ wtorek 24 paź 2017, 09:57 ]
Tytuł:  Możliwa edycja?

Witam, to znów początkujący stażysta :) , mam pytanie, wprowadzam ksiazki wszystko się zgadza, ale z pośpiechu zamiast rodzaju książek zauważyłem że dawałem opcje lektury :/ jak mogę poprawić ten bład, bo brzydko wygląda. Klikam modyfikuj i chciałbym zmienić dane na karcie lecz nie mogę, jest jakiś inny sposób? nie chce mi się usuwać pojedynczo tych książek i dodawać na nowo ponad 150,chyba że mogę usuwać 50 takich samych egzemplarz?

Autor:  Jadwiga_11 [ wtorek 24 paź 2017, 10:16 ]
Tytuł:  Re: Możliwa edycja?

Ja pracuję w MOL Net+ a Ty W jakim molu pracujesz?
W którym miejscu jest "rodzaj książek"? Nie mogę go zlokalizować :|
Wszelkie modyfikacje są możliwe, także jako "akcje masowe"

Autor:  Patryk8 [ wtorek 24 paź 2017, 10:21 ]
Tytuł:  Re: Możliwa edycja?

Mol Optivum, to chyba jakiś stary program, ale oczekują na program z 2017r, pewnie program jest przestarzały.

Autor:  Dorota79 [ wtorek 24 paź 2017, 10:31 ]
Tytuł:  Re: Możliwa edycja?

Mol Optivum to staroć. Jak masz możliwość, to znaczy jak są fundusze, przejdź na Mol Net+, który jest na bieżąco aktualizowany. O zaletach dużo musiałabym pisać. Dość powiedzieć - staraj się o Mol Net+.

Autor:  Patryk8 [ wtorek 24 paź 2017, 10:37 ]
Tytuł:  Re: Możliwa edycja?

w ciagu 10dni będę mieć program z tego roku :) , to dać sobie spokój z Optivum teraz i dopiero z NET+ zaczynać to zmieniać?

Autor:  Patryk8 [ wtorek 24 paź 2017, 10:39 ]
Tytuł:  Re: Możliwa edycja?

Dorota79 pisze:
Mol Optivum to staroć. Jak masz możliwość, to znaczy jak są fundusze, przejdź na Mol Net+, który jest na bieżąco aktualizowany. O zaletach dużo musiałabym pisać. Dość powiedzieć - staraj się o Mol Net+.

staroć, staroć ale jak Ci napiszę z jakiego roku mam to wybuchniesz śmiechem, albo się załamiesz. Przyszedłem tu na staż, aby wprowadzić cała biblioteke w chmurę. Windows XP i Mol z 200.. 5roku :)

Autor:  halinah [ wtorek 24 paź 2017, 10:54 ]
Tytuł:  Re: Możliwa edycja?

"Opracowanie" - "Opisy" - wybrać opis konkretnej książki (wielu książek tego samego wydania), kliknąć na niego, otworzy się "Modyfikacja istniejącego opisu" i tam można zmienić, co się chce.
Jeśli chodzi o "starość" MOLa - mam go od 2005 roku, ale ściągam wszystkie aktualizacje i nie narzekam. Do ubiegłego roku działał na Windows XP, zmieniłam system na nowszy, bo w XP nie można było aktualizować programu. Nie będę przechodziła na MOL Net+, bo po pierwsze - dodatkowy koszt (wolę pieniądze przeznaczyć na książki), po drugie niezbyt rewelacyjny dostęp do internetu.

Autor:  Patryk8 [ wtorek 24 paź 2017, 11:11 ]
Tytuł:  Re: Możliwa edycja?

To błędem, że nie mogę pobierać opisów nie jest MOL Optivum tylko sam Windows XP?

Autor:  Aqa [ wtorek 24 paź 2017, 13:23 ]
Tytuł:  Re: Możliwa edycja?

"błędem", jeśli to w ogóle błąd, jest brak aktualizacji. Po prostu trzeba, przez konto szkoły- robi to osoba upoważniona do logowania na takim koncie /ponieważ wszelkie licencje i aktualizacje są wykonywane przez wysyłanie przez Vulcan linków na konta szkół/, aktualizować program.
Podobnie należy aktualizować www katalogi.

Autor:  Maria [ wtorek 24 paź 2017, 23:56 ]
Tytuł:  Re: Możliwa edycja?

MOL Optivum to program w którym spokojnie można pracować, jest aktualizowany na bieżąco, można ściągać opisy z BN i KaRo, a Net+ nie obsługuje KaRo. Net + to program w chmurze, ma swoje zalety, ale tez nie jest idealny, bo takiego programu nie ma, co nie znaczy, że Optivum jest zły. Tak jak wszystkie programy, aby sprawnie działały trzeba o nie dbać czyli zrobić to o czym napisała już Aqa.

Autor:  panna Maple [ środa 25 paź 2017, 09:44 ]
Tytuł:  Re: Możliwa edycja?

Wybierz opcję Modyfikuj opis, nie samo Modyfikuj i tam możesz zmienić co chcesz :)

Autor:  KaJu [ środa 25 paź 2017, 18:40 ]
Tytuł:  Re: Możliwa edycja?

Patryk, ja też mam Mola Optivum; podobnie starą wersję i się z nią męczę. Opisów nie można pobierać w wersji z roku 2005, przyczyna nie leży bezpośrednio w systemie XP, tylko w braku aktualizacji. A nowsze wersje współpracują z nowszymi systemami.
Mol Optivum nowy to dobry intuicyjny program, nie musi być Mol Net w chmurze. Ja osobiście wolę mieć dane u siebie na dysku, bo zawsze je mam i zawsze zostaną, nawet gdyby abonament wygasł.
Możesz oczywiście pracować na razie w tej wersji, jaką masz, tylko nie wiem, jak będzie później z konwersją danych do nowszej bazy. Czy pójdzie bez problemu? Teoretycznie powinna... zwykle wersja wyższa bez problemu czyta pliki z niższej, odwrotnie nigdy.
Jeśli nie masz aktualizacji, to może nie był przez te lata płacony abonament?
A w ogóle to zaczynasz od zera, czy już coś było wprowadzone?

Autor:  Maria [ środa 25 paź 2017, 19:04 ]
Tytuł:  Re: Możliwa edycja?

Jeżeli chodzi o konwersje bazy, to nie powinno być problemu, bo robi to firma MOL. Z moją nie było problemu, przechodziłam z ostatniej wersji Optivum na Net+

Autor:  Julia65 [ środa 25 paź 2017, 19:38 ]
Tytuł:  Re: Możliwa edycja?

U mnie, podobnie jak u Marii konwersja bazy przebiegła bez problemu. Jeśli szkoła ma wykupiony abonament np. na Mola Optivum lub sekretariat, to w pakiecie jest także Mol Net+. Można spokojnie przejść na ten program. Na temat plusów i minusów mola wypowiadało się wiele osób.Ja zdecydowałam się na Mola Neta+ ponieważ:
- obawiałam się o bazę danych w przypadku awarii sprzętu, a jaki jest sprzęt w bibliotekach to wiadomo,
- dostęp uczniów do katalogu elektronicznego biblioteki (tak, wiem mol optivum to też umożliwiał ale ten problem "przerastał"
szkolnego informatyka no kiepski sprzęt)
- w przypadku awarii sprzętu zwykle sama instalowałam Mola Optivum i robiłam odbudowę bazy danych a teraz ten problem mam
"z głowy"
- użytkowanie mola net+ - trzeba przyzwyczaić się do nowych funkcji i wyglądu programu.

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/