Forum "Biblioteki w Szkole"
Zamów prenumeratę na 2018 r. u wydawcy do końca grudnia

Dzisiaj jest środa 15 sie 2018, 07:07

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Biblioteka ProgMan 5.4 razem z opem www
Witam

Dla zainteresowanych podaję, iż istnieje obecnie nowsza dostępna wraz z opem www wersja biblioteki progmana o numerze 5.4004. Polecam. Irena

Tytuł: Re: Biblioteka ProgMan 5.4 razem z opem www
Kursantka pisze:
Witam

Dla zainteresowanych podaję, iż istnieje obecnie nowsza dostępna wraz z opem www wersja biblioteki progmana o numerze 5.4004. Polecam. Irena

Co znaczy wraz z opem www?

Tytuł: program
No własnie co znaczy " wraz z opem www" Kolejna reklama tego programu.

Tytuł: z opem www
Witam

Poszperałam i już wiem. Progman sprzedaje program biblioteczny razem z nakładką opa www w jednej cenie. Albo inaczej pomoć za darmo do programu. No niepowiem, działa ładnie, ale wszędzie tylko ich kolory pomarańcza i granat.

Szkoda, że ja jestem daltonistką ;-)

Tytuł: program
Niestety, nie lubię takich kolorów. Ale dalej nie wytłumaczyłas co to znaczy
opem www. Potrzebuję dokładnego wyjaśnienia.

Tytuł: Re: program
gość pisze:
Niestety, nie lubię takich kolorów. Ale dalej nie wytłumaczyłas co to znaczy
opem www. Potrzebuję dokładnego wyjaśnienia.

Wiem juz co to op www. Progman sprzedaje Biblioteke jako program biblioteczny i do tego w cenie programu dodaje dodatkowo program www. Celem opa www jest poprostu umożliwienie przeglądania katalogów, kart, logowanie się czytelników na własne konto, dokonywanie rezerwacji. itp

Gdzies wcześniej już coś takiego było na forum, ale niepotrafie tego tu wkleić.

Tytuł:
Witam Serdecznie!!

Padlo na forum zapytanie odnosnie "opa www".
Fachowo zwie sie to OPAC WWW i jest to modul internetowy, ktory umozliwia zdalne przegladanie zasobow biblioteki. Kazdy czytelnik majacy dostep do Internetu lub Intranetu (siec wewnetrzna np. w szkole) moze przegladac katalog naszej biblioteki. Dodatkow czytelnicy moga sprawdzic stan swojego konta oraz zarezerwowac wyszukana i dostepna pozycje.

Dodatkowo jezeli bibliotekarz zdecyduje sie na tworzenie zestawien bibliograficznych w programie glownym, to te informacje beda rowniez dostepne poprzez modul internetowy. Czytelnik moze takie zestawienie wydrukowac lub zapisac je na dysku swojego komputera w formacie pdf lub txt.

A tak nasz modul dziala w praktyce - http://83.15.173.173/biblioteka/

Tytuł: no ma możliwości ta biblioteka progmana
No niepowiem, ma możliwości ta biblioteka. Porównując to co do ceny to staje się ciekawym i dobrym nabytkiem. Słyszałam na I Konferencji Bibliotekarzy, że w Warszawie z tego programu będą prowadzone szkolenia przez OEIIZK oraz w ramach MODN. Widać, że zaczyna się coś dziać. Program stał się naprawde konkurencyjny.
PIĘKNIE PIEKNIE

Tytuł: programk
Mimo tak wspaniałych wypowiedzi i chwalenia tego programu ( coś mi tu pachnie tanią reklamą) znam biblioteki które zakupiły ten program i mają z nim duże problemy.

Tytuł: Re: programk
Niewiarek pisze:
Mimo tak wspaniałych wypowiedzi i chwalenia tego programu ( coś mi tu pachnie tanią reklamą) znam biblioteki które zakupiły ten program i mają z nim duże problemy.

To proszę zgłosić się do tych, które zakupiły i są zadowolone.

Jak ktoś niepotrafi sobie poradzić z programem, bo jego wiedza informatyczna na to niepozwala to nie jest wina programu. Do obsługi tego programu wcale nie trzeba być informatykiem czy przechodzić kursy informatyczne, ale chyba nawet WORD też ma swoją filozofię pracy i nie każdy sobie z nim radzi.

PROGMAN pisze:
Niewiarek pisze:

To proszę zgłosić się do tych, które zakupiły i są zadowolone.

Jak ktoś niepotrafi sobie poradzić z programem, bo jego wiedza informatyczna na to niepozwala to nie jest wina programu. Do obsługi tego programu wcale nie trzeba być informatykiem czy przechodzić kursy informatyczne, ale chyba nawet WORD też ma swoją filozofię pracy i nie każdy sobie z nim radzi.

Chciałam przypomnieć, że na Forum każdy może sie wypowiedzieć, można komentować i dyskutować natomiast na podstawie krytycznej opinii o programie trudno wnioskować , jaki poziom wiedzy informatycznej posiada użytkownik owego programu. Znam informatyków( bardzo dobrych), którzy miewają problemy ze specjalistycznymi programami.

Maria pisze:
Znam informatyków( bardzo dobrych), którzy miewają problemy ze specjalistycznymi programami.

Zgadza się, także z Molowatym. ;-)

P.S. a tak na marginesie bez żadnej złosliwości, to swoją kolorystyką Mol nawiązuje do moli i ciem, taki jakiś monokolorowy, jak nie motyl np. pomarańczowoniebieski ;-)

Uwaga, niesympatyzuję z ProgManem, nicka mogę mieć dowolnego, lubię być złośliwy więc takiego wybrałem.

Tytuł:

Co do kolorów - to kwestia gustu, więc ten temat poza dyskusją,
a nick jak i sposób dyskusji wiele mówią o autorze, więc wyjaśnienia są zbędne, ale jak mówi przysłowie uderz w stół... :)

Tytuł: ProgMan
Takimi wypowiedziami firma na pewno nie zyska sobie zwolenników. Takim sposobem nie zachęci pan bibliotekarzy do kupienia tego"wspaniałego" prpgramu. Wręcz odwrotnie.[/i]

Tytuł:
Witam Serdecznie!

Chciałbym przeprosić osoby, które poczuły się urażone w związku z ostatnimi wypowiedziami jakimi ukazały się na forum. Zarazem muszę stanowczo podkreślić, że jestem jedyną osobą która wypowiada się na tym forum w imieniu firmy ProgMan Software.

Z poważaniem,

Paweł Górski

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]