Forum "Biblioteki w Szkole"
http://forum.sukurs.edu.pl/

zesół biblioteczno-świetlicowy
http://forum.sukurs.edu.pl/viewtopic.php?f=1&t=15334
Strona 1 z 1

Autor:  kacha122 [ wtorek 05 wrz 2017, 15:44 ]
Tytuł:  zesół biblioteczno-świetlicowy

Błagam pomóżcie w mojej szkole został utworzony zespół biblioteczno-świetlicowy czy ma ktoś plan pracy takiego zespołu

Autor:  Juliusz Wasilewski [ wtorek 05 wrz 2017, 16:07 ]
Tytuł:  Re: zesół biblioteczno-świetlicowy

a jak taki dziwny twór wygląda, na czym plega jego "zepołowość", jak ma się do przepisów o bibliotece szkolnej i zapisów rozporządzenia w sprawie ramowych statutów? Czy statut szkoły coś takiego przewiduje?

Autor:  kacha122 [ wtorek 05 wrz 2017, 16:21 ]
Tytuł:  Re: zesół biblioteczno-świetlicowy

Nie mam pojęcia jak to się ma do przepisów prawa, statut szkoły dopiero będzie zmieniany, do tej pory nigdy takiego zespołu u mnie w szkole nie było, od br. został utworzony ma na celu chyba współpracę nauczycieli bibliotekarzy i nauczycieli pracujących na świetlicy , chodzi o zespól przedmiotowy

Autor:  Aqa [ wtorek 05 wrz 2017, 19:48 ]
Tytuł:  Re: zesół biblioteczno-świetlicowy

W ogóle nie rozumiem co to za zespół i po co, też w jakim celu ma mieć plan pracy. Plan pracy zespołu? Zespoły się powołuje w celu rozwiązywania bieżących problemów- np. zespół wychowawczy, on nie ma planu pracy, ma tylko CEL działania, a na każde spotkanie nauczyciele przygotowują problemy do omówienia, potem tworzą plan reakcji, zadania dla poszczególnych osób, spisują protokół, wyciągają wnioski z realizacji. Zespoły przedmiotowe się doszkalają, też nie mają planów.
Zespół "świetlicowo..." mi wygląda na jedno- załatwienie biblioteki kompletnie przez zrobienie z niej świetlicy nieformalnej, tu rola planu "świetlicowo- bibliotecznego"- chorego w samym założeniu, bo rolą świetlicy jest OPIEKA i rozwój dzieci, a rolą biblioteki co innego /wsparcie dydaktyki, działania na rzecz czytelnictwa itp./ Jak można napisać taki plan?? W zasadzie czego??

Jeśli dobrze rozumiem, biblioteka jest zapchajdziurą dla świetlicy, a czy świetlica jest zapchajdziurą dla coraz bardziej zawalonej zadaniami biblioteki?
Cieszę się, że zostało mi tylko kilka lat pracy, to, co sie dzieje w edukacji już przechodzi wszelkie wyobrażenia.

Autor:  kacha122 [ wtorek 05 wrz 2017, 21:04 ]
Tytuł:  Re: zesół biblioteczno-świetlicowy

u mnie wszystkie zespoły muszą mieć plany pracy, mało tego Pani dyrektor kazała nam jeszcze umieścić dwie ewaluacje w ciągu roku szkolnego ...

Autor:  KaWa [ środa 06 wrz 2017, 07:22 ]
Tytuł:  Re: zesół biblioteczno-świetlicowy

U mnie bibliotekarz włączony jest do zespołu humanistycznego. Pracujemy razem z polonistami i historykiem. Planujemy różne przedsięwzięcia szkolne typu konkursy, wystawy, przedstawienia. Współpracujemy w sprawie aktualizacji lektur itp. Tak jest od lat.

Autor:  wichrowe wzgórze [ środa 06 wrz 2017, 10:03 ]
Tytuł:  Re: zesół biblioteczno-świetlicowy

Może chodzi o legalne podrzucanie dzieci ze świetlicy do biblioteki w ramach zespołu w razie nadwyżki dzieci w tejże świetlicy :roll:

Autor:  Zielona [ środa 06 wrz 2017, 14:50 ]
Tytuł:  Re: zesół biblioteczno-świetlicowy

U mnie też bibliotekarz włączony jest do zespołu humanistycznego. To wydaje się najrozsądniejsze.

Autor:  KaJu [ czwartek 07 wrz 2017, 00:34 ]
Tytuł:  Re: zesół biblioteczno-świetlicowy

Przez wiele lat byłam przewodniczącą zespołu humanistycznego; teraz jestem członkiem, a przewodniczącą promocji. U nas do zespołu humanistycznego wchodzą jeszcze "artyści"; muzyk, plastyk oraz siostra i katechetka. A językowcy osobno. Ze świetlicą współpracuję chętnie i często; tak jakoś wyszło, że się dogadujemy i nie trzeba do tego formalnych tworów. W zasadzie można by z tego stworzyć i plan, i sprawozdanie, tylko po co?

Autor:  misiajagodka [ czwartek 07 wrz 2017, 11:48 ]
Tytuł:  Re: zesół biblioteczno-świetlicowy

Jeśli chodzi o zespół przedmiotowy, czyli o współpracę biblioteki ze świetlicą, to należy podać planowane działanie wspólne

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/