Forum "Biblioteki w Szkole"
Zamów prenumeratę z rabatem teraz - fakturę opłacisz w styczniu

Dzisiaj jest czwartek 21 lut 2019, 18:23

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Progman sięgnął dna...

a w zasadzie Wolters Kluwer , który wykupił tą firmę.Z roku na rok obserwuję obniżenie jakości tego produktu.Ale ten rok to już apogeum - firma zapomniała o reformie edukacji i nie przygotowała na czas aktualizacji, która pozwoli na utworzenie klas 7.Ukaże się ona ponoć 11.września sic!.Od tego roku firma wprowadziła również opłaty za pomoc techniczną.
Z rozrzewnieniem wspominam cudowna współpracę z p.Pawłem Górskim do którego można było zadzwonić bezpośrednio , a nie wciskać kolejne numerki w klawiaturze i czekać na zgłoszenie konsultanta, który najczęściej nie wie o czym się do niego mówi.
Obawiam się, że Wolters Kluwer, to kolejny gigant na glinianych nogach, który przeliczył się z liczba zakupionych programów i teraz nie potrafi tego ogarnąć.

Tytuł: Re: Progman sięgnął dna...

Bardzo prosiłabym osoby pracujące w tym programie o swoje uwagi - może Wolters się obudzi....

Tak jak też otrzymałam odpowiedź że do 11 września będzie aktualizacja.
O płatnej pomocy technicznej nic nie słyszałam.

Ja do tej pory jestem zadowolona, jak był problem po aktualizacji z kodami kreskowymi to pani zdalnie ze mną rozwiązywała problem.
I tak na razie nie wypożyczam ksiazek dopóki się w tym tygodniu nie uporam z podręcznikami.

pozdrawiam

Alin - masz luksusową sytuację.U mnie awantura, że nie ma części książek i nie wyobrażam sobie!!! bym 4 września nie wypożyczyła choć podręczników dla jednej klasy.Mam już wypożyczone prawie wszystko - a wypożyczając dla klas 6 i 7 zgrzytałam zębami bo wszystkie są 6.Nie mogłam zrobić nowego roku szkolnego - bo mam niepromowane klasy.I znając życie każdego ucznia klasy 7 będe musiała przepisać ręcznie.Szczerze?Nie mam na to czasu i powiem jeszcze raz - jeśli robi sie programy dla szkół to uwzględnia zasady funkcjonowania tych placówek i wszelkie niezbędne aktualizacje przygotowuje na 1 września.

Wszystko już gra.
Klasy siódme wpisane, na szczęście mam tylko dwie klasy:)

Mam jeszcze tylko jedno pytanko z innej beczki.
Jak znaleźć po nr inw. kto ma dany tytuł wypożyczony? Nie umiem tej opcji znaleźć. Wyskakuje mi okienko że ten egzempalarz jest wypożyczony ale nie umiem znaleźć u kogo.

pozdrawiam

W programie Mol Net+ jest to proste. Wchodzisz w księgę inwentarzową i z lewej strony po zielonym kółku (lub kropce - jak kto woli) znajduje się albo żółty folder z zieloną strzałką skierowaną w prawo, albo ludzik z zieloną strzałką w prawo. Jeśli nie ma ludzika, książka jest w bibliotece; jeśli jest ludzik, to znaczy, że jest wypożyczona. Po kliknięciu w ten ludzik wyskoczy ci, kto ma ją u siebie.

Alin - nie ma takiej opcji by sprawdzić w katalogu...

alin
1 W module dotyczącym wypożyczeń wpisujesz numer inwentarzowy książki i wciskasz enter. Jeśli pozycja jest wypożyczona pojawi się okno "Zwrot" gdzie u góry podane jest nazwisko i imię czytelniku.

2 W module wydruki należy wybrać "historia dokumentu" i uzupełnić pole numer inwentarzowy wcisnąć enter i w wygenerowanym dokumencie powinna znaleźć się informacja o czytelniku który wypożyczył poszukiwana książkę.

Opasły Tomie - rozwiązania podane przez Ciebie są oczywiste - nam obydwu chodzło o przypisanie wypożyczenia do czytelnika w opcji katalog.Tam jest lista pozycji tego samego tytułu i informacja czy są wypożyczone czy nie.Fajnie byłoby, gdyby było wiadomo na kogo...

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]