Forum "Biblioteki w Szkole"
Zamów prenumeratę z rabatem teraz - fakturę opłacisz w styczniu
 
Dzisiaj jest niedziela 24 mar 2019, 07:29

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Dziennik biblioteki
Post: wtorek 08 gru 2015, 17:10 
Offline

Rejestracja: czwartek 21 lis 2013, 13:10
Posty: 5
Witam!
Ostatnio nasza dyr. przeglądając zeszłoroczny dziennik dostrzegła w objaśnieniach wpis: "Praca 2 i więcej bibliotekarzy powinna być oddzielona poziomą kreską i stwierdzona podpisem." Szczerze mówiąc razem z koleżanką nie czytałyśmy wcześniej owych objaśnień i trochę zdziwiłyśmy się, że od teraz mamy stosować się do tego, nie wiem jak to nazwać, bo przecież nie przepisu. Ale dyrka sobie życzy bo jakby "ktoś się doczepił" (no nie wiem tak na prawdę kto, bo tylko chyba ona :-) ) Przecież razem z koleżanką razem robimy plan, razem realizujemy projekty. Czasem tylko albo jedna, albo druga ma zastępstwo, albo siedzi na jakimś konkursie czy maturze ale przecież wszystko jest zapisane w dokumentacji szkolnej typu zeszyt zastępstw czy protokoły ale ok możemy się podpisywać. Ale nie wiem jaki jest sens przedzielania tej i tak maleńkiej kratki na pół i wymyślać fikcyjnie która co zrobiła w danym dniu. A co w momencie kiedy nasze godziny się zazębiają i jesteśmy razem, kto ma uzupełnić kratkę??? Przecież pracujemy w jednej bibliotece i nie każda na własny rachunek tylko razem? Czy ktoś mi może napisać czy koniecznie musimy się stosować do tego polecenia? A tak na marginesie czy ktoś może mi napisać dlaczego dziennik biblioteki szkolnej nie jest na cały rok bo ja zawsze musze doklejać kartki bo przeważnie w na czerwiec już nie mam miejsca?
pozdr.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Dziennik biblioteki
Post: wtorek 08 gru 2015, 18:28 
Offline

Rejestracja: czwartek 29 paź 2015, 15:40
Posty: 14
W naszej bibliotece jest jeden etat, ale dwie osoby (każda ma pół etatu) i my nie przedzielamy tej kratki, ale każda wpisuje swój temat. Jeżeli robimy coś wspólnie, to wpisujemy jeden temat, ale obie się pod nim podpisujemy. Jeżeli chodzi o ilość stron, to rzeczywiście jest ich za mało na cały rok szkolny. Ja jestem dopiero pierwszy rok (a właściwie to zaczynam 4 miesiąc pracy), ale wzoruje się na dzienniku z poprzedniego roku i on skończył się z początkiem czerwca. Nikt nie doklejał kolejnych kartek, po prostu przestał zapisywać tematy. Nie wiem czy tak być powinno, ale na razie się tym nie martwię, do końca szkolnego roku jeszcze trochę czasu zostało :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Dziennik biblioteki
Post: wtorek 08 gru 2015, 19:08 
Offline

Rejestracja: środa 27 sie 2008, 15:03
Posty: 664
U mnie od lat dwie osoby prowadziły jeden dziennik bez podziału na czynności przez całe lata. Wszystko jest dobrze jak się rozumiecie i uzupełniacie.W rezultacie nie jest to takie sprawiedliwe. Tak się mówi, że realizujemy razem jeden projekt itp. Tu każda ma też inne zadania, bo nie ma tak , że wszystkie czynności można robić wspólnie w jednym czasie np. ogłoszenie konkursu, jedna szykuje plakaty, rozgłasza po klasach (ja w kl. 4 ty w 5 itp.) ktoś jeden drukuje dyplomy itp. nawet zdawałoby się proste katalogowanie książek. Jedna zrobi 5, bo jeszcze w międzyczasie pomagała dziecku odrabiać lekcje, a druga opracowała w tym czasie 15 egz. Albo gorzej - jedna opracowała 15, a druga 5 bo miała ,,ciekawsze" zadania. U mnie po zmianach personalnych sytuacja zrobiła się mało komfortowa i dziś mamy dwa osobne dzienniki. Ja mam za sobą kilka ciekawych przedsięwzięć i w końcu widać indywidualną pracę, a nie jak do niedawna BIBLIOTEKA ZORGANIZOWAŁA ..., Jeśli się wywiązujecie ,,po równo' to nie ma problemu wpisać co każda robiła chociażby miało by to być powielanie czynności. Jest tylko jedno ale... w tradycyjnym dzienniku nie ma zbyt wiele miejsca na dwa wpisy.

Jeśli chodzi o brak kartek do końca roku to raz chyba doklejałam, ale od dawna tego nie robiłam , bo mi wystarcza. Nie robię np. przerwy 2 tyg. na ferie .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Dziennik biblioteki
Post: wtorek 08 gru 2015, 21:02 
Offline

Rejestracja: czwartek 15 paź 2015, 21:36
Posty: 36
U mnie też nie trzeba było nigdy robić dwóch wpisów i oddzielać coś kreskami. Odnośnie brakujących kartek to też tak mam, doklejam bo brakuje zawsze 2 tygodni. Jest to wynikiem wydłużonego roku i te dzienniki jakie mamy (a zapasy jeszcze spore) musimy zużyć:)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Dziennik biblioteki
Post: środa 09 gru 2015, 01:01 
Offline

Rejestracja: środa 12 kwie 2006, 08:55
Posty: 3325
Lokalizacja: Złotów, woj. wielkopolskie
U mnie chwilowo było plus 10 godzin i druga osoba - komputeryzacja. Zawsze wpisywałam razem. Co do brakujących kartek to jak długo pracuje nigdy mi nie zabrakło, pomijam ferie oczywiście itp.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Dziennik biblioteki
Post: wtorek 15 gru 2015, 11:35 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 17 lut 2014, 16:44
Posty: 65
U mnie też 2 osoby na 1 etat, ale nie było problemu ze strony dyrekcji. W tym roku jednak poprosiłam dyrekcję o możliwość prowadzenia dziennika komputerowo - zrobiłam podział wg godzin pracy i każda z nas wpisuje się w swoje "kratki".


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Dziennik biblioteki
Post: wtorek 15 gru 2015, 19:02 
Offline

Rejestracja: piątek 15 sie 2014, 18:33
Posty: 243
U nas są dwie osoby, pracujemy na zmiany. Wpisuje ta, która ma na rano. Też jest kiepsko z podziałem na obowiązki, szczególnie te imprezowe. Odpuściłam sobie, robię to, co mam do zrobienia. Natomiast w czerwcu mamy do wypełnienia "Kartę pracy nauczyciela". Tyle, że ja lubię swoją pracę i jak coś się dzieje w bibliotece. Mam parę lat do emerytury i już niczym się nie przejmuję.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Dziennik biblioteki
Post: czwartek 03 lis 2016, 18:31 
Offline

Rejestracja: wtorek 10 lis 2009, 19:47
Posty: 29
Dyrekcja prosi o podstawę prawną odnośnie dziennika biblioteki szkolnej. Niby nie ma ale na co można się powołać?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Dziennik biblioteki
Post: czwartek 03 lis 2016, 20:54 
Offline

Rejestracja: piątek 09 paź 2015, 10:14
Posty: 29
W mojej bibliotece pracuje 3 osoby, ja jestem na całym etacie reszta uzupełnia etaty. Wcześniej jedna osoba uzupełniała kratkę, teraz wg zaleceń dyrekcji każdy bibliotekarz wpisuje godziny pracy i co w tym czasie robił. Część rzeczy się powiela, ale dla mnie to jest super sprawa. Teraz widać kto wykonuje różne działania, a nie tak jak kiedyś teoretycznie BIBLIOTEKA. W praktyce jest niestety inaczej.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Dziennik biblioteki
Post: czwartek 03 lis 2016, 21:15 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 04 gru 2006, 13:23
Posty: 925
Lokalizacja: Lubuskie
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 29 sierpnia 2014 r. w sprawie sposobu prowadzenia przez publiczne przedszkola, szkoły i placówki dokumentacji przebiegu nauczania, działalności wychowawczej i opiekuńczej oraz rodzajów tej dokumentacji (Dz.U. 2014 poz. 1170 ze zm.) § 13. 1. Przedszkole, szkoła i placówka prowadzą dzienniki innych zajęć niż zajęcia wpisywane odpowiednio do dziennika zajęć przedszkola, dziennika lekcyjnego, dziennika zajęć w świetlicy oraz dziennika zajęć, o którym mowa w § 12, jeżeli jest to uzasadnione koniecznością dokumentowania przebiegu nauczania, działalności wychowawczej i opiekuńczej (...) - tyle rozporządzenie, nie ma w nim niczego o dzienniku biblioteki.

Szkoła powinna określić szczegółowe zasady funkcjonowania biblioteki szkolnej w swoim statucie. Dotyczy to także sposobów dokumentowania pracy nauczyciela bibliotekarza.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Dziennik biblioteki
Post: poniedziałek 07 lis 2016, 10:25 
Offline

Rejestracja: czwartek 05 paź 2006, 11:01
Posty: 97
My też przy dwóch osobach dzieliłyśmy kratkę i wpisywałyśmy każda swoje działania. Czasami wpisy się powielały, czasami nie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Dziennik biblioteki
Post: piątek 10 lut 2017, 13:43 
Offline

Rejestracja: czwartek 28 lut 2013, 09:42
Posty: 547
Powiedzcie mi, co wpisujecie do dziennika jako temat zajęć oprócz wystawek, gazetek ściennych, konkursów, wpisywania darów, selekcji, usług ksero? Pytam, bo być może ja czegoś nie zapisuję, co mogłoby się w tym dzienniku znaleźć.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Dziennik biblioteki
Post: wtorek 14 lut 2017, 18:26 
Offline

Rejestracja: piątek 18 kwie 2008, 08:11
Posty: 82
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
U mnie drugi rok są dwa osobne dzienniki i jestem z tego podziału bardzo zadowolona. Powód jest bardzo prozaiczny - moja koleżanka ma tak zamaszyste pismo, że dla mnie zostawał zazwyczaj margines... Teraz mam miejsca dużo i wystarcza na wszystko. Wpisuję wszelkie działania, jakie mam w obowiązkach, czyli nie tylko biblioteczne działania, konkursy, projekty, gazetki czy wystawy, ale też aktualizację strony szkoły, strony biblioteki, bloga biblioteki, opiekę nad uczniami, zastępstwa. Wszystko, co robiłam w czasie swoich godzin :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Dziennik biblioteki
Post: wtorek 14 lut 2017, 20:34 
Offline

Rejestracja: środa 27 lip 2016, 14:07
Posty: 8
U mnie też dwa oddzielne dzienniki papierowe i elektroniczne, każda pracuje na swoim. Dyrekcja zerka w nie dwa razy do roku i nigdy nie miała zastrzeżeń do ich prowadzenia.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Dziennik biblioteki
Post: wtorek 29 sie 2017, 22:10 
Offline

Rejestracja: wtorek 21 lis 2006, 13:28
Posty: 106
Czy ktoś z Was korzysta z opcji Dziennik bibliotekarza w MOL NET+?
W minionym roku szkolnym wprowadzono u nas dziennik elektroniczny. Ponieważ w trakcie roku pojawił się także elektroniczny dziennik świetlicy, okazało się w czerwcu, że tylko ja prowadziłam dziennik papierowy. Przyznaję, że czasem nie mam czasu go uzupełniać na bieżąco, a przyzwyczaiłam się do elektronicznego dziennika (mam kilka lekcji w I-III), wygodne jest to, że można w dowolnym miejscu się zalogować i popracować.

Dziennik w MOL NET+ wygląda dosyć ubogo. Nie jestem pewna, ale dyrekcja nie ma chyba do niego wglądu tak jak do UONET+. Stąd pytanie do korzystających w tej opcji. Czy drukujecie dziennik zajęć dyrekcji pod koniec roku (co z kontrolą)? A co ze statystyką?
Czy raczej wszyscy pozostali przy papierowym dzienniku?
A może prowadzicie dziennik w wersji elektronicznej, ale w inny sposób?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Template made by DEVPPL