Forum "Biblioteki w Szkole"
Zamów prenumeratę z rabatem teraz - fakturę opłacisz w styczniu
 
Dzisiaj jest sobota 23 lut 2019, 19:46

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Kwalifikacje pedagogiczne
Post: środa 17 maja 2017, 09:30 
Offline

Rejestracja: środa 07 wrz 2016, 11:35
Posty: 22
Czy Ktoś musiał starać się o dokument potwierdzający jego kwalifikacje pedagogiczne?
Po kontroli dokumentów (bo nie biblioteki) pani z wydziały oświaty zarzuciła mi, że pomimo iż jestem nauczycielem mianowanym (mogli się w Kuratorium pomylić wg. kontrolującej), posiadam dyplom ukończenia Studium Bibliotekarskiego w Jarocinie Bibliotekarstwo o specjalności pedagogicznej, licencjat Pedagogika w zakresie bibliotekarstwa i informacji naukowej i magisterka Komunikacja i zarządzanie zasobami informacji i mam kwalifikacji bibliotecznych. POMOCY!!!
Co z tym fantem zrobić?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Kwalifikacje pedagogiczne
Post: środa 17 maja 2017, 10:14 
Offline

Rejestracja: piątek 02 cze 2006, 11:16
Posty: 628
Iskra pisze:
Studium Bibliotekarskiego w Jarocinie Bibliotekarstwo o specjalności pedagogicznej, licencjat Pedagogika w zakresie bibliotekarstwa i informacji naukowej

A te panie czytać ze zrozumieniem potrafią? No i mają tupet, żeby podważać Twoje mianowanie. Co niby masz im przedłożyć? Może indeks pokaż, że zdawałaś egzaminy z pedagogiki. :twisted:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Kwalifikacje pedagogiczne
Post: środa 17 maja 2017, 10:29 
Offline

Rejestracja: wtorek 15 sty 2008, 13:08
Posty: 69
U mnie kilkoro nauczycieli wysyłało do swoich uczelni jakiś druk, aby mieć potwierdzenie kwalifikacji pedagogicznych. Nie wgłębiałam się w temat, bo u mnie było wszystko ok. Ale wiem, że akcja była.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Kwalifikacje pedagogiczne
Post: środa 17 maja 2017, 10:44 
Offline

Rejestracja: wtorek 08 wrz 2015, 11:51
Posty: 67
Miałam podobną jazdę, ale szczęśliwie w początkach mojej pracy.Kończyłam WSP... i potrzebne było zaświadczenie z uczelni o liczbie godzin przedmiotów pedagogicznych i odbytych praktykach.Zaświadczenie mam w dokumentach.....w tym samym czasie do koleżanki po uniwerku nikt się nie czepiał bo miała kurs pedagogiczny.Po przeliczeniu godzin - połowę tego co ja na studiach...
Radzę się zwrócić z pismem do uczelni - dla świętego spokoju.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Kwalifikacje pedagogiczne
Post: środa 17 maja 2017, 10:47 
Offline

Rejestracja: poniedziałek 04 gru 2006, 13:23
Posty: 920
Lokalizacja: Lubuskie
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ1) z dnia 12 marca 2009 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli oraz określenia szkół i wypadków, w których można zatrudnić nauczycieli niemających wyższego wykształcenia lub ukończonego zakładu kształcenia nauczycieli (tekst jednolity – Dz. U. 2015 poz. 1264)
§1 Ilekroć w rozporządzeniu jest mowa o:
3)przygotowaniu pedagogicznym − należy przez to rozumieć nabycie wiedzy i umiejętności z zakresu psychologii, pedagogiki i dydaktyki szczegółowej, nauczanych w wymiarze nie mniejszym niż 270 godzin w powiązaniu z kierunkiem (specjalnością) kształcenia oraz pozytywnie ocenioną praktyką pedagogiczną − w wymiarze nie mniejszym niż 150 godzin(…); o posiadaniu przygotowania pedagogicznego świadczy dyplom ukończenia studiów lub inny dokument wydany przez uczelnię, dyplom ukończenia zakładu kształcenia nauczycieli lub świadectwo ukończenia kursu kwalifikacyjnego;
§ 6. 1. Kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela-bibliotekarza, z wyjątkiem bibliotek pedagogicznych, posiada osoba, która:
1) ukończyła studia wyższe w zakresie bibliotekoznawstwa na poziomie wymaganym od nauczycieli danego typu szkoły lub rodzaju placówki oraz posiada przygotowanie pedagogiczne lub
2) posiada wykształcenie na poziomie wymaganym do zajmowania stanowiska nauczyciela w danym typie szkoły lub rodzaju placówki oraz posiada przygotowanie pedagogiczne, a ponadto ukończyła:
a) studia pierwszego stopnia w zakresie bibliotekoznawstwa lub zakład kształcenia nauczycieli w specjalności bibliotekoznawstwo lub
b) studia podyplomowe lub kurs kwalifikacyjny w zakresie bibliotekoznawstwa, lub
c) pomaturalne studium bibliotekarskie.
2. Kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela-bibliotekarza w szkołach podstawowych posiada również osoba, która ukończyła zakład kształcenia nauczycieli w specjalności bibliotekoznawstwo.
§ 25. W przypadku nauczycieli zatrudnionych przed dniem wejścia w życie rozporządzenia i uzupełniających przygotowanie pedagogiczne oraz nauczycieli, o których mowa w art. 10 ust. 3 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. − Karta Nauczyciela, za odbycie praktyki pedagogicznej uznaje się pracę w szkole lub placówce, pod warunkiem uzyskania jej pozytywnej oceny.
§ 26. Określony w § 1 pkt 3 wymiar przygotowania pedagogicznego nie dotyczy osób, które przed dniem wejścia w życie rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 10 października 1991 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli oraz określenia szkół i wypadków, w których można zatrudnić nauczycieli niemających wyższego
wykształcenia (Dz. U. Nr 98, poz. 433, z późn. zm.), uzyskały przygotowanie pedagogiczne w formach i wymiarze zgodnym z obowiązującymi wówczas przepisami.
§ 27. Nauczyciele zatrudnieni w dniu wejścia w życie rozporządzenia na podstawie mianowania, którzy spełniali wymagania kwalifikacyjne na podstawie dotychczasowych przepisów, zachowują nabyte kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela.

Nie wiem, od kiedy jesteś zatrudniona, ale przeczytaj, szczególnie paragraf 27. Pani kontrolująca powinna znać te przepisy - nie zmieniły się od co najmniej 2009 r. Chyba też nie do niej należy ustalanie, czy Kuratorium Oświaty wydało poprawny merytorycznie akt nadania stopnia nauczyciela mianowanego. Jak ma wątpliwości - niech zgłosi je, gdzie trzeba.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Kwalifikacje pedagogiczne
Post: środa 17 maja 2017, 15:55 
Offline

Rejestracja: środa 07 wrz 2016, 11:35
Posty: 22
W ubiegłym roku stuknęło mi 20 lat pracy :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Kwalifikacje pedagogiczne
Post: czwartek 18 maja 2017, 07:45 
Offline

Rejestracja: czwartek 28 lip 2016, 13:13
Posty: 169
Mi po 28 latach pracy powiedziała p. wizytator, że nie mam kwalifikacji do pracy w bibliotece szkolnej. Na szczęście miałam w dokumentach zaświadczenie z ówczesnej Akademii Bydgoskiej, że posiadam przygotowanie pedagogiczne. To załatwiło sprawę. Ale przez moment poczułam się strasznie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Kwalifikacje pedagogiczne
Post: czwartek 18 maja 2017, 08:47 
Offline

Rejestracja: środa 07 wrz 2016, 11:35
Posty: 22
Dziękuję wszystkim!!!
Na razie jestem w kropce, skontaktuję się jeszcze z metodyczką.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Kwalifikacje pedagogiczne
Post: środa 16 sty 2019, 19:00 
Offline

Rejestracja: sobota 11 lut 2017, 13:35
Posty: 1
Rzeczywiście bardzo dziwna sprawa. Jak robiłam kwalifikacje pedagogiczne Kielce w Collegium Pro Civitas, to nie miałam później takich problemów. Czy jest to możliwe, że taki błąd mają wybrane szkoły? Tzn. to, co zapisane jest na dyplomie, dlatego trzeba mieć ten dokument potwierdzający kwalifikacje? Ciekawa sytuacja, na szczęście mnie ona nie spotkała.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Kwalifikacje pedagogiczne
Post: czwartek 17 sty 2019, 09:25 
Offline

Rejestracja: wtorek 20 mar 2018, 10:29
Posty: 1
MIałam podobną sytuację. Pojechałam na uczelnię ( w moim przypadku UMCS w Lublinie) i w dziekanacie wydano mi od ręki zaświadczenie, że w toku studiów uzyskałam przygotowanie pedagogiczne, co rozwiązało sprawę. Może spróbuja Pani w ten sposób?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Kwalifikacje pedagogiczne
Post: piątek 18 sty 2019, 19:34 
Offline

Rejestracja: czwartek 09 lis 2006, 11:21
Posty: 269
Ja miałam podobnie przed dyplomowaniem.
Niestety czekała mnie nagła akcja na uczelni. Na szczęści enie byłam pierwsza taka i wiedzieli o co chodzi. Wydali oświadczenie ale w ostatniej chwili zdążyłam bo dziekan jechała już na wakacje:)
Ja miałam wcześniej dokument o przygotowaniu pedagogicznym ale nie było na nim ilości godzin. Bo wcześniejsze przepisy na to nie zwracały uwagi.
No ale panie z Kuratorium wiedzą lepiej....

pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Template made by DEVPPL