Forum "Biblioteki w Szkole"
Zamów prenumeratę na 2018 r. u wydawcy do końca grudnia

Dzisiaj jest niedziela 25 lut 2018, 19:18

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Księgozbiór a podręczniki

Aqa pisze:
Może innym, atakowanym jak ja, przez księgową, się przyda..
Owo tajne pismo, na mocy którego ja mam obowiązek.. "przenieść wszystkie podręczniki do inwentarza głównego!", dostałam dziś, od znajomej z gimnazjum. Ona mogła się zapoznać, ja NIE, bo to "do dyrekcji i księgowej /tytułowane ogólnie: dyrektorzy szkół i rozesłane wszystkim/, brzmi tak:
......

Czyli jest jak pisałam - Waszym "paniom rządzącym" wydaje się, że tak jak w księgowości w bibliotece jest jedna jedyna księga, w którą wpisujemy wartość zakupu. W takich okolicznościach ignorancji poinformuj, iż zgodnie z ustnym poleceniem wpisałaś wszystko do księgozbioru bibliotecznego (ten, kto redagował pismo, też raczej na terminologii bibliotecznej się nie zna - już widzę, jak potraktowawszy dosłownie coś takiego, zaczynasz nanosić numerki w książkach stojących na półkach... :) ). Jestem z "wygasającego" gimnazjum, więc "materiałów edukacyjnych" nie posiadam, ale żeby wyczerpać temat i nie dawać pola do nadinterpretacji co bardziej "gorliwym" paniom, należałoby ukonkretnić, jak należy traktować "materiał ćwiczeniowy".

W mojej szkole zostały zakupione z dotacji celowej podręczniki do informatyki dostępne dla uczniów na prawach licencji (ważna 3 lata). Muszą one być wpisane do księgi inwentarzowej papierowej i do katalogu komputerowego czyli muszę nadać kolejne numery z księgi i katalogu komputerowego ( plus kod paskowy). W jaki sposób to zrobić jeśli nie mam fizycznie książek na stanie biblioteki tylko na fakturze.

Czyli są postaci e-bookow, czy w postaci udostępnienia w internecie?

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]