Forum "Biblioteki w Szkole"
Zamów prenumeratę na 2018 r. u wydawcy do końca grudnia

Dzisiaj jest piątek 20 lip 2018, 14:52

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: potrzebuję porady prawnika

Potrzebuje pilnie porady prawnika. Pracuje w gimnazjum jako nauczyciel bibliotekarz (dyplomowany) w wymiarze godzin 30/30 oprócz tego mam 4 nadgodziny z rewalidacji teraz mam problem ponieważ liczone mam te nadgodziny z pensum biblioteki a nie wiem czy nie powinnam mieć liczone z 4/18 dostaje 17,90 za godzinę. Proszę o szybką odpowiedź. :?:

Tytuł: Re: potrzebuję porady prawnika

Ja nie prawnik, ale za to szybko odpowiadam :D
Jeżeli na te dodatkowe godziny masz osobną umowę, to powinnaś mieć płacone 1/18.
Jezeli te godziny dostały potraktowane jak nadgodziny biblioteczne i sama to podpisałas, to umarł w butach.
Dyrektor na Tobie zaoszczędził, pewnie nie informując o szczegółach.
Jak to odkręcić - nie wiem.
Napisz do p. Skrzyńskiego, który publikuje porady na łamach BwSz, ale to potrwa.
Jeżeli nalezysz do ZNP, to mozesz skorzystac z bezpłątnej porady prawnika w Twoim okręgu. Są też dyzury telefoniczne przy ZNP , poszukaj na stronach najlepiej.
Powodzenia!

Nie podpisywałam dodatkowej umowy, dostałam tylko informację na kartce, że została przydzielona mi rewalidacja. Nie mam aneksu do umowy i nie podpisywałam do etatu bibliotekarza, że będę prowadzić rewalidację. Dodatkowo chciałabym się dowiedzieć jaki jest tygodniowy wymiar godzin dla nauczyciela rewalidacji? proszę o podstawę prawną.

Może być jeszcze inna mozliwość.
W moim mieście UM znalazł pod koniec roku jakieś pieniądze na dodatkowe godziny. Nagle, nie wiadomo z jakiego kapelusza, pojawiły sie pieniądze. Podejrzewam, ze chodzi o sztuczne wygenerowanie wyższych zarobków aby uniknąć płacenia wyrównania (tzw. 14-stki). Ktoś to przekalkulował.
O tym komu i ile godzin dać, decyduje dyrektor. Godziny te sa płacone wg stawki zaszeregowania, czyli bibliotekarz 1/30. Jest to bardzo krzywdzące, bo przeciez nie są to godziny biblioteczne, tylko np. artystyczne, czy rewalidacyjne, jak w Twoim przypadku.
Tak więc koleżanka dydaktyk za dokładnie tę samą prace dostaje 1/18, a bibliotekarz 1/30. Nawet gdy wspólnie prowadza to samo kółko teatralne.
Ja miałam ten komfort, że mogłam unieść się honorem i odmówić.

Nauczyciel – bibliotekarz realizujący zajęcia w zastępstwie nieobecnego nauczyciela, którego tygodniowy obowiązkowy wymiar zajęć jest niższy, powinien mieć wypłacone wynagrodzenie za te zajęcia stosownie do tego niższego wymiaru, czyli według wyższej stawki za jedną godzinę przeliczeniową. Odmienny pogląd stoi w sprzeczności z zasadą równego traktowania w zatrudnieniu, a konkretnie z art. 18³c Ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (DzU z 1998 r. nr 21, poz. 94, z późn. zm.), który w § 1 stanowi, że pracownicy mają prawo do jednakowego wynagrodzenia za jednakową pracę lub za pracę o jednakowej wartości. W § 3 ustawodawca wyjaśnia, że pracami o jednakowej wartości są prace, których wykonywanie wymaga od pracowników porównywalnych kwalifikacji zawodowych a także porównywalnej odpowiedzialności i wysiłku.
(To informacja z jakiegoś forum prawnego - niestety zapisałam sobie bez zapisania źródła :()

Pensum dla rewalidacji to 18 godz.

powinno byc z pensum 18. tez mam 3/4 biblioteki i 2 godziny rewalidacji. i tą rewalidacje mam aneksem z zaznaczeniem ze z pensum 18. teraz mialam kontrole kuratoryjna i babka sprawdzala umowę. i bylo ok.

Jakiego polecicie dobrego prawnika w Lublinie?

Nie podpowiem w sprawie prawnika, bo nie znam nikogo w Lublinie, ale włączę się do dyskusji i powiem, że u nas w tamtym roku po jakiejś kontroli wyszło, że nauczyciel w jednej szkole nie może mieć dwóch umów o pracę (wyjątek to druga umowa z etatu np. administracyjnego) . Wszystkim z nadgodzinami uśredniano etaty zgodnie z uchwałą OP. Do dziś nie mogę się doliczyć jak jednej koleżance w bibliotece 30/30 i rewalidacja 6/18 usredniono etat i wynosi 27godz. - i z takiego usrednionego pensum ma płacone za te 6 nadgodzin , ale pracuje 36 godz. w tygodniu.

A tu link do podobnego tematu viewtopic.php?f=1&t=9526

Zapisz się do związków. Mają świetnych prawników. A może już jesteś ?

Jestem na zastępstwo. Umowa na 7/30. W grudniu robiłam porządek w dokumentacji i księgozbiorze - skontrum. Aby to skończyć jak najszybciej, 5 razy przyjeżdżałam w te dni, które miałam wcześniej wolne. Dzisiaj rozmawiałam z dyrekcją o tych dniach. Odda mi wolne w nowym roku. Przy okazji dowiedziałam się, że nauczyciela obowiązuje 40-godzinny tydzień pracy. Jak to wygląda u Was?

Ten temat wyświetla mi się jako nieprzeczytany, chociaż nie ma tam żadnej nowej wypowiedzi. Dlaczego?

Ja ostatnio potrzebowałem pomocy prawnika z zakresu prawa pracy i fachową poradę znalazłem u adwokat prawo pracy warszawa. Nie spodziewałem się też, że uda mi się tak szybko znaleźć rozwiązanie.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]