Forum "Biblioteki w Szkole"
Zamów prenumeratę na 2018 r. u wydawcy do końca grudnia

Dzisiaj jest wtorek 17 lip 2018, 21:15

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 212 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 15  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: MOL NET

Musisz wyszukać książkę w katalogu. Następnie przesunąć kursor myszy na ikonkę książek i "otworzy" się Tobie karta katalogowa.

Jak można generować kody kreskowe do nowo wpisanych zbiorów? jak je drukować?
Mam też problem ze zmianą klasyfikacji opisu. Pokazuje mi jedynie klasyfikacje książki jako lektura, a jak wiadomo nie każda książka jest lekturą ;)

Cytuj:
Jak można generować kody kreskowe do nowo wpisanych zbiorów? jak je drukować?

Kody kreskowe kupuje się na stronie mola. Program nie ma możliwości drukowania kodów.
Cytuj:
Mam też problem ze zmianą klasyfikacji opisu. Pokazuje mi jedynie klasyfikacje książki jako lektura, a jak wiadomo nie każda książka jest lekturą ;)

Po rozwinięciu belki w opisie powinny pokazać się Tobie inne możliwości. Jeśli ich nie ma, to musisz uzupełnić informacje w ustawieniach programu.

Dziękuje za informacje :)

medykotwock pisze:
Annakicia pisze:
Pracuję na MOL NET + od kilku miesięcy i w porównaniu do MOL Optivum wypada źle. Jeśli chodzi o szatę graficzną- nieprzejrzysta,skomplikowana. Wprowadzenie nowego czytelnika (bibliotekarza również) wymaga wprowadzenia numeru PESEL, który później przechowywany jest w chmurze (kto zagwarantuje, że ktoś niepowołany z niego nie skorzysta!). Program bardzo często się zawiesza, wolno działa. Przy wprowadzaniu danych wielokrotnie zauważyłam, że... zwyczajnie ich nie wprowadza. Szczególnie dało się to nam we znaki przy nieszczęsnym spisie z natury- czytnik klikał, niby odczytał kod książki a po zakończeniu spisu okazało się, że dziesiątki książek nie zostało sczytanych, musiałyśmy ich szukać ponownie, co przy bardzo napiętym terminie i tysiącach woluminów jest trudne. Dziś próbowałam kilkakrotnie wypożyczyć uczennicy książkę- czytnik klikał, a na karcie dziewczynki nic się nie pojawiało... a później pojawił się numer książki by za sekundę zniknąć.... Nie ufam temu programowi. Moim zdaniem bardzo różni się i to na niekorzyść od Optivum. Podręcznik jest nieczytelny i nie ma w nim odpowiedzi na pytania jakie mnie dręczą. Samodzielne dochodzenie do prostych rozwiązań metodą prób i błędów mija się z celem. Chętnie skorzystałabym z kursu doskonalącego, uważam że powinien on być nierozłączną częścią programu.

Program nie wymaga peselu! Wpisuję imię, nazwisko, klasę i tyle. Tak robię od zawsze (inne dane nie są mi potrzebne, jakkolwiek dodam, że istnieje możliwość pobrania gotowych danych z sekretariatu do mola z biblioteki). Robiłem 2 tygodnie temu skontrum i wszystko gra. Trzeba tylko zaznaczyć opcję z potwierdzeniem, bo rzeczywiście czytnik może wydać dźwięk, a książka nie zostać sczytana. Ale tak samo jest przy wypożyczeniach i zwrotach, gdzie najlepiej włączyć funkcję z potwierdzeniem. Ja też uczyłem się wielu rzeczy, ale dość szybko opanowałem program, choć pewnie wielu rzeczy jeszcze nie wiem. W razie wątpliwości pisz na forum, zawsze znajdzie się ktoś, kto doradzi i pomoże.

Witam! Chcę wrzucić na stan podręczniki MEN i zastanawiam się jaką wartość PLN wpisać?

Mam pytanie do bardziej zorientowanych.
Pracuję na MOL Optivum - czy przenoszenie bazy na MOL NET + w momencie, kiedy mam skomputeryzowaną dopiero połowę zbiorów to dobry pomysł?

Możesz spokojnie przejść na Mol Net +. Informatycy przeniosą Tobie bazę, a pozostałą część księgozbioru można wprowadzać już do Mola Neta+.

Dzień dobry! Ja też jestem na początku przygody z MOl NET+ i mam pytanie dotyczące stworzonej w nim księgi inwentarzowej podręczników - czy można prowadzić w niej ewidencję sumaryczną (uproszczoną) czy program nie przewiduje takiej opcji?

Pracuję w MOL NET od 2 lat, najpierw wprowadziłam książki, potem zapisałam uczniów, potem nauczycieli i tu nie moge ruszyć dalej.... Otóż... Pracuję w szkole zawodowej, gdzie nauczyciele mogą mieć swoją kartę indywidualna i drugą tzw na pracownie (np. podręczna mała biblioteczka w pracowni języka polskiego itp). Książki sa przypisane na konkretną pracownię np. nr 20 i nauczyciela odpowiedzialnego za pracownie. Przy zakładaniu kart dla nauczycieli nie miałam problemu z wpisaniem danych (adres mailowy) ale kiedy zakładałam dodatkową kartę na pracownię i chciałam ja przypisać do konkretnego nauczyciela to było ok ale tylko do pewnego momentu ponieważ system nie przyjmuje mi adresu mailowego bo on jest już wykorzystany do imiennej karty nauczyciela...
Co mogę zrobić??
Pomocy??

Witam! Przejrzałam cały wątek i nie znalazłam odpowiedzi, której szukam. Gdzie w MOL NET+ mogę znaleźć zestawienie czytelnictwa danej klasy - nie chodzi mi o ranking czytelników, gdzie uczniowie "ustawieni" są wg ilości wypożyczonych książek, ale listę alfabetyczną, jak w dzienniku, z przypisaną do ucznia liczbą wypożyczonych książek i średnią wyliczoną na 1 ucznia. Może ktoś mi pomóc? Będę wdzięczna :D

Zestawienie czytelnictwa danej klasy znajduje się w rankingu czytelników. Wybierasz kolejno: okres (np. listopad), oznaczenie klasy (np. 3 d), liczba czytelników na liście (wszyscy czytelnicy). I pojawia się piękny raport, gdzie uczniowie są uszeregowani wg ilości wypożyczonych książek.

Cytuj:
Zestawienie czytelnictwa danej klasy znajduje się w rankingu czytelników. Wybierasz kolejno: okres (np. listopad), oznaczenie klasy (np. 3 d), liczba czytelników na liście (wszyscy czytelnicy). I pojawia się piękny raport, gdzie uczniowie są uszeregowani wg ilości wypożyczonych książek.

Dziękuję. Do tego udało mi się dotrzeć, ale chodzi mi o zestawienie, gdzie nazwiska ustawione są alfabetycznie, jak w dzienniku i podliczona łączna liczba książek oraz wyliczona średnia ks. na 1 ucznia. Czy jest taka opcja? W rankingu nie ma też nazwisk uczniów, mających zerowe konto wypożyczeń.

ksanna pisze:
Cytuj:

Dziękuję. Do tego udało mi się dotrzeć, ale chodzi mi o zestawienie, gdzie nazwiska ustawione są alfabetycznie, jak w dzienniku i podliczona łączna liczba książek oraz wyliczona średnia ks. na 1 ucznia. Czy jest taka opcja? W rankingu nie ma też nazwisk uczniów, mających zerowe konto wypożyczeń.

Możesz zapisać raport jako XLS i sobie zmienić sortowanie. Ale tych bez wypożyczeń tam nie będzie.

A nie można przy pozostałych raportach też wprowadzić zapisywania w Excelu, np. bardzo by się przydał przy zaległościach. Przekazałabym listę dłużników wychowawcy, ale cez podawania tytułów książek albo przygotowała listę starych dłużników do ubytkowania ksiązek

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 212 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 15  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]