Forum "Biblioteki w Szkole"
Zamów prenumeratę z rabatem teraz - fakturę opłacisz w styczniu

Dzisiaj jest sobota 15 gru 2018, 23:38

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Solidarność i standardy

http://www.bibliotekawszkole.pl/news.php?id=731
Przeczytałam ze zdziwieniem, że dożyłam takiej chwili, autentycznie, acz sceptykiem się staję i nie wierzę w szybki proces "przerobienia " tematu we władzach. W każdym razie, krok milowy ktoś zrobił. Zauważyli /obojętnie z jakich powodów/ olbrzymi problem, który ignorują wszyscy wokół we władzach, od dyrekcji /kto z nas ma dodatek za dodatkową pracę?? /, przez OP /komu zwiększono etaty z racji "podręczników"?/, po MEN.
Jedna uwaga do Solidarności- postulat o skontrum a nie spisie jest dawno nieaktualny, od ponad roku są jasne przepisy, poparte przez MEN, że w szkołach obowiązuje skontrum. Chyba do nich napiszę.

Tytuł: Re: Solidarność i standardy

Ostatnio dziewczyny opisywały dalsze problemy ze spisem z natury. Myślę, że sprawa nie jest do końca załatwiona.
Ja natomiast mam coraz więcej problemów z realizacją moich obowiązków. Mam uczucie, ze biblioteka stała się świetlicą dla uczniów nieuczęszczających na religię. Z 37 godzin otwartej w tygodniu biblioteki 26 godzin to obecność dużych grup uczniów. Często na religii zostaje kilka osób gdy w bibliotece jest ich kilkanaście. I niestety nie są to dzieci spokojne, które w tym czasie coś przeczytają czy odrobią lekcje. Mam sporo pomysłów ale ciągle się stopuję bo religia, bo brak miejsca, bo brak czasu.

Tytuł: Re: Solidarność i standardy

Napisałam do nich kilka słów, jeśli zechcą przemyśleć, każdy może to zrobić. Skontrum- przepisy są jasne, potwierdzone przez MEN, problemem jest co innego- niedouczenie księgowych, którzy są źle "szkoleni" w RIO, to RIO księgowym narzucają interpretację a dyrektorzy ślepo słuchają księgowych. Tu żaden przepis nie pomoże, jak brak wiedzy. Solidarność może przeforsować zapis w prawie oświatowym, w którym będzie dokładnie wyraz "skontrum", ponieważ zapis, że w szkołach stosuje się przepisy MKIDZN, dotyczące bibliotek publicznych, nie jest zrozumiały dla księgowych. Ale też konieczne jest wyegzekwowanie od RIO douczenia się.
Kolejnym olbrzymim problemem są wciąż nielegalne zastępstwa. Innych problemów tez bez liku, ważne, że ktoś w ogóle ruszył problemy.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]