Forum "Biblioteki w Szkole"
Zamów prenumeratę na 2018 r. u wydawcy do końca grudnia

Dzisiaj jest środa 21 lut 2018, 13:10

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 947 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 60, 61, 62, 63, 64  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: WSZYSTKO O PODRĘCZNIKACH

U mnie też leżą w kartonach, bo słyszałam info, że Wydział Edukacji kazał się wstrzymać z wyrzucaniem. Podobno mieli się zastanowić, co dalej z nimi zrobić, wszak to OP płaci za podręcznik. Ale potem nie było żadnej informacji, a tu już październik się kończy, a u mnie leży taka hałda 12 pełnych kartonów książek.

Zastanawiam się co z dokumentacją dot. odpisanych podręczników. Jak Wy to robicie? Przygotowujecie protokoły selekcji, czy tylko sumarycznie? Bo w przypadku protokołów, to w moim przypadku są to dziesiątki stron, jak wycofuję ponad dwa tysiące podręczników :?

Drukowałam protokół ubytków z Mol Net+. Po dwie strony na kartce, dwustronnie. Tylko 1 i ostatnia strona były na całą kartkę. Tak wymyśliłam, żeby jak najmniej papiery zużyć.

Też się zastanawiam nad drukowaniem tych protokołów. Może wypiszę tylko tytuły podręczników do poszczególnych przedmiotów np. Między nami ilość 120 sztuk , wartość, nr ubytku od .....do..... Podobnie jak jest na fakturach. Jeśli jest ten sam tytuł i ta sama cena?

Też tak kombinuję, żeby napisać od nr... do nr... , bo inaczej wyszłoby mi kilkadziesiąt stron protokołu, praktycznie przepisywanie księgi inwentarzowej.
Podręczniki pod żadnym względem nie przystają do normalnych praktyk bibliotekarskich :roll:

Czy ktoś tak jak ja nadal walczy z podręcznikami?

Brakuje mi nadal korekt z Nowej Ery, ale tu jeśli chodzi o sposób załatwiania spraw z wydawnictwem jestem w miarę spokojna. Mam problem z WSiPem. Odesłaliśmy część książek i okazało się, że połowę zdjęli z faktur płatnych a połowę z gratisów. Próba załatwienia czegokolwiek na infolinii to jak tłuczenie głową w ścianę. Księgowa uważa, że podręczniki to mój problem, więc mam to "jakoś" załatwić, nie mam już pomysłu jak. Mail który dostałam wczoraj z wydawnictwa to już w ogóle jakiś żart - w skrócie: moglibyśmy to odkręcić i zrobić korekty faktur tak jak pani chce "co jednak spowoduje znaczny wzrost liczby dokumentów."
numer telefonu który jest w tym mailu nie odpowiada, konsultant który był opiekunem szkoły nie odbiera telefonu. Na infolinii czeka się w nieskończoność, ale będę dzisiaj próbowała się dodzwonić. Tylko jak się z nimi dogadać, żeby cokolwiek załatwić?

Jakieś rady? Pomysły?

Mam naprawdę dosyć.

Z Wsipu przyjechała pani. Pomyślałam sobie: "co za profesjonalne podejście do klienta. U tych z Nowej Ery trzeba wszystko załatwiać na telefon. Nawet się nie pofatygują, żeby kogoś wysłać". Rzeczona pani z Wsipu pozabierała niepotrzebne podręczniki, coś pokreśliła na fakturach, wsadziła je do pudła, zamówiła kuriera, a mnie zostawiła z niczym - bez żadnej dokumentacji zwrotu. Kiedy przyszły korekty faktur, okazało się, że tego czy tamtego nie wysłałam, co było kompletną bzdurą, bo na szczęście sama sobie wszystko spisywałam w czasie obecności tej pani :lol:
Z kolei po moim telefonie do Nowej Ery otrzymałam na mejla formularz zwrotu, spisałam na nim, co oddaję, zrobiłam ksero tego formularza, a oryginał włożyłam do pudła z podręcznikami. Kurierem zajęło się wydawnictwo. Przyszły korekty faktur i wszystko pięknie się zgadza. Sytuacja nie wymaga chyba komentarza :lol:

PS Jakby tego było mało telefon na infolinię do Wsipu kosztuje, i to niemało, podczas gdy do Nowej Ery połączenie jest bezpłatne :lol:

Ostatnio zmieniony poniedziałek 11 gru 2017, 09:11 przez Dorota79, łącznie zmieniany 2 razy

U mnie już pozamiatane, ale do połowy listopada kopałem się z WSiP-em. Z Nową Erą wszystko załatwialiśmy na telefon, reagowali prawie natychmiast - żadnych zastrzeżeń. Natomiast WSiP to jakaś porażka. Nie reagowali na maile, dodzwonić się było niemożliwością, przedstawiciel mówił, że załatwia, ale jakoś nic się nie działo. W końcu ów przedstawiciel sam mi doradził, jak podstępem dodzwonić się do WSiP-u i w końcu udało się nam doprowadzić sprawy do końca.

A jakiż to podstęp?

Dowiedziałam się, że ludzie z infolinii nie są w stanie mi pomóc, tylko to załatwia dział korekt, a jedyny sposób żeby się z nimi skontaktować to mail. I właściwie tyle. Śmiech na sali.

U mnie też była pani przedstawicielka ze WSiP-u i to nie jeden raz. Kiedy odbierała trochę pomyłkowo zamówionych podręczników, poprosiłam, żeby napisała mi krótkie oświadczenie (jedno zdanie), co oddałam. Zrobiłam sobie kopię, oryginał przekazałam do księgowości i przestałam się tym interesować.
Ale u mnie podręczniki zamawia dyrektor, a potem rozlicza z odpowiednimi "służbami".

Do tej pory też walczę z WSiP, księgowa mnie morduje o sprawozdanie finansowe, nic się nie zgadza... Kontaktu z wydawnictwem ZERO. Opiekun naszej szkoły nie odbiera telefonów, nie odpisuje na wiadomości, na infolinii jestem 19. w kolejce na połączenie, odpowiedzi na maile z infolinii przychodzą po tyghodniu lub dwóch, nie do końca takie jakich potrzebuję. Nie mam jeszcze wszystkich podręczników!

Margorzeta pisze:
A jakiż to podstęp?

Dowiedziałam się, że ludzie z infolinii nie są w stanie mi pomóc, tylko to załatwia dział korekt, a jedyny sposób żeby się z nimi skontaktować to mail. I właściwie tyle. Śmiech na sali.

Po wybraniu infolinii i wysłuchaniu, co nacisnąć, żeby połączyć się z wybranym działem, bez względu na wszystko trzeba wcisnąć trójkę. Osobie, która odbierze mówimy jaki mamy problem i zostajemy połączeni z odpowiednim działem z pominięciem kolejki.
Tam m.in. powiedziano mi, żeby zgłosić reklamację mailem, ale na odpowiedź czekałem kilka dni i dowiedziałem się, że wydawnictwo ma ustawowo dwa tygodnie na odpowiedź. Dokładnie po dwóch tygodniach odpowiedzieli, że zgłoszenie zostało przyjęte, a czas oczekiwania na rozpatrzenie reklamacji to 30 dni (podobno też ustawowo - "nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem" - nie sprawdzałem). Po miesiącu napisali, że reklamację rozpatrzyli pozytywnie i w połowie listopada dosłali brakujące podręczniki (język polski).

Powiedzcie mi, bo myślę, że macie takie sytuacje, gdzie wpisujecie atlasy, zbiory zadań, które w ramach dotacji zostały przekazane szkole?

Ja wpisuję tam, gdzie podręczniki dotowane, ponieważ te zbiory i atlasy również wypożyczamy uczniom "w komplecie".

Jestem na etapie pozbywania się nieaktualnych podręczników z biblioteki (klasa 4, 1 gimnazjum). Zastanawiam się, jak w protokole określić ich wartość? Powinnam podać taką samą cenę, za jaką były kupione, czy pomniejszyć? Dodam, że księgowa dolicza podręczniki do wartości księgozbioru. Jak sobie z tym radzicie?

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 947 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 60, 61, 62, 63, 64  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]