Forum "Biblioteki w Szkole"
Zamów prenumeratę na 2018 r. u wydawcy do końca grudnia

Dzisiaj jest środa 22 lis 2017, 13:02

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
 Tytuł:

esta_ pisze:
Czy to moze kiedys jakis minister (nie wiem kto naprawde...) ustalil, ze bibliotekarz pracuje 30, pedagog 20, polonista 18 i wf-fista 18 godzin? Ciekawe czym sie kierowal? I jak sie to ma do terazniejszosci? Do wkladu sil w prace? Do obowiazkow pozalekcyjnych? I czy byl taki nieomylny?

to akurat wynika z ustawy więc tu minister nic nie majstrował i jest tak od lat a wynika ze specyfiki pracy na określonych stanowiskach. To jest pensum, które należy bezwzglednie wypracować a do tego dochodzi jeszcze wiele innych spraw, które należy realizować na poszczególnych stanowiskach. Przedmiotowiec będzie tu miał sprawy związane choćby ze sprawdzaniem klasówek, przygotowaniem do zajęć, apeli, dyżurów, itp., itd. czego akurat np bibliotekarz, pedagog winni mieć znacznie mniej lub wcale bo co innego robią. Ja nie twierdzę, że zapisy w KN są dobre bo osobiście jestem przeciwnikiem KN ale mimo to nie widzę sensu porównywania na zasadzie jeden ma więcej a drugi ma mniej pracy bo to zależy już od szkoły i dyrektora jak pracę wynikającą ponad obowiązkowe pensum rozdzieli. A ponadto jak napisałem wyżej nie widzę niesprawiedliwości np. między polonistą a wuefistą bo tak samo jak znam polonistów, którzy wiele robią jak i wuefistów ale znam tez odwrotne przypadki w obu grupach. I zapewniam, że przygotowanie do lekcji z wf czy z polskiego może zabrać tyle samo czasu. A dobry wuefista nie wyrzuca skróry przez okno na zasadzie "macie i grajcie"

Tytuł:

Ludzie!To nie chodziło o jakąkolwiek ocenę ważności czy wartości pracy wyżej wzmiankowanych wf-istów!Są potrzebni, ważni w ogólnoszkolnej pracy dydaktyczno-wychowawczej i już.Jak my wszyscy.Miałam na myśli jedynie to, że ktoś tu napisał - "bibliotekarz wychodzi ze szkoły i zapomina o pracy w przeciwieństie do...". Jak widać nie TYLKO bibliotekarz może tak zrobić ( choć nie musi).A zawody są w ramach zajęć wf, czyż nie?Choć czasem po południu, czy jako zajęcia SKS-u.
Wracając do wf-istów - mnie najbardziej podoba się pomysł zatrudniania ich do ...60 roku życia! Mają zapewnić bezpieczeństwo na zajęciach, asekurować ( fizycznie) ćwiczących, demonstrować co trudniejsze ćwiczenia...Ha ha ha! Szatański pomysł,zaiste. Nie dziwota, że tak wielu wf-istów ma poważne problemy ze zdrowiem po przejściu na jakże zasłużoną emeryturę!

Tytuł:

Praca bibliotekarza tak jak każdego innego nauczyciela, pracownika administracji, innego zawodu- ma swoje zalety i wady. :) . Każdy zawód mniej lub więcej różni sie od innego i bardzo dobrze, to normalne. Nie wiemy jak dokładnie pracuje inny nauczyciel, oceniać po pozorach nie można. Nie jestem w stanie powiedzieć ile kto pracuje oglądając go na przerwach. Nic nie mam do WF istów ani innych osób, nie oceniam, nie wnikam. Jednak staram się, by mnie na głowę nie wchodzono, co bywa częste z powodu uznania, ze w tym etacie jest masa wolnego czasu. Etat bibliotekarza to etat bibliotekarza- chcesz jeden z drugim tu być- zmień zawód.
Fajnie, że część z nas ma przyjazne szkoły i jest doceniana. Czego życzę wszystkim, jednak chyba większość z nas musi o normalność walczyć, to bywa trudne. A że słyszę od koleżanek ze studiów z wielu stron, jak dyr się powołują na to co czytają na Forach- jestem ostrożna z wygłaszaniem poglądu jak mi cudownie. Dopiero sie pozbyłam 5 zast dziennie. Przyjaznych szkół życzę wam, mamy prawo do normalnosci. :wink:

Tytuł:

Książniczka pisze:
do ...60 roku życia! Mają zapewnić bezpieczeństwo na zajęciach, asekurować ( fizycznie) ćwiczących, demonstrować co trudniejsze ćwiczenia...Ha ha ha! Szatański pomysł,zaiste. Nie dziwota, że tak wielu wf-istów ma poważne problemy ze zdrowiem po przejściu na jakże zasłużoną emeryturę!

:twisted: tak , tak wyobraź sobie też tuż przed emeryturą nauczycielki klas 0 jak prowadzą na sali z dziećmi w-f, a którym powiedzieć : "Zrób fikołek nie wystarczy" - trzeba pokazać :shock: :evil:

Tytuł:
Książniczka pisze:
Ludzie!To nie chodziło o jakąkolwiek ocenę ważności czy wartości pracy wyżej wzmiankowanych wf-istów!Są potrzebni, ważni w ogólnoszkolnej pracy dydaktyczno-wychowawczej i już.Jak my wszyscy.

Zgadzam sie w 100% - wszyscy sa w 100% potrzebni. nie chodzi mi o wartosciowanie indywidalnych przypadkow - NIE! chodzi mi o takie szersze - makro spojrzenie na przepisy, ktore reguluja ze podzial godzin jest taki jaki zastalismy. nie oceniam moich kolezanek z pracy ani was a ustawe!

[/quote] Miałam na myśli jedynie to, że ktoś tu napisał - "bibliotekarz wychodzi ze szkoły i zapomina o pracy w przeciwieństie do...". [/quote]

ojej a co ma robic? ma pamietac cala dobe o pracy? zostac pracoholikiem (taki to caly czas mysli tylko o pracy...) dlaczego uwazacie ze zle jest nie myslec o pracy? dla wlasnej higieny psychicznej trzeba sie od niej oderwac...

Tytuł:

Jacko pisze:
esta_ pisze:
Co to znaczy ze zapominaja ze czegos ucza? co do wf-istow tez podejrzewam , ze maja najmniej pracy... ale to pewnie jest bardzo krzywdzace, gdy jednak porownac obowiazki pozalekcyjne polonisty i wf-isty... jest tu jakas sprawiedliwosc?

hymm... zawsze mnie dziwiła chęć porównywania pracy na jednym czy innych stanowiskach i nie tylko szkoły rzecz dotyczy... Każdy wybrał jakiś zawód i pracuje na danym stanowisku mając przypisane określone obowiązki a tym samym pensum i wynagrodzenie zgodnie z posiadanymi kwalifikacjami i to wszystko określają przepisy. Jakiekolwiek porównywanie jest tu zbędne i nieuzasadnione. Nikt nikomu nie broni by przekwalifikowac się i pracować na stanowisku, na którym uważa, że pracuje się mniej.

Zamiast patrzeć na co co inni robią lepiej przyłożyć się do własnej pracy i nie zaglądać innym do tego co robią i jak robią.

Sprawiedliwie bedzie wtedy gdy każdy będzie się wywiązywał ze swoich obowiązków najlepiej jak potrafi.

Nic dodać nic ująć.
Wiem, że naszej pracy bywa różnie. Zależy to od wielu rzeczy m in. warunków w jakich nam przyszło pracować i od ludzi z którymi musimy współpracować. Tu na naszym Forum możemy się wygadać, ponieważ nikt nas nie zrozumie tak dobrze jak koleżanka/kolega " z branży". Cieszy nas, że nasze Forum odwiedzają bibliotekarze z innych bibliotek, inni nauczyciele i dyrektorzy. Jest nadzieja, że przy dobrej woli spojrzą na naszą pracę od innej strony. Ale myślę, że mogą czasami czuć się obrażeni.
Powiem od siebie tak, że nie ośmielam się oceniać pracy żadnego nauczyciela czy osób z innej branży, ponieważ nie znam ich zakresu obowiązków i warunków w jakich przyszło im pracować. Tak więc kiedy coś mi nie wychodzi to zaczynam od siebie.

Tytuł:

Ileż to razy słyszałam głosy, że "nauczycielowi to dobrze. Popracuje 18 h w tygodniu, w południe już w domu siedzi. I oni jeszcze mają czelność wołać o podwyżki? Za co?"
Zawsze odpowiadałam, że zapraszam serdecznie na lekcję. Umówię ich z koleżanką - przedmiotowcem, zobaczą, jak to fajnie, kiedy ma się przed sobą 30kę rozentuzjazmowanych młodych ludzi. I proszę spróbować nad nimi zapanować. Nie terrorem, wrzaskiem, "pałami" w dzienniku, poniżaniem i ośmieszaniem...
Ech, "ludzie to nie wiedzą..." - cytując reklamę.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]