Forum "Biblioteki w Szkole"
Zamów prenumeratę z rabatem teraz - fakturę opłacisz w styczniu

Dzisiaj jest sobota 23 lut 2019, 19:41

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Bibliotekarze szkół muzycznych

Ja też pracuję w muzycznej. Zgadzam się, że bardzo ciężko o współpracę.
Ostatnio robiłam skontrum w ekscelu, w sumie rozporządzenie akurat jest z ministerstwa kultury więc jak znalazł dla nas.
Co do układu zbiorów to u mnie jest taki kombinowany - każdy dział to nuty na inny instrument w porządku alfabetycznym.

Witam szanownych Kolegów i Szanowne Koleżanki :)
Też jestem w trakcie skontrum w bibliotece muzycznej i również próbowano zwalić na mnie robienie inwentaryzacji z natury, na szczęście do tego nie doszło.

Mam jednak duży problem, w związku z tym, że pracuję na niepełny etat i moja poprzedniczka pozwoliła, by nauczyciele wypożyczali sobie sami potrzebne nuty i książki, często biorąc z regału i nie mówiąc ani słowa, mam bardzo wiele braków (podejrzewam, że leżą po salach przedmiotowych, ale nie da się doprosić, żeby sprawdzili i mi przynieśli, chyba żebym sama do nich poszła), jak je ująć, żeby do końca nie zabałaganić inwentarza? Wpisać jako braki względne? Zrobić tylko spis dla siebie? Proszę o radę!

Wszystko zależy od ustaleń. O skontrum informuję i proszę, aby pojedyncze egzemplarze przynieść do spisania, w klasach gdzie zbiorów jest więcej proszę, aby przygotować do spisu(nie chce szperać po szafach). Podczas skontrum chodzę po klasach i spisuje wszystko. Po spisaniu rozliczam standardowo, na braki bezwzględne i względne. Nie analizuję i nie zastanawiam się gdzie są książki.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]