Forum "Biblioteki w Szkole"
Promocja prenumeraty 2014

Dzisiaj jest środa 23 lip 2014, 17:48

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Nauczyciel w sanatorium

Czy ktoś z forumowiczów korzystał z sanatorium w czasie roku szkolnego? Jeśli tak - braliście urlop zdrowotny, czy może bezpłatny? A może zwolnienie lekarskie?

Tytuł: Re: Nauczyciel w sanatorium

Nikt nie ma żadnego "doświadczenia" w tej kwestii?..... :(

Poproś o przełożenie terminu. Nie będzie dylematu ;)
A najprościej jest od razu powiedzieć, że ze względu na charakter pracy prosisz o termin w czasie wakacji.

O, żeby to tak można było.... Przełożenie terminu (ze względu na charakter pracy) nie wchodzi w grę - nie ma takiej możliwości. Można tylko oddać skierowanie, poprosić lekarza o nowy wniosek i czekać kolejne półtora roku......
Kiedyś koleżanka pisała do minister Kopacz i do NFZ, że to jest problem dla nauczycieli - ale odpowiedziano jej, że wszystko jest w porządku, a nauczyciele nie mogą być inaczej traktowani.... Dostają taki termin, jaki wynika z kolejki i koniec....

To miałaś szczęście, że udało Ci się zmienić termin. Moim koleżankom - jak dotąd to się nie udało, mimo pisania do ministerstwa.... Złożyłam wniosek licząc, że może "utrafię" w wakacje. Niestety - nie - a czekałam półtora roku. Chciałam pojechać pierwszy raz, bo zdrowie odmawia posłuszeństwa... I co teraz?....

madame_m pisze:
Chciałam pojechać pierwszy raz, bo zdrowie odmawia posłuszeństwa... I co teraz?....

Teraz to zrób sobie dobrej kawy i puść jakiś fajny film ;)
A tak na serio, to ja nie wiem co ludzie widzą w tych sanatoriach? Moja koleżanka (tez nauczycielka) dostała sanatorium na 2 dni przed koncem roku szkolnego, na te ostatnie dni wzięła wolne (za zielone kolonie), zajechała, obejrzała swój pokój, salę ćwiczeń, łazienkę i współlokatorkę i niewiele się zastanawiając wzięła walizkę pod pachę i zwiała! Przyjechała prosto na nasze końcoworoczne spotkanie integracyjne ;) wypiła dwa drinki, świetnie się bawiła, a na drugi dzien (za namową koleżanek) pojechała w ciemno do Zakopanego, gdzie po obejrzeniu panoramy Tatr z Głodówki oraz dotlenieniu płuc krystalicznym górskim powietrzem ozdrowiała i żyła długo i szczęśliwie :lol:
Tak więc drogie dziewczyny - dobre towarzystwo i piękne okoliczności przyrody gwarantem zdrowia i dobrego samopoczucia :P Czego Wam wszystkim z okazji świąt (i nie tylko ;) ) życzę!
A sanatoria zostawmy "Kormoranom" i "Córce rybaka" :lol:

A ja uważam, że warto jechać, poprzedni pobyt naprawdę bardzo mi pomógł.
Jakiś czas temu złożyłam wniosek i czekam - też próbuję wstrzelić się w termin wakacyjny.

madame_m pisze:
Czy ktoś z forumowiczów korzystał z sanatorium w czasie roku szkolnego? Jeśli tak - braliście urlop zdrowotny, czy może bezpłatny? A może zwolnienie lekarskie?

Zwolnienie lekarskie przysługuje, gdy dostajesz skierowanie z ZUS-u lub do szpitala uzdrowiskowego, na skierowaniu do sanatorium jest zapis: w ramach zwolnienia lek. albo w ramach urlopu wypoczynkowego, ja miałam ten drugi przypadek.
Poprzednio sanatorium przyznano mi w listopadzie. Odesłałam wniosek z prośbą o zmianę terminu i zaświadczeniem ze szkoły, że nie mogę skorzystać z urlopu dla poratowania zdrowia. Przełożono mi termin na ferie zimowe, ale i tak brakowało mi jeszcze tygodnia.
Lekarz rodzinny nie wystawi zwolnienia na pobyt w sanatorium, urlopu zdrowotnego nie mogłam wziąć, pojechałam z myślą, że wrócę po 2 tygodniach, a na miejscu niespodzianka: dostałam do podpisania oświadczenie, że jeżeli skrócę pobyt, to będę musiała pokryć pełen koszt (wysoki!) pobytu. Problem pomogła rozwiązać lekarka uzdrowiskowa, która uznała, że w ostatnim tygodniu jestem zbyt chora, aby wracać do pracy i muszę jeszcze tydzień spędzić w sanatorium :)

Nie miałabym takich problemów, gdyby przysługiwał mi urlop zdrowotny. Jeżeli masz do niego prawo, po prostu idziesz ze skierowaniem do swego lekarza rodzinnego i prosisz o wystawienie wniosku na urlop dla poratowania zdrowia na okres pobytu w uzdrowisku. Z reguły nie ma z tym najmniejszego problemu. Tylko pamiętaj, że następny urlop zdrowotny będzie przysługiwał Ci dopiero po roku.

Ja osobiście jeszcze nie korzystałam. Ale wiem, że koleżanki nauczycielki biorą czasem urlop za odpracowaniem (z dokładną rozpiską, jaki nauczyciel, którą lekcję i kiedy za nie poprowadzi). W naszym przypadku to trochę dużo godzin, ale na upartego też da radę, o ile dyrekcja się zgodzi.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]